Darius

Vardo Darius kilmė:

persų


Vardo Darius vardadienis:

Liepos 17 d.


Vardo Darius reikšmė:


Darius – iš senovės persų vardo Dârayavahus: dâraya [=valdyti] ir vahu [=turtai, gėrybės]. Vardą vėliau adaptavo graikai ir romėnai ir jis tapo paprastesnis (Darius). Mažiau tikėtina versija, kad vardas kilęs iš lietuviško žodžio darus [=veiklus].

Panašūs ir giminingi vardai:


Darek, Darekas, Daren, Darenas, Darian, Darij, Darijus, Darijuš, Darin, Dario, Dariusz, Dariuš, Dariušas, Darjanas, Darjuš, Darijanas, Darren, Darjan, Dareen, Darianas, Darijan, Daryan, Darri, Darianna.

Vardo Darius populiarumas

Populiarus vardai, reti vardai
Pagal Gyventojų registro tarnybos duomenis
Tuo atveju, jei vardą sudaro du ir daugiau vardų, į populiarumo statistiką įtraukiamas tik pirmas vaiko vardas.

Ieškoti kito vardo

Naujausi komentarai

 1. Rasa M.
  Rasa M. prieš 9 m.

  as uz si varda sunus Darius ir vyras Darius,as dievinu dariukus

 2. Uoga
  Uoga prieš 9 m.

  Nesuprantu termino "atgyvenęs" kalbant apie vardus Čia kaip ir su madom - ratais eina. Galima lažintis, kad šiandien populiarūs vardai bus "atgyvena" po dešimtmečio. Nenustebsiu, jei po dešimties metų ne vienas Kevinas norės turėti vardą Jonas

 3. indreu
  indreu prieš 9 m.

  Darius vardo reikšmė: 1. graikų: „turtuolis, turtų valdytojas“, 2. lietuvių dar- (daryti), 3. transatlantinio lakūno pavardė.
  Darių negatyvios savybės: polinkis savimeilei, egocentrizmas, meilė neribotam savarankiškumui, nenukrypstanti trauka nepriklausomybei.
  Pozityvios savybės: nenumaldoma trauka naujoms programoms, savų sugebėjimų nuolatinis vystymas, siekis visiškai pakeisti savo gyvenimą.
  Dariai susikoncentravę į save. Kreipia dėmesį į tvarkingus rūbus. Jiems svarbiausia savi norai ir idėjos. Patys susikuria sąlygas kūrybingam gyvenimui.
  Dariai labai gerbia savo tėvus, namus ir šeimynines tradicijas. Kartais prisiriša prie vieno iš tėvų, dažniausiai prie motinos. Tėvams jie jaučia meilę, pasitikėjimą ir švelnumą.
  Dariams namai – pasitikėjimo simbolis ir gyvenimo pagrindas. Jie visą gyvenimą užsispyrusiai ir nuosekliai kuria savo namus “lizdą”, ir to pasiekia net nepalankiomis sąlygomis.
  Paprastai skaičiuje “9” vyrauja praradimas, todėl Dariams reikėtų išmokti praradimus kantriai išgyventi. Dažnai po praradimų ateina labai sėkmingas periodas, todėl netektys suteikia naujų galimybių augti ir siekti naujo tikslo.
  Dariams palankūs gyvenimo metai: 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72. Ypač svarbūs 27, 36 ir 45-ieji metai.

 4. indreu
  indreu prieš 9 m.

  jei man gims antras sunus, butinai pavadinsiu ji Dariaus vardu.

 5. Jolantuks1989
  Jolantuks1989 prieš 9 m.

  man tai grazus vardas