Austeja

Vardo Austeja kilmė:

lietuvių


Vardo Austeja vardadienis:

Gegužės 9 d.


Vardo Austeja reikšmė:


Austėja lietuvių mitologijoje yra deivė, bičių globėja, šeimos gausintoja, ištekančių ir nėščių moterų globėja. Manoma, kad vardas yra kilęs iš žodžio „austi“ – t.y. gaminti audinį. Kalbant apie bites sakoma, kad bitės audžia korį.

Panašūs ir giminingi vardai:


Austa, Austė, Austėja, Austeya, Auste.

Vardo Austeja populiarumas

Populiarus vardai, reti vardai
Pagal Gyventojų registro tarnybos duomenis
*2018 metų tendencija paskaičiuota pagal 2018 m. pirmo pusmečio duomenis (pirmo pusmečio vardų skaičius daugintas iš dviejų).

Ieškoti kito vardo

Naujausi komentarai

 1. J.B
  J.B prieš 4 m.

  Stellaa parašė:
  O geras As savo antraja norejau pavadinti Andreja, bet vyras nesutiko

  Kad labai graziai tarpusavi dera;)

 2. linanil
  linanil prieš 4 m.

  Rinkomės iš Austėjos (vyrui patiko) ir Žemynos ( man) kai laukėmės pirmo vaikelio. Pirmagimę pavadinom mano gal labiau iniciatyva Žemyna. Na sakiau, jei antra bus mergytė, nusileisiu vyrui. Ir štai namuose auga dvi dukrytės Austėja ir Žemyna. Nesvarbu reti ar dažni vardai, visokių pozicijų yra, bet manoji, kad žmogus puošia vardą ir jį padaro tvirtu ir žaviu :). Pažiūriu į savo antraji stebuklėli ir atrodo jai skirtas vardas, kaip ir su pirma.

 3. Dovile Be
  Dovile Be prieš 3 m.

  Mes savo dukrytei irgi davem Austėjos varda ir net neziurejom populerus ar ne..mum labai jis patiko tiek vyrui tiek man mes net vardo reiksme isiaiskinom po gimimo kai jau laikem gimimo liudyjima rankose..mano vaikui labai tiko sis vardas, o mazesne mergaite ir pavdinom Gabija lietuvisku vardu nors ir nesigilinom i populeruma nei i reiksme mum tiko patiko ir va dabar namuose turim dvi deives

 4. rokid
  rokid prieš 8 mėn.

  Mes irgi dukryte Austeja

 5. Ailin
  Ailin prieš 5 mėn.

  Mano saulės spindulėlis tai pat vardu Austėja, nėštumo metu pajutau, kad būtent šis vardas mano princesytei turi būti.