Kamėja

Vardo Kamėja kilmė:

lotynų


Vardo Kamėja reikšmė:


Vedinys iš vardo Kamė – vardo Kamilė trumpinio. Dėl vardo reikšmės nesutariama: vienų tyrinėtojų manymu, vardas atsirado iš senovės romėnų pavardės Camillus, greičiausiai atkeliavusios iš etruskų kalbos (vardo reikšmė nežinoma). Kiti kildina vardą iš lotyniško žodžio cammilus (-a). Senovės Romoje kamilais būdavo vadinami religinių apeigų patarnautojai, kuriasi galėjo būti vaikai iki sulaukia brandos ir tik tuo atveju, jei jie yra gimę laisvais piliečiais, o abu vaiko tėvai yra gyvi.

Panašūs ir giminingi vardai:


Camile, Camilla, Camille, Kamila, Kamile, Kamilė, Kamili, Kamilia, Kamilija, Kamilita, Kamiljana, Kamita, Kamylė, Khamilla, Camila, Kamilla, Camilia, Kamilya, Kamille, Kamillė, Kamėjus.

Vardo Kamėja populiarumas

Populiarus vardai, reti vardai
Pagal Gyventojų registro tarnybos duomenis

Ieškoti kito vardo

Naujausi komentarai

 1. NeringaSt
  NeringaSt prieš 7 m.

  Nu ir parase aprasyma! Nei tas vardas Kamile, nei i ji panasus! Pirma pasitaikiusi puslapi is anglu ar kokios kitos kalbos isverte ir parase. O reiksme taip ir liko neaiski.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  grazus vardas jei bus mergyte as ir toki parinksiu

 3. vi83
  vi83 prieš 6 m.

  Vardo reikšmė tai tikrai nesamoningai čia parašyta, nes išvis nesusijęs su kamile. Savo mergaite pagal vardo kilme dažnai "brangenybe" vadinu. Ir vikipedijoj rašo, kad vardas kilęs iš graikiško žodžio κειμήλιον (“brangenybė"), brangakmenis.
  Ir beje, jau 2 metuku mergaitė puikiui ištaria savo vardą :).

 4. anna.saka
  anna.saka prieš 6 m.

  Kamėja žodžio reikšmė

  kamėja [pranc. camée < it. cammeo], gemos rūšis; iškiliai iškaltas arba išraižytas brangakmenis ar pusbrangis akmuo, papuošalas.

 5. NeringaSt
  NeringaSt prieš 5 m.

  Iš hebrajų kalbos išvertus, jis dar reiškia "stipri, galinga ranka".