Kamėja

Vardo Kamėja kilmė:

lotynų


Vardo Kamėja reikšmė:


Vedinys iš vardo Kamė – vardo Kamilė trumpinio. Dėl vardo reikšmės nesutariama: vienų tyrinėtojų manymu, vardas atsirado iš senovės romėnų pavardės Camillus, greičiausiai atkeliavusios iš etruskų kalbos (vardo reikšmė nežinoma). Kiti kildina vardą iš lotyniško žodžio cammilus (-a). Senovės Romoje kamilais būdavo vadinami religinių apeigų patarnautojai, kuriasi galėjo būti vaikai iki sulaukia brandos ir tik tuo atveju, jei jie yra gimę laisvais piliečiais, o abu vaiko tėvai yra gyvi.

Panašūs ir giminingi vardai:


Camile, Camilla, Camille, Kamil, Kamila, Kamilas, Kamile, Kamilė, Kamili, Kamilia, Kamilian, Kamilija, Kamilis, Kamilita, Kamilius, Kamiljana, Kamita, Kamylė, Khamilla, Kamilijus, Camila, Kamilla, Camilia, Kamilya, Kamill, Kamille, Kamillė, Kamėjus.

Vardo Kamėja populiarumas

Populiarus vardai, reti vardai
Pagal Gyventojų registro tarnybos duomenis
Statistikos duomenys iki 2020 m.
Tuo atveju, jei vardą sudaro du ir daugiau vardų, į populiarumo statistiką įtraukiamas tik pirmas vaiko vardas.
Statistikos duomenys nuo 2020 m. (dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR)
Populiarumo statistika nenurodoma, jei vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus.
Jei vardą sudaro du ir daugiau vardų ir jei šis vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus, į populiarumo statistiką nėra įtraukiamas nė vienas jį sudarantis vardas.

Ieškoti kito vardo

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 11 m.

  grazus vardas jei bus mergyte as ir toki parinksiu

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Vardo reikšmė tai tikrai nesamoningai čia parašyta, nes išvis nesusijęs su kamile. Savo mergaite pagal vardo kilme dažnai "brangenybe" vadinu. Ir vikipedijoj rašo, kad vardas kilęs iš graikiško žodžio κειμήλιον (“brangenybė"), brangakmenis.
  Ir beje, jau 2 metuku mergaitė puikiui ištaria savo vardą :).

 3. anna.saka
  anna.saka prieš 10 m.

  Kamėja žodžio reikšmė

  kamėja [pranc. camée < it. cammeo], gemos rūšis; iškiliai iškaltas arba išraižytas brangakmenis ar pusbrangis akmuo, papuošalas.

 4. NeringaSt
  NeringaSt prieš 10 m.

  Iš hebrajų kalbos išvertus, jis dar reiškia "stipri, galinga ranka".

 5. User has not uploaded an avatar
  kisstiana prieš 3 m.

  vi83 parašė:
  Vardo reikšmė tai tikrai nesamoningai čia parašyta, nes išvis nesusijęs su kamile. Savo mergaite pagal vardo kilme dažnai "brangenybe" vadinu. Ir vikipedijoj rašo, …

  Sveiki, noriu savo dukrytei duoti varda Kameja, matau ir jusu dukryte Kameja. Norejau paklausti kaip vadinat mazybiniu vardu? man toks grazus vardas, bet truksta mazybinio vardo ☺️🤗