Įsirenginėjate namus? Štai kas 2022-aisiais interjerą daro stilingą ir unikalų

Pilkai žalias interjeras 2022 metais Photographee.eu | Shutterstock.com

Įdomu, ką pranašauja pasaulinio lygio dizaineriai ir į ką turėtumėme atkreipti dėmesį, įrenginėdami savo namus ir norėdami, kad jie būtų ne tik jaukūs, bet ir stilingi?

Toliau pateiksime kelis patarimus, į kuriuos, jei norite moderniai jaukių namų, turėtumėte atsižvelgti.

Daugiau vintažo

Vintazas interjereFollowtheflow | Shutterstock.com

Kad ir kaip būtų paradoksalu, senoviniai daiktai tampa vis madingesni. Atrodo, jie niekada nepaliks pasaulinės dizaino aukštumų arenos. Ir tai liečia ne tik interjerą, bet ir drabužius, aksesuarus, gyvenimo stilių.

Senoviniai, praeitos epochos daiktai yra ne tik unikalus, bet ir ekologiškas pasirinkimas. Kam pirkti bevertį plastiko gabalą, jei įdėjus šiek tiek daugiau pastangų galima rasti išties originalią detalę, kurią retas turės? Užuot apsikraudami daiktų kalnais, galime aptikti tikrą seną lobį ir suteikti jam antrą gyvenimą.

Vintažiniai daiktai suteikia erdvei savitumo. Jie atspindi meilę bei pagarbą istorijai ir kultūrai, parodo praeities vertę, sukuria įdomią, spalvingą ir žaismingą atmosferą. Be to, galite būti tikri, kad pas kaimynus nieko panašaus neaptiksite.

Kuo natūralesnės medžiagos

Naturalios medziagos interjerePixel-Shot | Shutterstock.com

Anot interjero dizainerių, 2022 metais daugiausia dėmesio sulauks interjero elementai, pagaminti iš natūralių medžiagų. Tai itin aktualu kalbant apie svetaines.

Naujausios svetainių dizaino tendencijos rodo, kad vyksta tikra revoliucija prieš greitąją madą. Įrenginėjant šias patalpas, vis daugiau siekiama jų ilgaamžiškumo.

Žmonių požiūris į dizainą vis atsakingesnis: jie nori, kad jų gyvenamosios erdvės tarnautų ir neišeitų iš mados kuo ilgiau. Todėl vis dažniau renkamasi klasiką ir natūralių medžiagų elementus.

Juodi akcentai

Juodos spalvos akcentai interjereJodie Johnson | Shutterstock.com

Dar viena populiari 2022-ųjų tendencija – juodos spalvos akcentai ir aparatūra. Tai praktiška ir universalu, be to, puikus būdas minimalistiškesnėms erdvėms suteikti šiek tiek aštrumo ir gylio.

Interjero dizaineriai pataria rinktis šviesių, neutralių spalvų pagrindinius erdvės elementus (tokius kaip didelės sofos, sienų tapetai, dažai ir t. t.), o kontrastui pridėti juodų akcentų (pavyzdžiui, lempų, pagalvių, garso kolonėlių ir pan.).

Juodos spalvos akcentai paryškins ir pagilins patalpą, suteiks jai prabangos, estetikos, elegantiško rafinuotumo. Galite paprasčiausiai prisukti juodas rankenas prie staliukų ar spintelių, ir štai – kokį puikų kontrastą gausite!

Natūralus apšvietimas

Dideli langai ir aukstos lubosonzon | Shutterstock.com

Prieiga prie dienos šviesos buvo ir liks bene svarbiausias niuansas, renkantis naują būstą.

Atsižvelgiant į tai, kiek laiko pastaruoju metu praleidžiame namuose, dideli langai ir aukštos lubos dar ilgai bus prioritetų viršūnėje. Jie ne tik atveria puikų vaizdą į pasaulį, bet ir dovanoja mums dienos šviesą, kuri yra veiksminga, niekada neišeinanti iš mados streso mažinimo priemonė.

Jei norite suteikti patalpai dar daugiau erdvės ir šviesos – priešais langus įrenkite veidrodį. Jis atspindės dienos šviesą, todėl patalpos atrodys didesnės, erdvesnės, šviesesnės.

Daugiau augalų!

Daug augalu interjereNew Africa | Shutterstock.com

Kambariniai augalai ne tik ramina ir šalina stresą, bet ir dovanoja erdvės savininkui švarų orą. Dideli žali vazonai suteikia patalpoms gyvybingumo, gaivos, teigiamos energijos. Jie apgaubia natūralumu. Tai tikras gamtos lopinėlis namuose, net jeigu pastarieji yra vidury miesto.

Anot interjero dizainerių, šiemet bus itin populiarios gyvosios sienos ir kabantys kambariniai augalai. Jie suteiks egzotišką atmosferą ir pripildys erdvę sveika žaluma.

Universalios erdvės

Skirtingos erdves namuosegoodluz | Shutterstock.com

Pandemija paskatino mus suprasti ir pripažinti namų kaip prieglobsčio svarbą. Jie tapo mums kažkuo daugiau nei tiesiog poilsio ir miego vieta. Neretam iš mūsų butas tapo poilsiaviete, darbo kabinetu, pramogų parku, pobūvių sale ir sporto vieta vienu metu.

Anot interjero dizainerių, universalių namų poreikis išliks ir ateityje. Populiarumo sulauks praktiški sprendimai, kai vieną erdvę galima lengvai transformuoti į kitą, pritaikant ją įvairioms veikloms. Pavyzdžiui, valgomojo stalas, galintis akimirksniu virsti rašomuoju stalu arba virtuvės sala, penktadieniais tarnaujantis kaip baras.

Tamsių ir žemės spalvų miksas

Zalios spalvos atspalviaiFollowtheflow | Shutterstock.com

Interjero spalvų paletėje 2022 metais matysime poslinkį: nuo tamsių ir niūrių prie turtingų ir gilių tonų. Bus populiarūs rudi, žemės, vario atspalviai su juodais ir pilkais akcentais.

Be šiltų, natūralių spalvų, dėmesio sulauks ir visi žalios spalvos tonai: nuo gaivių smaragdo ir šalavijų iki ryškių žalsvai žalių. Jie suteiks natūralumo pojūtį, padės pašalinti stresą ir nuovargį, apgaubs gyvybingumu ir teigiama energija.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.