12 rankų darbo advento kalendorių idėjų (foto)

Berniukas atidaro rankų darbo advento kalendorių Tatyana Soares | Shutterstock.com

Skirkite vakarą dailių advento kalendorių gamybai, kad Kalėdų laukimas būtų šiltesnis ir saldesnis!

Kas yra advento kalendorius?

Advento kalendorius, tai kalendorius, skirtas įprasminti bei pažymėti Advento laikotarpį iki Jėzaus gimimo. Adventas prasideda ketvirtą semadienį prieš Kalėdas, tad jo pradžia svyruoja nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 3 d.

Advento kalendoriai, paprastumo dėlei, įprastai prasideda gruodžio 1 d. ir tęsiasi iki Kūčių, rečiau - iki Kalėdų.

Manoma, kad šiuolaikinius primenantys advento kalendoriai atsirado XIX a. pab.

Pirmieji advento kalendoriai buvo popieriniai, o jų atsiverčiančiuose langeliuose buvo užrašytos citatos iš Biblijos arba nupiešti religiniai paveikslėliai.

Vėliau citatas ir piešinius papildė smulkūs saldėsiai ar nedidelės dovanėlės.

1. Mažos dėžutės

Rankų darbo advento kalendorius iš dėžučių

Kostikova Natalia | Shutterstock.com

Pati paprasčiausia, tačiau tikrai daug laimės suteiksianti advento kalendoriaus idėja - nedidelės, šventiškai supakuotos dėžutės su smulkiomis dovanėlėmis.

Dėžutes galite sudėti po eglute (jeigu ja savo namus puošiate anksti), išdėlioti ant palangės ar staliuko arba sudėti į krepšį.

2. Eglutės žaisliukai

Advento kalendorius eglutės žaisliukai

Electric Egg | Shutterstock.com

Jeigu Kalėdų eglę puošiate dar lapkritį ar gruodžio pirmąją, galite advento kalendorių kabinti ant jos šakų. Šiam kalendoriui labiausiai tiks lengvi, nedideli, sunumeruoti medžiaginiai maišeliai, kalėdinės kojinytės ar pan.

Nukabinę advento kalendoriaus žaisliuką, į jo vietą galėsite pakabinti kitą eglutės papuošimą, tad belaukiant Kalėdų eglutė vis keisis.

3. Kasdien po knygelę

Advento kalendorius iš knygelių

Deniza 40x | Shutterstock.com

Kiekvienai advento dienai supakuokite po vieną knygelę - tai ne tik dovana, bet ir planas jaukiam vakarui.

Advento kalendoriui nebūtina pirkti daugybės naujų knygelių. Galite nupirkti tik kelias naujas knygeles ir supakuoti jas drauge su jau turimomis bei pamėgtomis.

Kalendoriui galite naudoti ne tik knygas, bet ir spalvinimo knygeles, vaikiškus žurnalus, užduotėlių rinkinius.

4. Advento kalendorius iš medinės pakabos

Rankų darbo advento kalendorius ant medinės pakabos

Maria Symchych | Shutterstock.com

Šiam advento kalendoriui reikės medinės pakabos ir medinių skalbinių segtukų - juos karštais ar kitais, medžiui klijuoti tinkamais klijais tereikia priklijuoti prie pakabos (jeigu pakaba lakuota, slidi, galite jos paviršių pašiaušti švitriniu popieriumi, kad segtukai prisiklijuotų patikimiau).

Skalbinių segtukais prisekite virveles ar kaspinus, pririštus prie smulkių dovanėlių, supakuotų į dėžutes ar maišelius.

5. Ant šakos sukabintas advento kalendorius

Rankų darbo advento kalendorius ant šakos

Maria Symchych | Shuttertock.com

Pasivaikščiojimo miške metu raskite ilgesnę šaką, ją nuplaukite, išdžiovinkite ir ant jos sukabinkite mažas, sunumeruotas dėžutes ar maišelius su smulkiomis dovanėlėmis.

Jeigu naudosite vienspalves dėžutes ar maišelius, galite įmantriau papuošti šaką - apriškite ją smulkiomis eglių šakelėmis, apsukite lempučių girlianda, pridėkite kitų kalėdinių papuošimų.

6. Maišelių girlianda

Rankų darbo advento kalendorius maišelių girlianda

Elena Schweitzer | Shutterstock.com

Medžiaginius ar nertus maišelius su dovanėlėmis naudodami mažus segtukus (jų rasite floristikos ir dekoravimų prekių parduotuvėse) prikabinkite ar tiesiog pririškite prie storesnio siūlo ar kaspino.

Advento kalendoriaus girlianda papuoškite duris, sieną ar židinio atbrailą.

7. Popieriniai nameliai

Rankų darbo advento kalendorius popieriniai nameliai

Lithiumphoto | Shutterstock.com

Iš storesnio popieriaus ar kartono suklijuokite namelius, juos papuoškite ir sunumeruokite. Jeigu nameliai be „grindų“, juos užvožkite ant smulkių dovanėlių. Jeigu nameliai turės „grindis“, dovanėlę įdėkite vidun prieš užklijuodami paskutinę sieną.

Namelių advento kalendorius papuoš palangę ar staliuką. Juos galite sustatyti ir po Kalėdų eglute ar net išslapstyti visuose namuose.

8. Krepšys su maišeliais

Advento kalendorius krepšys

Switlana Sonyashna | Shutterstock.com

Dovanėlės sudėkite į nedidelius maišelius, juos sunumeruokite ir sudėkite į krepšį.

Toks advento kalendorius puikiai tiks taupantiems laiką ir vietą namuose.

9. Advento kalendorius stiklainėliuose

Advento kalendorius iš stiklainių

Nina Esk | Shutterstock.com

Šiam advento kalendoriui labai tiks stiklainėliai nuo kūdikių tyrelių arba maži indeliai, skirti prieskoniams bei kitiems biriems produktams.

Indelius ir dangtelius kruopščiai išplaukite, palaukite kol išdžius ir nupurkškite arba nudažykite stiklui tinkamais dažais ar dekoruokite spalvotu popieriumi, apsukite storesniu siūlu, kaspinu.

Dekoruotus stiklainius su dovanėlėmis galite sukabinti ant pakabos, šakos, sustatyti ant spintelės ar sudėti į krepšį, dėžę.

10. Siūlu persiūti popieriniai „vokeliai“

Advento kalendorius vokeliai

Vadim Zakharishchev | Shutterstock.com

Iš tvirtesnio pakavimo, sviestinio arba kepimo popieriaus iškirpkite įvairius kalėdinius simbolius - eglutes, kumštines pirštines, žvaigždes. Tarp dviejų vienodų iškarpų įdėkite po smulkią dovanėlę ir iškarpas persiūkite siūlu.

Paruoštus „vokelius“ galite sudėti į dėžutę arba, pritaisę virvelę, pakabinti ant eglutės, sukabinti į girliandą.

11. Namelis iš tualetinio popieriaus ritinėlių

Advento kalendoriusnamelis iš tualetinio popieriaus ritinėlių

Tatyana Soares | Shutterstock.com

Kartoninius ritinėlius nuo tualetinio popieriaus suklijuokite tarpusavyje į 4 eiles po 6 ritinėlius. Paruoštą ritinėlių „korį“ priklijuokite prie batų ar kitos nedidelės dėžės sienelės, į ritinėlius įdėkite dovanėlės ir užklijuokite iš popieriaus iškirptais „dangteliais“. Beliko dėžutę apklijuoti popieriumi ir padekoruoti.

Jeigu neturite sukaupę tiek tualetinio popieriaus ritinėlų, juos galite susukti ir susiklijuoti (rekomenduojame dar ir papildomai keliose vietose susegti kanceliariniu segikliu) iš storesnio kartono.

12. Veiklų arba palinkėjimų advento kalendorius

Advento veiklų kalendorius

Pixel-Shot | Shutterstock.com

Adventas anaiptol neturėtų pavirsti kasdieniu dovanų laukimu - tradiciškai į advento kalendorių dedamos tik smulkios, dažniausiai valgomos dovanėlės bei užrašomos citatos iš Biblijos.

Dovanų gausos išvengsite jeigu jas (arba jų dalį) pakeisite popieriaus ritinėliais, atvirutėmis, laiškeliais su gražiais palinkėjimais arba veiklomis belaukiant Kalėdų. Pavyzdžiui, pasižiūrėti kalėdinį filmą, kepti sausainius, išmokti kalėdinį eilėraštį, vykti pirkti Kalėdų eglutės, gaminti popierines girliandas eglutei ir kt.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.