Drėgnosios servetėlės kūdikiams: kaip išsirinkti ir kokių klaidų vengti?

Mama valo kūdikio odelę drėgnomis servetėlėmis sweet marshmallow | Shutterstock.com

Kūdikius ir mažus vaikus auginančios mamos jau spėjo įvertinti drėgnųjų servetėlių naudą ir tinkamumą daugeliu gyvenimo atvejų. Tačiau į ką reikėtų atkreipti dėmesį jas renkantis ir naudojant?

Kūdikių servetėlės visų pirma yra skirtos nuvalyti mažylio šlapimo ir ekskrementų likučius nepažeidžiant itin jautrios odelės. Panaudojus servetėles užpakaliukas neturi parausti ar tuo labiau ant odos neturi atsirasti žaizdelių, įtrūkimų, pasireikšti alerginė reakcija ir t. t.

Taigi, gamintojai daug dėmesio skiria drėgnųjų servetėlių kokybei. Servetėlės yra gaminamos iš specialaus pluošto arba popieriaus, mirkomos vandeniniame tirpale, kuriame yra odą minkštinančių, puoselėjančių medžiagų, pavyzdžiui, alavijo, galiojimo laikui pratęsti dedama konservantų, tačiau įprastose kūdikių servetėlėse tikrai nerastume dezinfekciniu poveikiu pasižyminčių priedų, todėl pastarųjų nereikia painioti su dezinfekcinėmis servetėlėmis.

Kodėl vanduo plaunant kūdikio užpakaliuką – ne visada geriausias pasirinkimas?

Jautrią kūdikių odelę nuolat veikia drėgmė, o kadangi užpakaliuko srityje yra daugiau raukšlių ir klosčių, kuriose ta drėgmė ir nešvarumai gali puikiai pasislėpti, tinkamai rūpintis oda gali būti sudėtinga. Viena labiausiai paplitusių problemų – vystyklų bėrimas, dažniausiai pasireiškiantis tarp 9-ojo ir 12-ojo mažylio gyvenimo mėnesių. Odą dirgina ir išmatose esantys proteolitiniai fermentai (pavyzdžiui, amilazės ir lipazės). Taigi naudojant vien vandenį visus nešvarumus, rūgštis pašalinti greitai ir veiksmingai gali būti sudėtinga, todėl verta rinktis saugias ir švelnias odai kūdikių servetėles, kurios gali padėti išvengti odos sudirgimo bei skausmo.

Tėvai labai dažnai domisi, kaip išsirinkti drėgnąsias servetėles, mat alternatyvų rinkoje – dešimtys, jei ne šimtai.

Svarbiausias kriterijus renkantis – drėgnųjų servetėlių sudėtis

Pirmasis pasirinkimo kriterijus – skaityti ant pakuotės pateikiamą informaciją ir gerai išsistudijuoti servetėlių sudėtį.

Medžiagos. Ar servetėlės yra pagamintos iš natūralių pluoštų, ar jų sudėtyje yra ir poliesterio? Svarstant apie mažylio gerovę ir mūsų planetos ateitį biologiškai suyrančios servetėlės turėtų būti prioritetinis pasirinkimas.

Kūdikiams skirtos servetėlės turėtų būti be dažiklių, parabenų, ftalatų ir alkoholio. Kūdikiai, kurių odelė yra jautri, gali netoleruoti ir kvapų, tad tokiu atveju geresnis pasirinkimas – bekvapės servetėlės. Gamintojai servetėles iškvėpina norėdami palepinti tėvelius. Kalbant apie alkoholį, svarbu žinoti, kad jis sausina odą.

Įsitinkinkite, ar klinikiniais tyrimais įrodyta, kad šiose servetėlėse nėra komponentų, galinčių sukelti bėrimą.

Jeigu kūdikio oda yra labai jautri, geriausia, kad servetėlės būtų sudrėkintos vien tik vandeniu arba apskritai nenaudoti drėgnųjų servetėlių kasdien.

Drąsiai galite pirkti kūdikių servetėles, atitinkančias kosmetikos reglamentą (EB) Nr. 1223/2009.

Pakuotės tipas

Kūdikių servetėlės parduodamos skirtingose pakuotėse: galima įsigyti ir nemažas plastikines dėžutes, ir patogesnes kelionines pakuotes. Kai kurios servetėlių pakuotės klijuojamos lipdukais, kurie greitai atlimpa, todėl servetėlės greičiau išdžiūsta ir tampa nebetinkamos naudoti; kitos turi patogesnį užspaudžiamą dangtelį. Ilgainiui šeimos atranda, kas joms labiausiai tinka ir patinka.

Labai patogu, jei servetėlę būtų galima ištraukti viena ranka ir kad truktelėjus paimtumėte tik vieną, o ne visą krūvą servetėlių.

Dydis ir kiekis pakuotėje

Kai kūdikis paauga, norisi, kad servetėlės būtų didesnės, taip pat naujos pakuotės tikrai nesinori pirkti kas kelias dienas. Pakuotėse paprastai būna nuo 20 servetėlių. Maža pakuotė tinka laikyti automobilyje, kelioniniame kūdikio krepšyje ir t. t. Tačiau jei renkatės servetėles kasdieniam naudojimui, visuomet atkreipkite dėmesį į vieneto, ne tik į bendrą pakuotės kainą. Pavyzdžiui, 60 ir 100 vnt. servetėlių pakuotės gali kainuoti tiek pat.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kiek servetėlės yra ekonomiškos. Pavyzdžiui, mažų ir plonų servetėlių keisdami sauskelnes išnaudosite daugiau, didesnių ir storesnių – mažiau. Taigi, pirmasis variantas – ne toks ekonomiškas.

Susiję straipsniai

Priežasties ir pasekmės sąsaja: kaip kūdikiai mokosi?

Kūdikiai greitai atranda ryšį tarp veiksmų ir jų rezultatų. Tai dar vadinama priežasties ir pasekmės sąsaja.

Geriausios knygos vaikams: rekomenduoja tėvai

Paprašėme tėvelių rekomenduoti geriausias, skaitomiausias ir pačias mylimiausias knygas vaikams. Dalinamės net 50 knygų sąrašu!

Pirmoji kūdikio šypsena

Pirmoji valinga kūdikio šypsena yra vienas laukiamiausių mažylio pasiekimų ir saldžiausia dovanėlė tėvams.