Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai apie šeimą, verslus ir trečią vaiką

Kuris Inetos ir Ąžuolo šeimoje yra „šeimos galva“? Kuris Inetos ir Ąžuolo šeimoje yra „šeimos galva“?

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 36-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą vedėjas Simonas kviečia susitikti su dviem, kaip jis pats sako, „ne tik tėveliais“ – Ineta Puzaraite-Žvaguliene ir Ąžuolu Žvaguliu. Kodėl „ne tik tėveliai“? Nes Irūna ir Ąžuolas – labai veiklūs žmonės. Pirmiausia, kaip patys sako, jie – Barboros ir Bernardo tėvai. Simonui paprašius trumpai prisistatyti, jie ir prisistato: „Gyvenam gyvenimą, intensyvų gyvenimą, turim vieną kitą verslą ir dar vieną kitą kuriam.“

Taigi kaip ir aplink ką sukasi Inetos ir Ąžuolo Žvagulių šeimos pasaulis?

Tai – įdomu:

Vaikų auklėjimas: kuris iš tėvų – griežtesnis?

Ąžuolas vienareikšmiškai rodo į save ir prisipažįsta, kad vaikus griežčiau auklėja jis. Vyras sako nesuprantantis, kaip žmona siūlo vaikams valgyti iš kelių patiekalų ir pataikauja: „Ką norite vaikučiai valgyti? Ar koldūnų, ar makaronų, cepelinų?“ Ąžuolas sako pats augęs tarp dviejų pasirinkimų ir nenorintis paikinti vaikų: prisimena, kaip jam močiutė siūlydavo arba balandėlius, arba blynus, nes juos lengviausia iškepti, taigi „ant blynų“ ir užaugo.

Ineta nesutinka, kad ji pernelyg lepina ir pataikauja vaikams. Moteris sako, kad, taip, būna, nusileidžia dėl tų papildomų „dar 10 minučių“, kai vaikai nori kažką ilgėliau daryti ir neina miegoti, bet mokanti būti ir griežta. „Tu pasakei: einat miegoti, ir jie reiškiasi eina miegoti“, – Ąžuolas namuose taiko aiškias taisykles ir prašo žmonos „necypauti“ bei laikytis taisyklių.

Ineta ir Azuolas ZvaguliaiSimonas Urbonas, Ineta Žvagulienė, Ąžuolas Žvagulis

Kuris Inetos ir Ąžuolo šeimoje yra „šeimos galva“?

Simonui paklausus, kuris iš jų yra šeimos galva, Ineta nė nemirktelėjusi baksteli į vyrą. „Mes šitoje vietoje esame visiški demokratai“, – sako Ąžuolas, tačiau Ineta nesutinka, tarstelėdama „bet tavo žodis paskutinis vis tiek“. Jei reikėtų apibrėžti procentais, tai sprendimų priėmimas Žvagulių šeimoje vyksta 60:40 principu, Ąžuolo naudai.

Svarbiausia – abu sutuoktiniai pasitiki vienas kito sprendimais ir palaiko. Pavyzdžiui, automobilio pirkimas. Ineta pasitiki Ąžuolo sprendimu, kai jis mato, jog „bus gerai ir garantuoja“. Tačiau už atostogas svetur atsakinga Ineta, ir net tartis su vyru nereikia. Tiek Ineta, tiek Ąžuolas turi savo „atsakomybių ribas“ ir moka įsiklausyti į argumentus.

Tai – įdomu:

Žvaguliai apie šeimos pagausėjimą: „Nebūtų protinga“

Ąžuolas prisipažįsta: šita diskusija šiuo metu – tarsi „po klaustuku“. Vyras juokauja: „Gal čikt reikia man, ir būtų viskas, ramu?..“ Ineta su „čikt“ nesutinka. Moteris prisimena, kaip juodu dar iki senelių namų projekto svarstė apie trečią vaiką: darbai buvo nusistovėję, aplinkybės leido. Tačiau tada prasidėjo senelių namų projektas, šeima vėl įsisuko į darbus ir pradėjo galvoti: „Ką tik išleidom vaikus iš savo kambario, dabar vėl pasiguldyti šalia mažiuką, plius dar darbus susikrovėm, ar čia būtų protinga: na, ne gal...?“

Ąžuolas atviras: dar vienas vaikas reikštų papildomų šešerių metų išbraukimą iš savo gyvenimo. Irūna šypsosi svarstydama, kad „gal kai darbų apmažės, gali būti, kad man dar užplauks, man to beibio taip norisi...“ „Jeigu atsirastų – ne bėda, susirasim sprendimų, – sako Ąžuolas, – tik norisi ir patiems dar pagyventi, nes mes realiai bėgam, 10 metų šeimą kuriam, kad kažką galėtume. – Aš noriu ir pasaulio pamatyti, bet nenoriu to daryti vežimėlyje.“

Apie tėvystę, verslus, šeimos pagausėjimo planus ir kaip pavyksta išlaviruoti abiem šeimoje kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:15 – pašnekovų ir temos pristatymas

02:55 – apie tėvystę ir namų taisykles

09:43 – porų žaidimas

21:55 – Bernardo ir Barboros auginimas

29:28 – senelių namai

35:53 – muzika namuose: vaikai dainuoja

38:37 – atostogos pas senelius

40:43 – laikas su vaikais atskirai

44:19 – bendri darbai ir planai

47:51 – kaip išlikti pora šeimoje

Susiję straipsniai

„O Jėzau, ir ką tu dabar darysi?“ − žmonių reakcijos, sužinojus apie dvynukus

„O Jėzau. Užuojauta. O vargše. Ką tu dabar darysi? O Jėzau... nenorėčiau..“, – štai taip, anot Elenos, žmonės reagavo išgirdę, kad ji augins dvynukus.

Jūsų partneris turi vaikų iš pirmosios santuokos? 5 tiesos, kurias privalote žinoti

Lietuvoje statistiškai išsiskiria kas antra pora. Vadinasi, nemažai vaikų auga su vienu iš tėvų ir su pamote arba patėviu.

„Tėvai paprastai“ su Simona Lipne: lyčių skirtumai, lytinis vaikų švietimas ir stereotipai

Vaikai, tyrinėdami save, kartais verčia tėvus jaustis nepatogiai. Pavyzdžiui, vaikų įprotis rodyti vienas kitam savo lytinius organus.