Tinklalaidė „Tėvai paprastai“

Gydytojos patarimai tėvams dėl vaikų ligų: kada – laikas sunerimti?

„Vaikai serga, tai neišvengiama“, – pripažįsta šeimos gydytoja Emilė. Ji dalijasi patarimais, kaip tėvai gali stebėti vaikų būklę.

Vaivos Rykštaitės motinystė – be taisyklių: keiksmažodžiai padeda ugdyti

„Kai augini vaikus užsienyje, yra rizika, kad jie praras savo kalbos gilumą“, – pasakoja Vaiva, aiškindama savo sprendimą.

Stiliaus galia: Agnė Gilytė atskleidžia, kaip rūbai gali pakeisti ne tik išvaizdą

Agnė teigia, kad drabužiai – tai daugiau nei tik spalvos ir medžiaga. „Kai moteris jaučiasi gerai su tuo, ką vilki, ji spinduliuoja pasitikėjimą.

Stano: „Vėžys nepavogė mano gyvenimo – kovojau iki galo“

Stano gyvenimą supurtė diagnozė – kraujo vėžys. „Pasaulis baigėsi, kai išgirdau šią žinią“, – atvirai prisipažįsta jis. „Nieko nejutau iki tol.“

Motinystė ir karjera: kaip įveikti iššūkius ir grįžti su pasitikėjimu?

„Grįžtant į darbą po ilgesnės pertraukos dažnai lydi nepasitikėjimas savimi. Po daugelio metų kyla klausimai – ar vis dar esu tinkama darbo rinkai?“

Gražina ir Juozas Butnoriai: „Mūsų santykiai – kaip iš vadovėlio“

Pora neįtikėtinai atvira ir pasakoja, kad nors jų santykiai – tarsi iš vadovėlio, tačiau abu – labai impulsyvūs ir ne visada pasveriantys galimybes.

Unikali paauglio globos istorija: „Ne mes pasirinkome vaiką, o vaikas – mus“

Ina, paklausta, ar vaiko, juolab paauglio, globa buvo šeimos planuose, – visiškai atvira: „Tikrai tokio noro neturėjau, tokių lūkesčių nebuvo.“

Aktorė Aušra Štukytė su vyru Dmitrijumi apie tėvystę: „Džiaugiamės, kad tai įvyko“

Aušra, paklausta, apie gimdymą, sako, kad jos ir dukters scenarijai išsiskyrė, ir, žinoma, nugalėjo dukters scenarijus.

Vilniaus meras su žmona: „Nebeįsivaizduojame, kaip dviese galėtume būti“

„Maldyvai nebūtų įdomūs be dukters“, – tarsteli Vismantė ir priduria, kad jai patinka akimirka, kai, išsileidusi garbanas, tampa šeimos moterimi.

Grupės DAR tėčiai Grūdas ir Vudis: „Pirmi porą metų – tik rutina“

Grūdas sako, kad pirmi porą metų su žmona buvo tik rutina, romantikos trūkumas – 200 procentų, anot jo, turbūt ir skyryboms tai turėjo didelės įtakos.

Veronika Montvydienė apie vertinimus mokykloje: „Sistema neatsižvelgia į vaikus“

Veronika atskleidžia, kad jos vaikai sunkiai išgyvena pralaimėjimus. Tačiau moteris pritaria, kad dabar vaikai auga šiltnamio sąlygomis.

Julija Žižė apie motinystę: „Rekomenduoju išjungti aukos rolę“

Julija sako, kad nereikia, kad mums kažkas pasakytų, o ir nepasakys, kokiais tėvais turime būti. Pagrindinis tėvų įrankis turi būti intuicija.

Baibos palaikymas sūnui atsisakius anglų kalbos: „Nenoriu aš tavęs kankint“

Vasara eina į pabaigą, prasideda būrelių rinkimosi metas, taigi tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ kviečia į pokalbį apie vaikų būrelius.

Kas sunkiausia keliaujant su vaikais? Mamos istorija ir eksperto patarimai

Kaip Agnė ryžtasi keliauti su dviem visai mažais vaikais po 5 savaites Azijoje? Kodėl jai nebe iššūkis keliauti ir vienai su vaikais?

Artūras ir Augusta Zuokai: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi“   (1)

Visgi Artūras pripažįsta: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi, ir be galimybės grįžti atgal.“ Nors vyrui šis pokytis patinka.

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“

Veroniką atleidžiant pakišo dokumentus: „Aš skaitau, ir tiesiog... ką?“

Kai Veronika, būdama vieniša mama, buvo spaudžiama išeiti iš darbo tuščiomis, pradėjo ieškoti pagalbos, kas jai padėtų šioje situacijoje.

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.

„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės nepajuto.

Živilė Vaškytė-Lubienė grįžusi į darbą išgirdo: „Ar nėra dingę įgūdžiai?“

Sutuoktinių pažinties istorija – ypatinga. Moteris prisipažįsta, kad niekada net nepagalvojo, kad su menininku galėtų kurti šeimą.

4 vaikų mama Reda apie šeimos finansus: „Reikia pinigų, ir jie atsiranda“

Redos istorija atskleis, kaip kartais nemokėjimas valdyti laiko ar nesikalbėjimas gali griauti šeimos santykius. Visos šeimos panašios.

Augustė apie sūnaus auklėjimą: „Mamos žodis ne yra ne“

Augustė, paklausta, kaip pavyksta sutarti su sūnumi, sako, būna visko, tačiau džiaugiasi, kad tas vertybes, kurias nori įskiepyti, pavyksta.

Vaikas nevalgo. Mes – blogos mamos?   (4)

Su pirmąja dukra dėl maisto tekdavo žaisti: „Su kiekvienu šaukštu lėktuvėliai skrisdavo į burną, atrodė, kiekvienas kąsnis – laimėjimas.“

Gabrielė apie sprendimą sukurti paskyrą dukrai: „Ji seniai prašė“

Adrijai nuo mažumės patinka dėmesys ir socialiniai tinklai, tad mama, kai Adrija buvo dar visai mažytė, sukūrė uždarą instagramo paskyrą.

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.

Gediminas Žilinskas: „Su vestuvėmis niekur neskubame“

Pora prisimena, kad vienas kitą pamatė per fotosesiją, tačiau vienas kitam į akį iškart nekrito: „Ji paauglė atėjo, ten pas mus skirtumas 25 metai.“

Mamos, nusprendusios dirbti sau: „Nesitikėkite, kad lis pinigais“

Sonata, siekdama svajonės, kažkada išėjo į niekur, kai šeimoje visiškai nebuvo pajamų ir nedirbo vyras, kurį šiandien ji laiko didžiausia savo atrama.

Greta ir Aleksandras Kazakevič: „Šeimoje vaidmenys – 50/50“

Greta šypsodamasi pasakoja, kad jų pažintis prasidėjo Aleksandrui atėjus į jos koncertą. „Aleksandras buvo mano fanas“, – juokiasi Greta.

Marius Jampolskis apie šeimos augintinius: „Visi jie – ypatingi“

„Buvo laikas, – prisimena Marius, – kai namuose buvo net trys šunys ir du katinai.“ Lunai (šuniui – aut. past.) iškeliavus, liko ketveriukė.

Vilma apie sprendimą negimdyti: „Tai atrodė išeitis“

Kai sužinojo, jog laukiasi, Vilmai atrodė, kad nėra jokios ateities. Viršų ėmė įvairiausi jausmai, ir jie visi buvo nemalonūs.

„Žemaitukas“ Linas su žmona Rūta apie tėvystę ir iššūkius šeimoje

Rūta sako, kad nėštumas buvo netikėtas, ji jautėsi nepasirengusi, kupina baimių ir nežinios. Žinia aplankė jai viešint pas seserį Airijoje.

Laima ir Simona apie „Mokinukes“, supiršimą su Jonu ir nuotykius

Ar žinojote, kad Simona Nainė su Jonu susipažino per „Mokinukių“ dainą? Laima juokaudama prisistato kaip piršlienė, mat supiršo ir Simoną, ir Inetą.

Su Sergejumi Maslobojevu apie vaikų auklėjimą ir taikias skyrybas

Kikbokso čempionas, paklaustas, ar norėtų daugiau vaikų, sako: „Tikrai nespjaunu į tą pusę, gan jaunas vyras esu, gyvenimas tęsiasi.“

Su Marija iš „Mari Made“ apie tikslus, verslą ir laiko planavimą

„Aš ir neturėjau tobulos šeimos, mano irgi tėvai išsiskyrę, ir mano tėtis buvo tas, kuris iš viso su vaikais nebendravo“, – sako Marija Šalaševičienė.

Gyd. Valentina apie dantų priežiūrą: „Vaikai turi būti užčiauptomis burnomis“

Gydytoja Valentina prisimena, kai visai mažytė, iki trejų metų, jos dukra nuolat kvėpavo per burną, būdavo išsižiojusi. Odontologė kreipiasi į tėvus.

Tinklalaidė „Tėvai paprastai“ skirtingose platformose – skirtingu metu

Taigi kaip visada naujausią tinklaidę galėsite žiūrėti kiekvieną atradienį įprastu metu visose anksčiau nurodytose TV3 platformose.

Makalius ir Greta apie keliones: iššūkių skrendant su vaiku – apstu

Makalius ir Greta vieningai sutaria, kad įspūdžių iš vieno karto apie šalį nesusidarysi. Rimvydas pyksta ant tų, kurie sako: „Nesiūlykite, buvau.“

Liucina Rimgailė apie meilę sau, laiką ir planus

„5-a valanda ryto – pats produktyviausias laikas.“ Taip sako Liucina Rimgailė, kuri jau daug metų, anksti atsikėlusi, mėgaujasi laiku sau.

Vaikas gali atpažinti seksualinį smurtą: kaip elgtis tėvams?

Anot Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės, tėvų pyktis, sužinojus, kad prie vaiko buvo priekabiauta, – sveika reakcija.

Eglė Straleckaitė apie talentus, žinomumą ir žmonių kritiką

Eglė įsitikinusi, kad vaiką reikia girti tik už nuopelnus. „Jei dukra atneša bet kaip nukeverzotą paveiksliuką, tai aš pagirsiu tikrai vertą.“

Patyčios lėmė pašlijusią sveikatą: Danieliaus istorija

Danielius prisimena, kad mokykloje jam labai patiko, tačiau prasidėjus patyčioms viskas pasikeitė. „Aš labai jautriai reaguodavau, – prisimena vyras.

Mama Eglė apie dukters Liepos ligą: „Mes dar laukiame“

„Aš sėdėjau prieš savo keturių metų vaiką ir galvojau, ką jai sakys tas žodis „vėžys“, jai išvis turbūt nieko nereikš“, – prisimena mama Eglė.

Turinio kūrėjai Antanai Jakimavičiai – tėtis ir sūnus apie bendrus projektus

Prisiminęs savo kaip turinio kūrėjo pradžią, Antanas sako, kad niekam nesakė ir kūrė slapta. Veiklai „įsivažiavus“ nusprendė įtraukti ir tėvą.

Vaikų baimės ir nerimas: kaip kalbėti ir padėti?

Vaikų teisių gynėja G. Salickienė sako, kad suaugusiam žmogui žinia apie nelaimę, mirtį, sudėtingą situaciją – įprasta, tačiau vaikui – ne.

Kas padėjo Irinai Sinei atrasti balansą motinystėje?

Irina atskleidžia, kad abu nėštumai – pirmas ir antras – buvo panašūs. „Pirmus tris mėnesius tiesiog negalėjau iš lovos atsikelti, akių atmerkti.“

Mamos istorija: iš pogimdyminės depresijos į pogimdyminę psichozę

Sandra sako, kad likus vos mėnesiui iki gimdymo gydytojai pranešė naujieną: gims ne mergaitė, o berniukas. Moteris atvira: žinia išmušė iš vėžių.

Ineta Stasiulytė: „Žiūrint į kitas šeimas, darėsi baisu“

Ineta prisipažino, kad labai norėjo ateiti pakalbėti į „Tėvai paprastai“, nes mano, kad čia – būtent ta platforma, kur tėvai gali išgirsti tėvus.

Mokytoja Veronika: „Trečiokas paklausė, kas yra pornofilmas“

„Jei mergina turi draugą ir planuoja lytinį gyvenimą, būtų gerai dar iki lytinio gyvenimo pradžios ateiti apžiūrai pas ginekologą“, – sako gydytoja.

Milda apie dukters Alisos netektį: „Buvo sunki kova“

Mildos dukrytės, vienos iš dvynukių, Alisos, kova su vėžiu, net keliomis jo formomis, truko trejus metus. Viskas prasidėjo nuo darinio pilvelyje.

Gečai apie santykius, tėvystę ir šeimos pagausėjimą

Daininininkė Anžela Gečienė su vyru Žygimantu Geču, kuris yra renginių vedėjas, sako, kad tėvystė jiems siejasi su atsakomybe.

Vaikų talentai ir perdegimas: kaip palaikyti paauglį?

Laura Šukienė sako, kad vaikų mokymosi sistema – perkrauta. Anksčiau nei tėvai, nei mokiniai neturėjo tokio ligoto požiūrio į mokslus.

Kalbame apie autizmą ir šio sutrikimo mitus: šeimų patirtys

„Labai dažnai tėvai, auginantys autistiškus vaikus, tai vadina autizmo kelione, nes ji kažkada prasideda, – sako Toma. – Ji neprasideda gimus vaikui.“

Laima ir Gediminas Stončiai apie dukrą: „Baimė buvo didžiulė“

Tėtis, Gediminas Stončius, prisimena visus dukters, kuriai dabar – treji, augimo etapus. Pirmasis etapas buvo košmarinis – nenorėjimas rengtis.

Pogimdyminė depresija: būtina apie tai kalbėti

Raminta prisipažįsta, kad ji pati savo kailiu patyrė pogimdyminę depresiją. „Mano atveju buvo garsiai įvardinta, kad yra pogimdyminė depresija.“

Agnė Bastienė apie santykius, vaikus ir tėvystę

„Ir kiekvieno kivirčo metu supranti, kad reikia išspręsti, nereikia trenkti durimis ar emocijomis vadovautis“, – sako Agnė.

Ketvertuko šeimos istorija: „Smurtas žalojo vaikų psichiką“   (1)

Viktorija Paltanavičienė, ketvertuko mama, atvira: „Smurtas buvo pagrindinis kriterijus, dėl ko aš apsisprendžiau išeiti.“

Diana Dargienė su dukra Une: kalbame apie vaikų talentus

Diana Dargienė atvirai prisipažįsta, kad vaikams leido rinktis ir lankyti tai, ką jie norėjo, ir niekada nebruko savo nuomonės.

Simas Anužis iš „Svarbeuse dariti“: apie itin jautrius vaikus

Simas Anužis, pats būdamas itin jautrus ir turintis itin jautrią dukrą, atskleidžia, kad pirmiausia tokį vaiką lengva atskirti iš stebeilijimo.

Su Reda Mauriciene apie vaikus ir motinystės iššūkius

Tėvų konsultantė Renata Cikanaitė, „Tėvai ryšyje“ autorė, sako, kad du vaikus auginti sunkiausia. Augindami vieną, dar galime atliepti poreikius.

„Nėra blogo oro“: apie keliones su vaikais, ligas ir vaikystę

Viena didžiausių klaidų tėvų klaidų – tikėjimasis, kad pagaliau mes atostogausime ir vaikai nebesirgs, kai mes neturime tam laiko.

Valinskai: „Nėra sėkmingos santuokos recepto“

„Nėra tų sėkmingos santuokos receptų, – sako Inga. – Nėra užrašomo ar kam nors pateikiamo recepto. Kiekviena šeima turi susirasti savąjį.“

Laura ir Šarūnas Mazalai: „Pykstamės, kaip ir visi“

Ar ilgai pora draugavo iki vaikų? „Po metų draugystės pastojau“, – prisimena moteris. Šarūnas antrina žmonai: „Mes neturėjome daug laiko dviese.“

Ką daryti ir kaip atpažinti, jei vaikas vartoja narkotikus?

Kaip vaikui išlaikyti tą norą nepabandyti ir atsispirti? Kaip jį apsaugoti nuo narkotikų, jei net dalis mokyklų turi problemų: rasta narkotikų.

Apie gimdymo baimes, epidurą ir vyro dalyvavimą gimdyme

Donata prisimena, kaip savo vyrui apie nėštumą pranešė trečią savaitę. Atlikėja prisipažino, kad bandymų pastoti buvo ir anksčiau.

Urbanovičiai apie stereotipus, persileidimus ir darną santykiuose

Evelina sako, kad žodyje „motinystė“ jai asmeniškai telpa labai daug: viskas sukasi aplink du vaikus, kurie į šeimą atėjo labai sunkiai.

Tėvo diena su Laurynu Suodaičiu: ką reiškia būti tėčiu?

Laurynas atskleidžia, kad jo santykis su tėčiu visada buvo stiprus. Tėtis neturėjo kažkokių „per daug specialių žinių“, bet kas apskritai yra žinios?

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai apie šeimą, verslus ir trečią vaiką

Ineta nesutinka, kad ji pernelyg lepina ir pataikauja vaikams. Moteris sako, kad, taip, būna, nusileidžia dėl tų papildomų „dar 10 minučių“.

Vaikų ir tėvelių mylima Kakė Makė: filmas ir personažo istorija

Kakė Makė visą laiką gyveno knygose. Kodėl ji persikėlė į filmą? Kaip atsirado filmas ir kodėl Kakė Makė tapo ne tik knygų, bet ir filmo heroje?

Ieva Zasimauskaitė apie persileidimą, būsimą gimdymą ir vyro palaikymą

Kaip Ieva pasitiko nėštumą, kas jai buvo sunkiausia? Ar buvo lengva susitaikyti su fiziniais pokyčiais? Ieva atvira: „Fiziniai pokyčiai nesuglumino.“

Giulija ir Monika apie mamos ir dukters ryšį: žmonės mus laiko seserimis

Pakalbėkime apie tai, kaip Giulijai ir Monikai pavyksta išlaikyti tokį šiltą ir artimą ryšį, lyg geriausių draugių, sesių, bendraminčių.

Kristina Savickytė atvirai apie vaikystėje patirtą tėčio smurtą

Kristina Savickytė: „Kai kildavo sunkumų su vaikais, tada mano tėtė imdavosi diržo, o jei kaime nebūdavo diržo – tai rykštės, ir mušdavo mus.“

Saulius Urbonavičius-Samas vaikus augino vienas: vaikų motina pasirinko kitą kelią

Saulius, BIX lyderis, laidų vedėjas, abu savo vaikus iš pirmos santuokos augino vienas, nes, kaip pats sako, jo žmona pasirinko „kitą kelią“.

Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė – pirmą kartą mama: „Kaltindavau save, kad esu netikėlė“

Mis Lietuva Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė-Pitkauskienė sako, kad tapus mama pirmą kartą, neturi jokio supratimo, kaip viskas bus.

Veronika Montvydienė: „Buvau tik mama, nes tai buvo mano savirealizacija“

Paklausus, ar Veronika kada pagalvojo, kodėl jos vaikai šoka, ar tai nėra tėvų svajonių pildymas, moteris tarstelėjo, kad to niekas neprognozavo.

Indrės Trusovės dukra mamos žingsnio nesuprato: „Daiktus neši, kai aš gavau brolį?“

Kaip „teisingai“ elgtis, kad vyresnysis brolis ar sesė nepavydėtų į šeimą atėjusiam mažajam? Indrės šeimoje dovanų pirkimas dukrai nepasiteisino.

Indrė Trusovė apie perdegimą: visuomenės spaudimo atlaikyti nepavyko

„Aš pagimdžiau antrą vaiką, buvo pavasaris, ir tą pavasarį, per du mėnesius, įvyko trys didžiausi mano gyvenimo darbai.“

Indrė Trusovė – atvirai apie psichologinę būseną po gimdymo ir planus dėl vaikų

Ar Indrė dar iki gimdymo planavo, kiek norės vaikų? Žinoma moteris sako, kad neturėjo įpročio apie tai svajoti, tačiau sutikus vyrą tema „pasivijo“.

Indrė Trusovė – dviejų vaikų mama: auginti du lengviau nei vieną?

Kokia buvo Indrės svajonė, kiek vaikų nori turėti? Moteris sako, kad niekada neturėjo įpročio nusistatyti vaikų skaičiaus.

Specialistė kviečia į save žiūrint pasidaryti išvadas: atsistokite prieš veidrodį

Plačios akys – atiduodame meilę, didelė nosis – jausmai, emocija, kūryba. Akys – aukščiau, žemiau, vidury. Nosis – didesnė, mažesnė, riesta...

Veidotyrininkė, žvelgdama į Marijos veidą: „Jinai neprapuls“

„Marija niekada neprapuls su savo riesta nosimi. Kuo labiau riesta nosis – tuo žmogus greičiau išlaviruoja iš įvairių situacijų.“

Ingrida – garsiausios Lietuvos grupės atlikėja: iš vadybos – į dainininkes

Kaip galybę metų bene garsiausios Lietuvos muzikos grupės „69 danguje“ atlikėja Ingrida Martinkėnaitė yra tikra dėl to, ką daro?

„69 danguje“ atlikėjos Ingridos dukra Marija atskleidė, kur norėtų stoti

Ingridos Martinkėnaitės dukra Marija mokosi 10-oje klasėje. Ji dar nėra tvirtai apsisprendusi, tačiau ateitį norėtų sieti su mados industrija.

„69 danguje“ atlikėja Ingrida ir jos dukra Marija: kaip išsiaiškinti, ką nori veikti gyvenime?

Kaip galime padėti savo vaikams? Karjeros konsultantė sako pirmiausia tėvams reikėtų nuo mažumės stebėti savo vaiką, kur jį traukia.

Jei vaiko intelektas žemesnis, jam mokytis kalbų – sunkiau   (1)

Jeigu vaiko intelektas žemesnis, pavyzdžiui, jis gimė turėdamas alkoholinį sindromą, mokymuisi tai turės įtakos, toks vaikas turės sunkumų.

Gian Luca kalba keliomis kalbomis: „Gerai nemoku nė vienos“

Garsus vyras puikiai prisimena, kaip 8-oje klasėje jam mokantis anglų kalbos mokytoja mamai pasakė, kad „jos vaikas užsienio kalbomis nekalbės“.

Gian Luca Demarco vaikai namuose kalba lietuviškai

Kaip vaikai išmoko gimtąją tėčio italų kalbą? Gian Luca Demarco akcentavo, kad šią kalbą vaikai išmoko iš filmukų ir filmų.

Gian Luca Demarco apie gyvenimą Lietuvoje, dvikalbystę ir itališkas tradicijas

Gian Luca prisimena, kaip, jam mokantis 8-oje klasėje, po egzaminų, anglų kalbos mokytoja mamai pasakė: „Ponia, nepykit, bet ne visiems duota.“

Pedofilija: žmogui gali teikti fantazijas žiūrėjimas į vaikus ar paauglius

„Pedofilija reiškia, kad tau gali teikti kažkokias fantazijas žiūrėjimas į vaikus ar paauglius“, – sako Kompetencijų centro vadovė R. Kaminskaitė.

Kaip ir kokį vaiką išsirenka tvirkintojas?

Dažniausias smurtautojo taikinys – pažeidžiami vaikai. Pirmiausia vaikas – pratinamas. Su juo užmezgamas ryšys, jam skiriamas ypatingas dėmesys.

Ar žinojote, kad vaikus dažniausiai tvirkina šeimai artimas žmogus?

Rūta Kaminskaitė akcentuoja suklusti verčiančius skaičius: net 30–40 proc. vaikų tvirkinimo atvejų susiję su žmonėmis iš šeimos rato.

Vaikas patyrė seksualinę prievartą: ne visada apie tai sužinos tėvai

Kompetencijų centro vadovė Rūta Kaminskaitė akcentuoja, kad dažniausiai seksualiai vaikus išnaudoja suaugusieji iš šeimos rato.

Norime, kad vaikas būtų atviras? Būkime atviri ir patys!

Psichologė akcentuoja, kad dažniausiai tėvų daroma klaida, bendraujant su vaikais, – noras, kad jie pasipasakotų, o mes patys būti atviri nenorime.

Vaida dėmesio prašydavo savaip: dažnai bėgdavo iš namų

Vaida laidoje prisipažino, kad nuo vaikystės mėgo dėmesį, o ankstyvojoje paauglystėje jo išsikovodavo savaip, mat ji buvo vidurinioji dukra.

Vaida Poderytė-Bernatavičė stengiasi kurti ypatingą ryšį su vaiku

Vaida sako, kad augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą. Pirmiausia, ką moteris taiko, palaikydama sūnų, – kalbasi.

Vaida Bernatavičė apie sūnaus virsmą paaugliu: „Ne iki galo supratau motinystę“

Vaida, pagimdžiusi vos 22-jų, praktiškai paauglė, iki vaiko gimimo nesuvokė, ne iki galo suprato motinystę. „Skaičiau, domėjausi, kūriau vaizdą.“

Rasa, turinti homoseksualią dukrą, atvira: „Jie – kaip mes, ir jie – šalia mūsų“

Kodėl susidaro įspūdis, kad homoseksualių žmonių yra tiek, kiek jų dalyvauja „Pride“ eitynėse? Žiniasklaidoje viskas spalvingiau, įdomiau parodoma.

Homoseksuali Rasos dukra save laiko „queer“: nepriskiria jokiai lyčiai

Žmonėms, priskiriantiems save „queer“ kategorijai, nebesvarbi biologinė lytis, svarbiau yra tai, kuo tu esi iš tikrųjų, kas tu per žmogus.

Rasa apie homoseksualią dukterį: „Ji šią temą pradėjo įnešinėti į pokalbius“

Rasa sako, kad viskas įvyko kaip procesas. „Nebuvo jokių požymių iš kurių, – akcentuoja mama, – būtų buvę galima tai įtarti ankstyvoje vaikystėje.“

Rasa Račienė apie homoseksualią dukterį: „Laba diena, mes esam lygiai tokie patys“

Susidūrimas su homoseksualumu šeimoje nebuvo priimtas, kad tai yra kažkas „wow“, „kaip gerai“, „kaip aš džiaugiuosi“.

Gydytoja įspėja apie narkotikų žalą vaikui: paveikia mirtinai

Treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus sako, kad visi žmonės nori būti laimingi, vaikai – taip pat.

Gydytoja atskleidė, kaip nuodijasi paaugliai: pila net žiurkių nuodus

gydytoja Veslava Žukovskaja atvira: „Vaikai į veipus (elektronines cigaretes – aut. past.) susipila viską. Veipas nėra tiktai nikotininis reikalas.“

Alkoholį Ignas Bakėjus pradėjo vartoti vos 12-os: viena nelaimė pakeitė viską

Treneris, tėtis Ignas Bakėjus laidoje prisipažino, kad alkoholį pradėjo vartoti vos sulaukęs 12 metų. Dar visai vaiką Igną įtraukė kiti vaikai.

Ignas Bakėjus apie narkotikų vartojimą: padėti vaikui tėvai gali tik vienu atveju

Gydytoja Veslava Žukovskaja atskleidžia liūdną statistiką: beveik 90 proc. šešiolikmečių jau yra bandę vienus ar kitus narkotikus.

Ar žinote, kaip guosti netektį išgyvenantį žmogų?

Psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė sako, kad priėję prie netektį išgyvenančio žmogaus parodysime, kad mums rūpi jo skausmas.

Donatas vis dar prisimena mirusios dukters akis: „Ji buvo karė“

Donatas, kai pristygsta motyvacijos, prisimena mirusią dukrą. „Prisimenu dukros veidą iki šiol dar, akis visada prisimenu jos, – sako Donatas.

Dukters netekęs tėtis: „Vyro gyvenime neišvengiamai vyksta lūžiai“

Donatas atvirai kalba apie vyro gyvenime vykstančius lūžius: „Vyras ateina iš 29-ių metų į 30, ir kažkas vyksta, tarsi „jungiklis įsijungia“.

Vaiko netektis: Donatas neteko ką tik gimusios dukters

Donatas Kantakevičius sako, kad tik pačioje nėštumo pabaigoje su žmona sužinojo, jog dukrytė turi problemų su širdele ir reikės operacijų.

Žilvinas Žitkus iš „TV pagalbos“: „Pas mane – 3 mergaitės“

Vyras šypsodamasis sako, kad dabar jo šeimoje, nors auga viena biologinė dukra, yra trys mergaitės. „Čia už tuos buvusius nesėkmingus nėštumus.“

„Delsti negalima gimdyti“: kur dėti kablelį?

Žilvinas, dirbantis „TV pagalboje“, sako prisižiūrintis visko. Ypač skaudina matyti tėvus, kuriems nerūpi nei buitis, nei vaikų išsilavinimas.

Žilvinas Žitkus iš „TV pagalbos“ tėvystės laukė ilgai: asmeninė patirtis

„Turėjau gyvenime tris bandymus sukurti laimingą šeimą, – sako Žilvinas, – ir priduria, kad pirmi du kartai nepavyko.“

Galimybė tapti tėčiu kartais prilygsta stebuklui: Žilvino Žitkaus istorija

Paklaustas, kodėl tapti tėčiu buvo taip sudėtinga, Žilvinas atsiduso: „Gyvenime turėjau tris bandymus sukurti laimingą šeimą.“

Patyčios ir apkalbos persikėlė į internetą: viskas sklinda žaibiškai

Grįžti namo, ir patyčios jau tave persekioja, tik ne realioje, o interneto erdvėje. Jos sklinda žaibišku greičiu. Patyčios internete nuolat auga.

Ekranui – numatytas laikas: kokia taisyklė pasiteisina Vitulskių namuose?

Simonas Urbonas pasiskundė, kad kai duoda planšetę, jis – geriausias tėtis, tačiau kai ateina numatyto laiko pabaiga, jis – blogiausias tėtis.

Daryti viską už vaikus, vadinasi, daryti meškos paslaugą

Vaikai iš tiesų gali būti pagalba tėvams. Erika prisimena, kad pati, aštuonerių, darė viską. Vis tik šiuolaikiniai tėvai nelinkę kliautis vaikais.

Elektroniniai prietaisai ir vaikai: apie ribas, normas ir priklausomybę nuo ekrano

Erika šypsosi sakydama, kad vyras, Merūnas, nepripažįsta taisyklių ir sako, kad reikia mėgautis laisve, o ji pati be taisyklių negalinti gyventi.

Ar gali būti, kad vaiko alergijos – išaugamos? (Pasidalykite patirtimi)

Šeimos gydytoja Vytenė Menkevičienė atskleidžia, kad alergijų eiga banguoja, gali atsirasti alergijų paūmėjimai ir susilpnėjimai.

Mama atskleidė, kas padėjo įveikti vaiko ligas

Iveta Bakanauskė sako, kad kai tik prasidėjo dukters sirgimai, išleidus į darželį, ji išbandė viską, darė įvairius eksperimentus.

Mama atvira: „Ligos prasidėjo išleidus dukrą į darželį“

Mama, Iveta Bakanauskė, auginanti trimetę, atskleidžia, kad vos pradėjus lankyti darželį užklupo klampios, ilgos, net 2–3 savaites trunkančios ligos.

Mamos dalijasi patirtimi apie vaikų ligas ir sirgimus: kaip sau padėti?

Gydytoja Vytenė Menkevičienė juokauja, sakydama, kad daug žmonių mano, jog gydytojų vaikai neserga. Deja. Kaip su savo vaikų ligomis kovoja gydytojai?

Mia: „Sunku nieko neturint išeiti į gatvę su vaiku ant rankų“

Atlikėja atskleidė, kad ją ištiko būtent šis skyrybų scenarijus: po skyrybų, dar visai jauna, ji liko viena su vaiku ant rankų.

Mios ryšys su sūnumi Matu: viskas – savo laiku

Mios sūnui – jau 22-eji, ir šioje situacijoje šiandien ji įžvelgia daug privalumų. „Tuo metu, kai visi vaikščiodavo į klubus, aš sėdėjau prie vaiko.“

17-metė mama: sudėtingiausi ankstyvos motinystės momentai

Mia sako, kad artėjant momentui, kai reikėjo pranešti tėvams, pirmiausia aplankė gėda. Visada buvo pirmūnė, gerai mokėsi, buvo mokinių garbės lentoje.

Motinystė, aplankiusi nesulaukus pilnametystės: iššūkius numatyti buvo sunku

Laidos vedėjui paklausus, kokios tos baimės, sužinojus, kad esi nėščia 11-oje klasėje, dainininkė Mia buvo atvira: „Netikėjau, kad tai įvyks.“

Intriga: Viktorija ir Laurynas atsako į jiems parengtus klausimus   (1)

Tinklalaidės pabaigoje vedėjas Simonas Urbonas nusprendė paklausinėti poros konkrečių klausimų apie šeimą ir planus. Žaidimo taisyklės – paprastos.

Viktorija Siegel-Suodaitė: „Moteris versle lygiavertė vyrui“

Viktorija atvirauja, kad jai labai gera žinoti, jog moterys ir kuria verslus, ir sukuria šeimas. Darbas naujai mamai kartais tampa išsigelbėjimu.

Viktorija norėtų, kad dukra perimtų ne visas jos savybes

„Viktorija, ko norėtum, kad dukra neperimtų iš tavęs?“ – paklausė Simonas ir pridūrė, jog psichologai teigia, kad vaikai bus tokie, kaip mes.

Koks buvo Viktorijos Siegel-Suodaitės nėštumas?

Simonui paklausus, ar buvo lengva šiuo laikotarpiu, Laurynas atsiduso: „Visko buvo.“ Vyras prisipažino, kad matyti kasdienę toksikozę lengva nebuvo.

Viktorija ir Laurynas Suodaičiai apie tėvystę, santykius ir kasdienybę

Laurynas juokauja, kad gimęs sūnus pakeitė ne kasdienybę, o „kasnaktybę“. Viktorija sako neatsistebinti kontrastu tarp dukters ir sūnaus.

Pianistė Ieva Dūdaitė: „Šeimoje svarbiausia – susidėlioti prioritetus“

„Yra laikas kartu, yra laikas šalia, – sako psichologė, – smagu, kai vaikas šalia, bet tai nėra laikas kartu.“

Aušra Kurienė: „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

Anot psichologės, jei šeimoje yra pasikartojančių situacijų, kurios sukelia konfliktą, reikia sustoti ir pradėti žiūrėti, kas vyksta.

Aušra Kurienė atkreipia tėvų dėmesį: ko negalima sakyti vaikams?

Psichologė Aušra Kurienė akcentuoja, kad pasakius vaikui, kad jis vargina ar panašų priekaištą, jis pasijus kaltas.

Pianistė Ieva Dūdaitė ir psichologė Aušra Kurienė: kaip derinti motinystę?

Vaikų psichologė Aušra Kurienė prašo nepainioti: laikas kartu su vaiku ir laikas šalia vaiko – ne tas pats. Kaip tuomet derinti motinystę?

„O Jėzau, ir ką tu dabar darysi?“ − žmonių reakcijos, sužinojus apie dvynukus   (2)

„O Jėzau. Užuojauta. O vargše. Ką tu dabar darysi? O Jėzau... nenorėčiau..“, – štai taip, anot Elenos, žmonės reagavo išgirdę, kad ji augins dvynukus.

Auginant dvynukus būtina kasdienė rutina ir režimas

Anot Elenos Puidokaitės-Bruzgulienės, jei auginant vieną vaiką tėvai gali sau leisti rinktis režimo nebuvimą, tai auginant dvynius tai yra neįmanoma.

Neeilinė gimdymo patirtis: kai vaikų nematai 10 dienų po gimdymo   (1)

Atlikėja pasakoja savo nepaprastą gimdymo istoriją. Vos gimusios, jos dvynukės buvo izoliuotos, paguldytos į reanimacijos skyrių.

Elena Puidokaitė-Atlanta: auginant dvynukes, kasdienybė – pilna iššūkių

Elena Puidokaitė-Bruzgulienė (Atlanta) pasakoja, kad pirmąkart savo dukreles pamatė iš nuotraukų. Vos gimusios, mergaitės buvo izoliuotos.

Oksana Pikul nesiryžo skirtis su vyru pirmosios krizės metu

Sprendimą nesiskirti, praėjus beveik pusei santuokos metų, Oksana ir Simas priėmė dėl vaiko gerovės.

Skyrybos Oksanos Pikul gyvenime: kaip pavyko jas išgyventi?

Atlikėja, verslininkė, influencerė Oksana Pikul atskleidė, kad šeimoje santuokinių krizių būta ne viena, ir būtent tai padėjo skyrybas priimti ramiai.

Agnė Matulaitė: „Atskirkime skyrybas su vaikais ir be jų“

Psichologė Agnė Matulaitė sako negalinti toleruoti kolegų psichologų, ypač tų, kurie neturi vaikų, pasakymų, kad skyrybos nieko sudėtingo.

Oksana Pikul apie skyrybas: sprendimas brendo pamažu

Psichologė psichoterapeutė Agne Matulaitė – atvira: skyrybos yra pralaimėjimas. Tačiau dar svarbiau, kalbant apie skyrybas, – vaikai.

Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė šventines dekoracijas gamina pati

„Kai žmonės pradeda leisti daug pinigų dekoravimui, norisi visko labai daug prisipirkti, bet reikia pažiūrėti, ką gali padaryti iš to, ką turi.“

Ingos Žuolytės namuose išdaigas krečia vietoje nenustygstantys elfai

Influencerė Inga Žuolytė sako, kad Kalėdų elfo tradicija atėjo dar 2005 metais iš Amerikos, tačiau pastaraisiais metais sparčiai populiar

Inga Žuolytė apie šventinį biudžetą: „Kas patinka, tą ir perku“

Inga Žuolytė atskleidžia, kad jos šeimoje biudžeto šventėms nėra numatyta, ji per šventes apie pinigus negalvojanti ir perkanti tai, kas patinka.

Ingos Žuolytės ir Rūtos Lukoševičiūtės šventės: kaip nepasiduoti masinei psichozei?

Paklausta, ką galvoja apie šventinę psichozę, nuomonės formuotoja tvirtai atsakė: „Akivaizdu, kad su kalėdine psichoze aš nekovoju ir nekovosiu.“

Kiaušidžių atjauninimas – sparčiai populiarėjanti procedūra

Gydytoja ginekologė Gražina Bogdanskienė kviečia moteris susirūpinti savo vaisingumo situacija ir atlikti reikiamus tyrimus, norint ją sužinoti.

Laimos Tamulytės-Stončės baimės, tapus mama

Laima Tamulytė-Stončė prisipažįsta, kad baimė būti vyresne mama – didelė, mat nejauti to polėkio ir lengvumo, kuris būdingas ankstyvesnei tėvystei.

Laima Tamulytė-Stončė: „Nesitikėjau, kad mane aplankys motinystės džiaugsmas“

Laima atvirauja, kad nėštumas po 20 metų laukimo atėjo, kaip Dievo siunta į paštą: „Tu gauni siuntą, ir tau ateina žinutė, kad jau laikas atsiimti.“

Laimos Tamulytės-Stončės nevaisingumo istorija: stebuklas aplankė netikėtai

Laima Tamulytė, paklausta apie vėlyvą motinystę, sako, kad tai yra jos gyvenimo komedija ir tragedija. „Aš jau nebesitikėjau apskritai.“

Sėkmingas žindymas – mamos galvoje: svarbu atsipalaiduoti

„Mama turi būti, visų pirma, atsipalaidavusi“, – teigia Ieva. Anot Ievos, kuo mama ramesnė, tuo didesnė tikimybė, kad žindymas praeis sklandžiau.

Ar mišinukai tikrai – blogis: mamos Medeinos Andriulienės nuomonė

Simonui Urbonui pasidalijus, kad jo dukra, nors ir maitinta mišinuku, yra graži, „faina“ ir neserganti, Medeina patvirtino, kad jos patirtys panašios.

Aktualu mamoms: žindymui reikia ruoštis taip pat, kaip ir gimdymui

Anot nuomonės formuotojos Medeinos Andriulienės, mamos yra linkusios pernelyg sureikšminti kai kuriuos su motinyste susijusius klausimus.

Ar tikrai žindymą mamos sudievinę? Viskas, ką reikia žinoti apie kūdikio maitinimą   (72)

Simonas Urbonas pastebi, kad moterys Lietuvoje yra linkusios „sudievinti“ žindymą. Daugelis dažnai turi savo tvirtą ir nusistovėjusią nuomonę.

Ką darytų Indrė Stonkuvienė, jei dukra Cecilija paprašytų padėti tapti garsia?

Simonas Urbonas kalbasi su influencere Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimą ir garsumo kainą.

Indrė Stonkuvienė apie auklėjimą: „Mes šnekame su vaikais apie viešumą“

Simonas Urbonas kalbasi su influencere Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimą ir garsumo kainą.

Apie garsumo kainą su Indre Stonkuviene: „Mes per vieną naktį tapome vieši“

Simonas Urbonas kalbasi su influencere Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimą ir garsumo kainą.

Mama – nuomonės formuotoja: kaip nepamesti ryšio su vaikais, kai esi įžymi?

Su viena ryškiausių nuomonės formuotojų Lietuvoje Indre Stonkuviene ir miego specialiste Dovile Šafranauske kalbamės apie garsumo kainą.

Deividas Meškauskas apie buvimą patėviu: „Tikrai yra tas skirtumas tarp vaikų“

Deividas net nedvejodamas pabrėžia, kad būti tėčiu ir būti patėviu – ne tas pats, patirtys vienareikšmiškai skiriasi.

Skyrybos šeimoje ir tėčio santykis su vaiku: kaip išlaikyti ryšį?

Laidos vedėjui Simonui paklausus, ar Deivido ir sūnaus santykis nutrūko, ar visgi pavyko jį išlaikyti, Deividas neslėpė, kad santykis nebuvo stiprus.

Apie tėvystę su Deividu Meškausku: kaip būti geru tėčiu šeimoje?

Anot Deivido, tėvystė – tai meilė, džiaugsmas, tiesą sakant, daug džiaugsmo ir juoko, kol auga vaikai, daug gražių akimirkų ir didžiulė atsakomybė.

Tėčio Deivido Meškausko vaidmuo šeimoje: kaip kurti artimą santykį su vaiku?

Koks tėčio vaidmuo šeimoje? Kaip skiriasi tėvystė skirtingais vyro amžiaus tarpsniais? Kaip tėčio vaidmenį keičia skyrybos?

Globėja Eglė Vaitkevičienė: „Ne kraujo ryšys, o santykis mus daro artimus“

„Labai panikavau, kai pastojau antrą kartą, kad niekaip negalėsiu mylėti šio vaiko, nes pirmą myliu taip, kad neįmanoma daugiau.“

Diskusijos apie įvaikinimą ir globą: „Kiekvienas vaikas turi teisę žinoti savo šaknis“

Penkiolikos vaikų globėja Eglė Vaitkevičienė teigia, kad kiekvienas vaikas turi teisę žinoti savo kilmę ir šaknis.

Eglė Vaitkevičienė apie įvaikinimą ir globą: „Mintis įsivaikinti kilo dar vaikystėje“

Kai susipažinom su vyru, sakiau jam, kad mano svajonė yra paimti mažą mergaitę iš vaikų namų ir ją užauginti.

„Tėvai paprastai“ su 18 vaikų mama Egle Vaitkevičiene apie įvaikinimą ir globą

„Sąmoningai planuoti buvo tik du vaikai. O visi kiti tiesiog atėjo, gyvenimo aplinkybių dėka. Taip tiesiog nutiko, o mes atvėrėme savo širdis.“

Simona ir Mindaugas Lipniai: „Penkiamečiai jau moka gudrauti“

Simona Lipnė pasakoja, kad kartais dukra paprašo: „Mama, gali mane nuvežti tik dviese pas dantistą?“ Vaikas nori pas dantistą, nes nori būti dviese.

Simona Lipnė apie trynukus: „Jie visi yra labai skirtingi“

Anot Simonos Lipnės, nors jos vaikai turėtų būti vienodi, juk trynukai, jie visi yra labai skirtingi. Skiriasi ne tik jų pomėgiai, bet ir išvaizda.

Lipniai apie lytinį vaikų švietimą: „Kyla daug neaiškumų“

Anot Simonos ir Mindaugo Lipnių, tam tikro amžiaus vaikus jau reikia pradėti maudyti atskirai. Ketverių metų sūnų jau teko perkelti į kitą kambarį.

„Tėvai paprastai“ su Simona Lipne: lyčių skirtumai, lytinis vaikų švietimas ir stereotipai   (5)

Vaikai, tyrinėdami save, kartais verčia tėvus jaustis nepatogiai. Pavyzdžiui, vaikų įprotis rodyti vienas kitam savo lytinius organus.

Julija Jegorova apie savo svorį: „Skaičiai ant svarstyklių buvo riba“

Garsi moteris sako, kad svarbu ne tik prižiūrėti vaikų mitybą, bet ir rūpintis savimi. Ji pabrėžia, kad iki 25-erių negalvojo apie svorį.

Julija Jegorova apie dukrytės mitybą: jokių saldumynų vaikui

„Net džiaugiuosi, kad sekasi vaikui neduoti saldumynų. Yra taip – aš pati nesu saldumynų mėgėja, nors būna dienų, kad norisi, tačiau aš neskatinu to.“

Vaida Kurpienė apie karantino žalą vaikams: „Situacija – prasta“

Simonas Urbonas klausia, kaip vystosi emocinis valgymas? „Nemačiau niekada tiek nutukusių vaikų, kiek pamačiau vasarą.“

„Tėvai paprastai“ apie vaikų mitybą ir saldumynus: kaip tai susiję su šeimos sveikata?

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato jau penktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

„Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: „Tas kūnas po visko tikrai yra kitoks“

Anot Rūtos, kiekviena moteris turėtų vertinti save, mokėti pasirūpinti savo kūnu ir siela. Kaip jaučiasi mama, priklauso ir atmosfera šeimoje.

„Tėvai paprastai“ su „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: visos brandžios motinystės pusės

Simonas Urbonas kartu su psichologe Renata Cikanaite ir tinklaraščio „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionyte kalba apie brandžią motinystę.

42-ejų mama tapusi „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: „Buvo komentarų“

„Man šiai dienai yra 44 metai, o mano dukrytei – dveji. Iš pradžių buvo labai sunku. Buvo komentarų tiek iš aplinkos, tiek iš gydytojų.“

„Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta įvardijo didžiausią vėlyvos motinystės minusą   (6)

Vėlyvos motinystės trūkumas yra tas, kad pasikeičia draugų ratas. „Mano visos draugės jau turėjusios vaikų. Dabar jos gali eiti į kinus.“

Jurgita Pocienė: „Negalima leisti vyrui manipuliuoti ir žeminti tavęs“

Jurgita Pocienė pasakoja, kokią pamoką jai suteikė skyrybų patirtis ir kuo ji skiriasi nuo vaikystėje gautų pamokų. „Turi praeiti laikas.“

Šešių vaikų mama pasakė, kaip neišprotėti tarp vaikų: žino 1 būdą

Kaip „išgyventi“ moteriai, kai tenka vienai tvarkytis su nemaža šeima? Juk šiandieniame pasaulyje tai yra itin nelengva. Kaip rasti jėgų?

Šešių vaikų mama atskleidė, kodėl išsiskyrė po 20 metų santuokos

„Kiekvienas turi teisę daryti tą, ką jis nori. Tobulėti ten, kur jis nori tobulėti ir veikti tas veiklas, kurios yra jam pašaukimas.“

„Tėvai paprastai“ apie tėvų skyrybas: kaip padėti vaikui jas išgyventi? (+ konkursas)

Trečiajame epizode Simonas Urbonas kartu su psichologe Monika Kuzminskaite ir šešių vaikų mama Jurgita Pociene kalba apie skyrybas.

Pogimdyvinė depresija: „Aš nežinojau, ar myliu savo vaiką“   (2)

„Man visą laiką buvo liūdna. Prasidėjo kaltės jausmas, kad esu bloga mama. Ir kur ta stebuklinga meilė, apie kurią visur skaitai?“

Ką daryti, kai susilaukus vaiko atrodo, kad gyvenimas pasibaigia?

Gerda Žemaitė pasidalijo savo skaudžia patirtimi, kai prieš maždaug 18 metų, kai pirmą kartą tapo mama, susidūrė su pogimdyvine depresija.

Gerda Žemaitė pasidalijo gimdymo patirtimi: „Nemaniau, kad man taip nutiks“

Laidų vedėja Gerda Žemaitė atskleidė, kad su pogimdyvine depresija jai teko susidurti dar jaunystėje. „Mane ji asmeniškai palietė gana anksti.“

„Tėvai paprastai“: susirgus pogimdyvinė depresija, svarbiausia – nedelsti

Antrajame epizode tinklalaidės vedėjas Simonas Urbonas kartu su psichologe ir laidų vedėja Gerda Žemaite gvildena pogimdyvinės depresijos temą.

Eteryje – laidos vedėjo ašaros: prisiminė juodžiausią vaikystės periodą

Tinklaraištininkas Simonas Urbonas su mintimis apie mirtį susidūrė dar ankstyvoje vaikystėje. „Maniau, kad taip išspręsiu visas problemas.“

Psichologė atskleidė, ko šiukštu negalima sakyti vaikams apie mirtį

Itin jautrūs vaikai mąsto kitaip. Jų klausimai ir keliamos temos dažnai glumina suaugusiuosius, o aplinkiniams gali būti nepriimtinos ar net baisios.

TOP patarimas tėvams: kaip elgtis, kai vaikas iškelia sceną parduotuvėje?

Vaikai neretai iškelia scenas. Kartais tai jautrumo požymis, o kartais – tikrų tikriausia manipuliacija, siekiant gauti tai, ko nori.

Pirmoji tinklalaidė „Tėvai paprastai“: jautraus vaiko auklėjimo „taisyklės“   (1)

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Tėvai paprastai“. Pirmajame epizode – tema apie jautrius vaikus.

Pasisveikinkime su Simonu Urbonu – tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vedėju

Pasisveikinkime su Simonu Urbonu – trijų vaikų tėčiu, tinklaraštininku, turinio kūrėju. O šiandien – ir tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vedėju.