Eglė Straleckaitė apie talentus, žinomumą ir žmonių kritiką

Eglė prisimena, kad pati specialiai šokių nelankė Eglė prisimena, kad pati specialiai šokių nelankė

„Tėvai paprastai“ studijoje pašnekovus tėtis Simonas kalbina jau 64-ąjį kartą. Šiandien kalbiname dvi viešnias – Eglę Straleckaitę-Domarkienę, šokėją, šokių studijos vadovę, nuomonės formuotoją, ir jos mamą – Jolitą Straleckienę.

Kalbame apie viską – tarpusavio ryšį, vaikų talentus, būrelius, vaikų motyvaciją ir paslaptis nuo tėvų bei ne visada malonią žinomumo kainą.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Plačiau skaitykite:

Eglė: „Vaiką giriu už nuopelnus“

Eglė sako, kad jos mamos kritika visada buvo pelnyta ir konstruktyvi. Ji visada mokėjo ir pagirti, ir pasakyti pastabas. Ir jei vaikystėje to pagyrimo trūko, mama sulaukdavo priekaištų iš jos pačios, tai suaugusi Eglė suprato, kad didžiausias džiaugsmas – kai tėvai nešokinėja aplink savo vaikus.

Moteris įsitikinusi, kad vaiką reikia girti tik už nuopelnus. „Jei dukra atneša bet kaip nukeverzotą paveiksliuką, o jų atneša 20 per dieną, tai aš pagirsiu tik tą, kuris tikrai oho.“

Egle Straleckaite Tevai paprastaiSimonas Urbonas, Eglė Straleckaitė-Domarkienė, Vakarė, Jolita Straleckienė

Nereikia versti vaikų eiti į būrelius

Eglė prisimena, kad pati specialiai šokių nelankė. Skirtingais laikotarpiais ji ėjo ir į dainavimą, ir į chorą, ir net į žurnalistikos būrelį. Šiandien Vakarė, Eglės dukra, taip pat šoka kartą per savaitę ir eina į aerobinę gimnastiką.

Moteris pabrėžia, kad nepritarianti, kai mamos jau įsčiose „renka“ savo vaikams būrelius. Jei tėvai jau nuo 2–3 metukų turi lūkesčių, kad vaikas jau „kažkas“ bus, norisi pasakyti „sustokit, leiskit vaikams daryti nesąmones ir džiaugtis“. Kiek būrelių, anot Eglės, lankyti yra priimtina?

Plačiau skaitykite:

„Dabar žmonės rašo briedus nesislapstydami“

Eglė sako, kad anksčiau žmonės neigiamus komentarus rašydavo ne socialinėje erdvėje, o tiesiog po straipsniais tam tikruose portaluose, kai galėdavo paslėpti savo tapatybę. Šiandien – net su savo tapatybe, su savo nuotrauka drįsta žmonės nesąmones rašyti. Kokių komentarų dažniausiai sulaukia moteris?

Apie vaikų būrelius, talentus, patyčias, apkalbas ir šokius kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:19 – ką reiškia motinystė

10:15 – perėmimas iš mamos

12:40 – darbų pasiskirstymas

16:24 – Eglės būreliai vaikystėje

20:56 – vaikų motyvacija

25:58 – kaip atskirti vaiko talentą

27:28 – fizinis vaiko aktyvumas

31:30 – močiutė Jolita

36:51 – Eglės žinomumas

44:09 – trijų kartų tradicijos

48:09 – paslaptys nuo tėvų

52:48 – būti vieniems su kitais

Tinklalaidžių studija „Šiaurė Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“