Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Mums buvo aišku, kad norime būti drauge“ „Mums buvo aišku, kad norime būti drauge“

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ vėl kviečia pasitikti nuostabią šeimą – sportišką, tarpžemyninę porą – Ilką Rae Adams, asmeninę trenerę bei sveikos mitybos ir gyvensenos specialistę, rašytoją, ir Andrių Pauliukevičių, sportininką, trenerį, rašytoją, Europos kultūrizmo čempioną, jei prisimenate – žiniasklaidos vadintą Tarzanu. Andrius juokiasi, kad spaudos sugalvotas pseudonimas tuo metu labai tiko, tad jo „nesikratė“.

Kalbame apie daugiakalbystę šeimoje, sveiką gyvenseną, sportą, sužadėtuves ir kone po penkto pasimatymo įvykusias vestuves, šeimos kasdienybę, dukters auklėjimą ir, žavėdamiesi Ilkos puikia lietuvių kalba, klausomės daugelį kitų įdomių, niekada negirdėtų istorijų, pavyzdžiui, kas ją privertė ją užsirašyti į sporto klubą ir atrasti sveiką gyvenseną arba kaip ji, atvykusi į Lietuvą, galvojo, jog mūsų ruduo yra žiema, ir jai draugė turėjo atskleisti negailestingą tiesą: „Ilka, žiema net neprasidėjo.“

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Buvo svarbu išmokti kalbėti lietuviškai

Ilka sako, kad jos lietuvių kalba dar nėra puiki: „Aš sakau, kad kovosiu su jūsų gramatika, linksniais dar turbūt 20 metų.“ Ji, atvykdama į Lietuvą, niekada netikėjo, kad kalbės mūsų kalba, nes ji „žiauriai žiauriai sunki“. Kad galėčiau šiandien pasikalbėti lietuviškai – tai mano didžiausia sėkmė gyvenime.

Tarpusavyje pora kalba angliškai, su dukrele – dviem kalbomis. Ilka šypsosi: „Visi galvoja, kad lietuviškai išmokau iš Andriaus, bet jis man tikrai labai mažai padeda.“ „Aš labai didžiuojuosi ja dėl to, kad ji iš tiesų taip gerai kalba, ir netgi kai rašo žinutes arba tekstus, stengiasi rašyti lietuviškomis raidėmis.“

Ilka Rae Adams ir Andrius PauliukeviciusSimonas Urbonas, Ilka Rae Adams, Andrius Pauliukevičius

„Mums buvo aišku, kad norime būti drauge“

„Buvo turbūt koks penktas mūsų pasimatymas, – pasakoja Andrius, – ir mes užėjome į civilinės metrikacijos biurą pasiteirauti, kokia yra ta teisinė tvarka, kad susituoktų Europos Sąjungos pilietis su ne Europos Sąjungos piliete.“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norime tuoktis“, – sako Ilka ir priduria, kad vestuvėms ėmė ruoštis jau po metų. Deja, Lietuvoje teisinių barjerų įveikti nepavyko, tad jas pirmiausia teko kelti Namibijoje.

Apie poros sužadėtuves, nesklandumus ir dvejas vestuves bei artimą ryšį su Namibija ir ten gyvenančia Ilkos mama, dukters auginimo iššūkius bei laiką tik dviese pora pasakoja su šypsena: „Dukra mums būti dviese netrukdo.“

Plačiau skaitykite:

Kelias į sveiką gyvenseną ir sportą

Gyvendama tris–keturis mėnesius Didžiojoje Britanijoje, Ilka nusprendė nusipirkti naujus džinsus: „Paėmiau savo įprastą dydį, kas tuo metu buvo UK8, ir jos man užsitraukė tik iki šlaunų. – Pagalvojau, kad čia kažkoks dydžių skirtumas.“ Tąkart net didesnius džinsus moteris užsitraukė labai sunkiai. Būtent tada atėjo apsisprendimas rinktis skelią: „Ar tu nori tuos didesnius džinsus nusipirkti, ar tu nori keisti gyvenimo būdą.“ Ilka nusprendė pakeisti gyvenimo būdą: „Aš palikau džinsus ir nuėjau tiesiai į sporto salę.“

Apie sportą, mitybą, Ilkos atvykimą į Lietuvą, greitas vestuves ir tai, kuo šeima gyvena šiandien, – su Ilka Rae Adams ir Andriumi Pauliukevičiumi:

Išbandytos visos įmanomos dietos

Moteris yra išbandžiusi ir veganizmą, ir laikiusis „vieno litro vandens taisyklės“, ir mėginusi valgyti visiškai be angliavandenių. „Dabar mano pagrindinė taisyklė – kad turi būti balansas.“ 90 proc. Ilkos mitybos sudaro „vieno ingrediento maistas“, o 10 proc. ji leidžia sau ir siūlo kitiems valgyti tai, ką nori: „Tada tu būsi ir laimingas, ir išlaikysi sveiką svorį.“

Andrius ir Ilka pasidalys sveikos gyvensenos ir mitybos patarimais. Kokie jie? Andrius sako, kad pirmiausia reikia atskirti sveiką ir sportinę mitybą. Vyras atskleidžia, kad jų poroje Ilka laikosi labiau sveikos mitybos, o jis – sportinės principų. Taigi ar gerai varškę valgyti ryte?..

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:59 – šeima kalba keliomis kalbomis

08:29 – šeimos veiklos ir knygos

13:27 – kaip atsirado sportas

18:25 – sveikos mitybos taisyklės

30:43 – vaikystėje diegtos vertybės

38:39 – Ilkos atvykimas į Europą

45:58 – sužadėtuvės ir vestuvės

50:31 – dukros vardų istorija

53:18 – dukters auginimo iššūkiai

57:36 – laikas tik dviese

1:01:51 – griežtas dukters auklėjimas

1:07:32 – trokštamas noras ar svajonė

Susiję straipsniai

Živilė Vaškytė-Lubienė grįžusi į darbą išgirdo: „Ar nėra dingę įgūdžiai?“

Sutuoktinių pažinties istorija – ypatinga. Moteris prisipažįsta, kad niekada net nepagalvojo, kad su menininku galėtų kurti šeimą.

Ką valgyti pusryčiams? Tinkamiausių produktų TOP8

Labai svarbu, kad pusryčiai būtų sveiki, maistingi ir sotūs, tad kokius produktus rinktis?

Liucina Rimgailė apie meilę sau, laiką ir planus

„5-a valanda ryto – pats produktyviausias laikas.“ Taip sako Liucina Rimgailė, kuri jau daug metų, anksti atsikėlusi, mėgaujasi laiku sau.