Donatas vis dar prisimena mirusios dukters akis: „Ji buvo karė“

Donatas, kai pristygsta motyvacijos, prisimena mirusią dukrą Donatas, kai pristygsta motyvacijos, prisimena mirusią dukrą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 21-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tinklalaidėje nevengiame paliesti įvairiausių temų, ne visos jos smagios, dalis – sudėtingų. Bet visos neabejotinai – reikalingos ir naudingos. Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kviečia prisijungti prie dar vienos tokios temos: vaiko netektis.

Nors tema nepaprastai jautri, skaudi, bet, tikimės, atrasite joje šviesos, gal net įkvėpimo, kurio jums šiuo metu taip reikia.

Šį kartą tinklalaidėje patirtimis, mintimis ir žiniomis dalijasi psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė ir dukros netekęs tėtis, vyrų stovyklų organizatorius Donatas Kantakevičius.

Apie motyvacijos paieškas – mūsų forume:

Reikia motyvacijos – prisimink didesnę kančią

Donatas, kai pristygsta motyvacijos, prisimena mirusią dukrą. „Prisimenu dukros veidą iki šiol dar, akis visada prisimenu jos, – sako Donatas. Kai vyrui būna blogai, jis atsimena dukrą, kaip ji kovojo už gyvenimą, ir galvoja, kokia ji karė buvo. Būtent tai tampa didžiausia motyvacija, ir visos blogybės išgaruoja. „Netikiu, kai vyras sako, kad kažko negali, – atvirauja Donatas, – manau, vyras gali pakelti viską.“

Donatas Kantakevičius „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad vis prisimena savo mirusią dukrą:

Ar įmanoma skausmą pamiršti?

„Skausmas, – sako Donatas, – išnykti negali, nes tas brangus žmogus visada yra šalia. Mano dukra sėdi man ant peties. Tu visada ją prisimeni, tu su ja pasikalbi, tu ją labai myli, ji tave labai myli. Skausmas gali sumažėti iki kažkokios x dalies, ir tu gali jį priimti. Aš priimu savo skausmą. Kitam vyrui tas skausmas gali būti labai sunkiai išlaikomas, bet aš jį priimu.“

Kaip išgyventi vaiko netektį? Kaip vėl nebijoti gimdyti? Kaip paguosti netektį išgyvenantį žmogų? Skaudi, jautri tema, ir visi reikalingi atsakymai – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:32 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:37 – Donato Kantakevičiaus istorija

05:52 – dukros gimimas ir skausmas netekus

11:38 – gedėjimo stadijos

19:03 – kaip pasikeičia poros santykis po netekties

25:08 – atsakymų ieškojimas: kodėl man?

27:59 – baimė turėti vaikų po netekties

38:45 – pokalbiai po netekties su likusiais vaikais

42:16 – kaip guosti netektį išgyvenantį žmogų

45:55 – gedėjimo grupė tėvams, kurie neteko vaikų

50:22 – vyrų ir berniukų / tėčių ir sūnų stovyklos

52:26 – kaip pakelti ir įkvėpti save

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.