Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Apie motinystę Ingrida pradėjo galvoti anksti Apie motinystę Ingrida pradėjo galvoti anksti

Tėtis Simonas Urbonas sveikinasi iš „Tėvai paprastai“ studijos 78-ąjį kartą. Kalbamės apie tai, kaip kartais svajonės susilaukti vaikų dūžta į šipulius ir tampa sunkia, alinančia, beprotiškų pastangų, resursų, tikėjimo reikalaujančia kelione: nevaisingumas.

Studijoje vieši sudėtingą nevaisingumo kelionę įveikusi mama Ingrida Paleckė ir gydytoja akušerė ginekologė Brigita Vaigauskaitė-Mažeikienė.

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties. Šiandien ji – mama. Istorija įkvėps visus – net tas šeimas, kurios su panašiomis problemomis niekada nesusidūrė, o dar laukiančioms savo stebuklo bus gyvas pavyzdys, kad nors kartais kelionė ir nelengva, tačiau gali būti laiminga.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Žmonių klausimai „tai kada vaikai“...

Apie motinystę Ingrida pradėjo galvoti anksti – apie 23-iuosius metus. Kadangi tuokėsi gana anksti, Ingrida su vyru klausimų apie vaikus pradėjo sulaukti greitai. „Iš pradžių į tuos klausimus juokais atsakai, paskui jau tie klausimai nebepatogūs, kai jau ilgą laiką esi susidūręs su nevaisingumo sutrikimais, kai tavęs jau paklausia ir tau gumulas gerklėj, nenori nieko sakyti“, – išgyvenimus prisimena moteris ir priduria, kad su vyru jau buvo susitaikę, kad šeimoje nebus vaikų.

Tevai paprastai apie nevaisingumaIngrida Paleckė, Simonas Urbonas, gyd. Brigita Vaigauskaitė-Mažeikienė

Aplinka ramino, tačiau pastoti vis nepavyko

Ingrida dar prieš vestuves apsilankė pas ginekologę pasitarti dėl būsimo nėštumo. „Po poros mėnesių jau lauksies“, – drąsiai tarstelėjo gydytoja. Mėnesiai ėjo, tačiau pastoti vis nepavyko, prisimena Ingrida: „Mes – visiškai sveiki, vyras jokių bėdų neturi, aš niekad neturėjau bėdų.“ Aplinka ramindavo porą: „Iš pirmo karto nepavyko, iš antro karto pavyks.“ Ingrida ėmė galvoti, kad čia kažkas negerai...

Šiandien, perėjusi visus vaisingumo etapus, ji pataria moterims: negaiškite laiko pas ginekologus. Ingrida prisimena, kaip gydytojos ginekologės kabinete išgirdo: „Mergyte, neverk, tu – graži, viskas gerai, bus tas leliukas greitai.“

Plačiau skaitykite:

Trynukų netektis ir Marko gimimas

Markas, pradėjus planuoti vaikus, gimė po penkerių su puse metų. Išbandytos buvo kone visos galimybės pastoti: santykių planavimas, IUI ir kt. Nuovargis darė savo. Pamažu Ingrida ėmė justi, kad atsidūrė dugne...

Kaip Ingridos gyvenimas dėliojosi toliau, kodėl jie su vyru nusprendė padaryti pertrauką, kaip pavyko pastoti ir koks buvo nėštumas laukiantis trynukų, kaip ji jaučiasi šiandien, po ilgos kelionės susilaukusi sūnelio, ir ką pataria visoms moterims ir šeimoms? Istorija, nepaliksianti abejingų...

Ingridos nevaisingumo kelionė, išgyvenimai, emocijos ir patarimai – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:20 – ką reiškia motinystė

05:28 – meilės ir pažinties istorija

06:50 – žmonių klausinėjimai

08:29 – Ingridos nevaisingumo istorija

10:20 – nevaisingumo situacija

16:26 – triguba Ingridos netektis

22:59 – Marko gimimas

24:40 – psichologinė būsena po netekties

32:04 – nevaisingumo procesas

36:47 – dažniausios nevaisingumo priežastys

42:24 – Ingrida dalijosi istorija viešai

48:04 – gydymo būdai (gyvybės gimimas)

52:40 – Ingridos baimė pastoti

54:27 – linkėjimas nebijoti

Susiję straipsniai

MAMOS ISTORIJA. „Diagnozė – nevaisingumas: to nepamiršiu niekada“

Šiandien kalbu, nes noriu įkvėpti visas būsimas mamas, kurios laukia. Laukia ir tiki. Arba laukia, tačiau praradusios viltį. Mamos, jūs – ne vienos.

Imuninis nevaisingumas: priežastys ir gydymo galimybės

Manoma, kad apie 20 proc. nevaisingumo atvejų susiję su imuninės sistemos funkcionavimu.

Galimybė tapti tėčiu kartais prilygsta stebuklui: Žilvino Žitkaus istorija

Paklaustas, kodėl tapti tėčiu buvo taip sudėtinga, Žilvinas atsiduso: „Gyvenime turėjau tris bandymus sukurti laimingą šeimą.“