Jei vaiko intelektas žemesnis, jam mokytis kalbų – sunkiau (1)

Viena, kai mama nėštumo metu išgeria pusę taurės, ir visai kas kita, kai vaisius skendi alkoholyje Viena, kai mama nėštumo metu išgeria pusę taurės, ir visai kas kita, kai vaisius skendi alkoholyje

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis, laidos vedėjas Simonas Urbonas sveikinasi jau 26-ąjį kartą. Tiek „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamos tinklalaidės epizodų kalbėta pačiomis įvairiausiomis temomis, kurias galite rasti spustelėję mūsų „Youtube“ kanalą.

Šįkart su kulinaru, žurnalistu, trijų vaikų tėčiu Gian Luca Demarco ir vaikų psichologe Gintare Pupinyte, save paskyrusia daugiakalbystės fenomeno analizavimui ir tyrinėjimui, kalbamės apie Lietuvoje gyvenančias dvikalbes, daugiakalbes šeimas ir skirtingas šalių tradicijas.

Plačiau skaitykite:

Vaiko mokymosi sunkumams turi įtakos mamos nėštumas

Daugiakalbystės fenomeną analizuojanti psichologė Gintarė Pupinytė pabrėžia, kad jeigu vaiko intelektas žemesnis, pavyzdžiui, jis gimė turėdamas alkoholinį sindromą, mokymuisi tai turės įtakos, toks vaikas turės sunkumų ir mokantis kalbų.

Psichologė Gintarė Pupinytė „Tėvai paprastai“ akcentavo, kad mamos gyvenimo įpročiai nėštumo metu turi įtakos vaiko ateičiai:

Alkoholis negrįžtamai paveikia vaiko gyvenimo kokybę

Viena yra kai mama nėštumo metu išgeria pusę taurės, ir visai kas kita, kai vaisius skendi alkoholyje, sako psichologė G. Pupinytė. Jeigu būsima mama nuolat vartoja alkoholį nėštumo metu, kūdikio smegenys jautriuoju periodu neišsivysto visavertiškai, ir gimus daug sunkiau iš tokių vaikų padaryti „mokslininkus“.

„Net įdėjus daug pastangų, – sako specialistė, – tokiems vaikams reikia daug daugiau resursų, ir viskas yra kitaip.“ Tačiau negalima imti visų vaikų į vieną kategoriją. Anot psichologės, jei aukštesnis vaiko intelektas, labai tinka dvikalbystė, nes vaikas išmoksta šokinėti, versti tarp dviejų leksinių sistemų, ir tai reikalauja daug mąstymo.

Apie Lietuvos ir Italijos tradicijas, kalbų skirtumus ir lietuvių kalbos puoselėjimą šeimoje kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:34 – pašnekovų ir temos pristatymas

03:07 – lietuvių kalba Gian Luca Demarco šeimoje

05:17 – vaikų dvikalbystės vertinimas

14:00 – lietuviai – poliglotai

17:34 – kalbos linkusios maišytis

21:46 – mitai apie dvikalbius vaikus

34:09 – vaikų auklėjimo tradicijos

40:21 – kalbų vartojimas ir mąstymas

45:05 – Vilnius – nebe Lietuva

53:17 – kitakalbė auklė

58:12 – svarbu būti su vaikais

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.

Naujausi komentarai

  1. Trendy Owlet
    Trendy Owlet prieš 1 m.

    Ne laso ne vartojau, bet va įdomu pasidarė iš kur teoriją apie kalbas? Kokie vaikai pas išgėrinėjančiais bus? Ir aplamai kieno tą teoriją? Bolwby? Froidas? Carlos? Ar ne turėdama vaikų miela psichologė pati susimąstė?