Vaikas nevalgo. Mes – blogos mamos? (4)
Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ šį kartą siūlo neįtikėtinai naudingą pokalbį tėvams kartu su vaikų gydytoja Indre Plėštyte-Almine ir nuomonės formuotoja, mama Dinara Vilčinskyte.
Vaikas nevalgo? Kodėl? Gal jis alergiškas? Ar tikrai tėvai žino, kokią porciją gali įveikti mažas skrandis? Kaip kovoti su močiučių sindromu „suvalgyk, tai didelis užaugsi“? Kokios žalos gali pridaryti valgymas per prievartą? Šie ir kiti klausimai apie vaikų mitybą ir praktiški gydytojos patarimai, kurie veikia, – jau šioje laidoje!
„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.
Plačiau skaitykite:
Abi Dinaros mergytės – skirtingos
Dinara sako, kad su pirmąja dukra dėl maisto tekdavo žaisti: „Su kiekvienu šaukštu lėktuvėliai skrisdavo į burną, atrodo, kiekvienas kąsnis – toks mažas laimėjimas.“ Žinoma nuomonės formuotoja sako stengdavosi nepersistengti, jei matydavo, kad vaikas nevalgo, – ir negrūsdavo, tačiau visai kita situacija nuvykus pas senelius... „Ten jau nepaaiškinsi, kad vaikas yra sotus“, – su šypsena sako trečio vaiko besilaukianti mama.
Gyd. Indrė Plėštytė-Alminė, Simonas Urbonas, Dinara Vilčinskytė
Nelaikykite savęs bloga mama
Vaikas nevalgo, ir mama jaučia kaltę, kad ji – bloga mama, vaikas neprižiūrėtas ir mirs badu? Gydytoja šiuo klausimu – griežta: „Nė vienas vaikas savo noru, be ligų, nesirgdamas, nemirė, užsispyręs, „nes aš nevalgysiu“.“ Kita dažna mamos nuoskauda, anot vaikų gydytojos Indrės, – „aš tiek gaminau, o jis nevalgė“. Kas čia nutinka? Sutrinka mamos lūkesčiai. „Reikėtų suprasti, kad maistas vaikams – irgi svetimas dalykas“, – pabrėžia gydytoja I. Plėštytė-Alminė.
Plačiau skaitykite:
Kaip pripratinti vaiką prie maisto?
„Vaikus, – sako gydytoja, – prie maisto reikia įpratinti. – Ir pradedant primaitinti reikia 20 kartų paduoti, kol išsižioja ir paragauja, taip pat ir su vyresniu – jis turi įprasti.“ Bet – kaip? Gydytoja I. Plėštytė-Alminė pateikia keletą itin naudingų būdų, vienas jų – pradėti kartu gaminti.
„Kuo mažesnis vaikas – duokite plastikinius peiliukus, tegu padeda, sakykite „tu nevalgyk, tu tik padėk mamai“, ir tada vaikas pačiupinėja, pauosto, ir po to, niekam nematant, paragaus ir nuspręs „na, gal čia nieko, nes ir kiti valgo“, – vieną iš galimų „pamokų“ kaip padėti vaikui pamėgti maistą įvardija vaikų gydytoja.
Žinoma nuomonės formuotoja Dinara Vilčinskytė ir vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Alminė aptaria pagrindinius vaikų mitybos klausimus:
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
01:15 – apie motinystę ir vaikų vardus
04:45 – kaip jaučiasi vaikai šeimoje
07:11 – Dinaros nėštumas ir žindymas
09:15 – bipolinis sutrikimas
13:17 – pilvo diegliukai kūdikiui
16:43 – kodėl vaikas verkia
20:42 – Dinaros mityba nėštumo metu
22:32 – mišinukas ir motinos pienas
26:31 – vaiko primaitinimas ir mityba
37:10 – vaikas netoleruoja maisto
42:56 – saldumynai vaikams
48:35 – vaiko mitybos įgūdžių formavimas
51:59 – lūkesčiai laukiantis trečio vaiko
53:10 – vienodas dėmesys vaikams
56:26 – gydytojos linkėjimas tėvams
As nelabai supratau pasnekoves pasirinkimo. Si persona ne karta yra prisisnekusi ir riebiai uzstumusi ant mamu kurios vaikus maitinina misinukais ir vadino jas tinginemis,panasia nuomone issake ir apie mamas kurios vaikams duoda soskes nors pacios dukra visada su soske. Taip pat si persona skatina patycias ir be karta saipesi ir kitu zmoniu isvaizdos sakydami,kad jie negrazus pries 20 tukstanciu savo sekeju. Geda uz pasirinkta pasnekove Princese Dinara. Kuriai labai toli iki Princeses.