Ketvertuko šeimos istorija: „Smurtas žalojo vaikų psichiką“ (1)

„Smurtas buvo pagrindinis kriterijus, dėl ko aš apsisprendžiau išeiti“ „Smurtas buvo pagrindinis kriterijus, dėl ko aš apsisprendžiau išeiti“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 47-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas ir tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šiandien labai aiškiai norime kalbėti apie smurtą šeimoje, padėti moteriai išdrįsti ištrūkti iš smurtinės aplinkos ir įkvėpti gyva mamos iš Panevėžio istorija. Laidoje svečiuojasi nuostabaus ketvertuko mama Viktorija Paltanavičienė. Studija prisipildo vaikų šypsenų ir klegesio, nors tema – neįtikėtinai skaudi ir sunki. „Jie jau viską supranta“, – prasitaria Viktorija.

Kad mūsų tema būtų apžvelgta nuodugniai, laidoje vieši ir teisininkė Iveta Jarašiūnaitė, kuri pataria visais skyrybų atvejais, ypač kalbant apie smurtinius atvejus šeimoje.

Plačiau skaitykite:

„Aš norėjau, kad mano vaikai turėtų mamą“

Viktorija Paltanavičienė, ketvertuko mama, atvira: „Smurtas buvo pagrindinis kriterijus, dėl ko aš apsisprendžiau išeiti, norėjau, kad mano vaikai turėtų mamą, ir aš jaučiau, kad yra peržengiamos visos ribos.“ Viktorija sako, kad smurtines apraiškas galėjo pastebėti ir anksčiau, tačiau meilė, drugeliai neleido blaiviai mąstyti. „Aš tą žmogų pakeisiu, tas žmogus su manimi bus kitoks, juk jis mane myli“, – galvodavo Viktorija, tačiau šiandien ji drąsiai sako, kad žmogus nesikeičia.

Viktorija Paltanaviciene_ketvertuko mamaViktorija Paltanavičienė, Simonas Urbonas, Iveta Jarašiūnaitė

Kodėl moterys bijo skirtis?

Teisininkė Iveta Jarašiūnaitė atvirauja, kad dažniausiai moteris kreipiasi patyrus smurtą nebe pirmą kartą. Ji bijo palikti vyrą, nes ją lydi gėda, ji kaltina save, nes galbūt „viską išprovokavo“. Smurtautojas, sako teisininkė, dažniausiai – narciztinė asmenybė, kuri suverčia kaltę moteriai. Jis dažniausiai pats įteigia, kad „tu mane davarei iki tokios padėties, tu buvai kalta, ir visai tai yra tik mano atsakas į tavo kaltus veiksmus“. Blogiausia, anot I. Jarašiūnaitės, kad dažnai moteris neturi saugiklių, kur pabėgti.

Plačiau skaitykite:

„Man reikėjo apsaugoti vaikus“

Viktorija prisimena ir grasinimus, kad „nieko nematys, iš namų neišeis...“ Sako, įsijungė savigarbos jausmas, tačiau svarbiausia – ji pradėjo galvoti apie vaikus. „Supratau, kad aš vaikų jau neapsaugosiu, – sako Viktorija. – Ketverius metus man viską nuslėpti pavyko, jie matydavo minimaliai, tačiau kai kelis kartus pamačiau, kad vaikai nėra riba, suvokiau, kad turiu kažką daryti, nes tai gali labai stipriai suluošinti vaikų psichiką, ir tada aš pradėjau kalbėti garsiai.“

Apie vyro patirtą smurtą, savijautą gyvenant smurtinėje aplinkoje ir vaikų traumas kalbamės su Viktorija Paltanavičiene, ketvertuko mama, „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:43 – Viktorijos istorija

04:01 – nesaugumas skiriantis

09:04 – vyras išvijo iš namų

15:19 – noras apsaugoti vaikus

23:39 – gyvenimas su smurtautoju

27:35 – paskutinis lašas

32:06 – sūnus skriaudžia brolius

37:35 – vyras nemoka alimentų

41:36 – vyras nelanko vaikų

45:04 – vaikų susitikimas su tėvu

50:07 – skyrybų kaina

53:56 – tėvui vaikai neįdomūs

57:04 – nepriima į darbą

1:00:54 – smurtas šeimoje

1:05:14 – linkėjimai nepalūžti

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.

„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės nepajuto.

Naujausi komentarai

  1. Alisa_miau
    Alisa_miau prieš 9 mėn.

    Na ir menkysta vyras!!!!!! Net ne tie žodžiai!!