Apie gimdymo baimes, epidurą ir vyro dalyvavimą gimdyme

Donata prisipažino, kad bandymų pastoti buvo ir anksčiau Donata prisipažino, kad bandymų pastoti buvo ir anksčiau

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 39-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą vedėjas – tėtis Simonas – ir vėl ne vienas: studijoje jau greitai mamyte tapsianti atlikėja ir muzikos mokytoja Donata Virbilaitė bei klinikos „Sveikata Jums“ gydytojas akušeris ginekologas Mindaugas Balnys. Šį kartą – išsamiai ir paprastai apie nėštumą, gimdymo baimes, mitus ir faktus.

Tai – įdomu:

Donatos nėštumas ir ypatinga žinia vyrui

Donata prisimena, kaip savo vyrui apie nėštumą pranešė trečią savaitę. Atlikėja prisipažino, kad bandymų pastoti buvo ir anksčiau, tačiau jie buvo nesėkmingi, taigi pora atsipalaidavo ir „viską paleido“, sau prisipažindami, kad „bus, kaip bus“.

Moteris šypsosi pagalvojusi, kiek nėštumo testų pridaryta per šį laiką. Net nuo vyro tekdavo slėpti šį norą nuolat pirkti nėštumo testus, tačiau jis visus „rezultatus“ pamatydavo šiukšliadėžėje. Donata prisipažįsta, kad noras pastoti buvo labai didelis.

Tuo metu, kai moteris pastojo, pora įsirenginėjo butą, kurio išplanavimas – „dėkingas“: iš dviejų kambarių galima padaryti tris. Dar prieš nėštumą kambarių skaičiaus didinti nesinorėjo, nes buvo siekta „kuo daugiau erdvės“. „Žinai ką? Gali būti, kad visgi tos sienos prireiks“, – šiuos lemtingus žodžius ištarusi Donata atskleidė vyrui, kad jiedu taps tėvais. 

Donata Virbilaite gimdymas_Mindaugas Balnys Sveikata JumsGyd. ginekologas Mindaugas Balnys, Donata Virbilaitė, Simonas Urbonas

Fizinė savijauta ir vaistai nėštumo metu

Dainininkė prisimena tragišką pykinimą pirmus tris mėnesius, atsinaujinusius panikos, nerimo priepuolius. „Pirmi trys mėnesiai buvo kažkokia tragedija, aš buvau visiškoje apatijoje, tiesiog gulėjau lovoje, nieko nenorėjau“, – prisipažįsta Donata ir priduria, kad nors vėliau buvo lengviau, tačiau fizinė nėštumo patirtis jos atveju tikrai nėra pati maloniausia.

Ką dar apsunkina nėštumas? „Jei tu turi fizinius faktorius ir nesilauki, tu gali išgerti tabletę nuo skausmo, raminamųjų, dabar tu nieko negali daryti, nes tu laukiesi, nieko negali vartoti, turi pasikliauti organizmu ir arbatėle“, – akcentuoja moteris nėštumo iššūkius. Tačiau gydytojas ginekologas Mindaugas Balnys nesutinka: „Mitas, kad nieko negalima nėščiosioms vartoti.“

Tai – įdomu:

Apie nėštumo baimes ir vyro dalyvavimą gimdyme

Gydytojas ginekologas Mindaugas Balnys įvardija bene didžiausią visų nėščiųjų baimę – nesupratimą, kada prasidės gimdymas. Tačiau gydytojas ramina nėščiąsias: „Paprastai nesukelia problemų atpažinimas, kad gimdau, bet jei darosi kažkas neįprasto, ko anksčiau nebuvo, visada galima nuvažiuoti į priėmimą pasitikrinti.“ Gydytojas atskleidžia pagrindinius nėštumo pradžios kriterijus: „Sukietėja pilvas, skauda pilvo apačioje, sukietėjimai dažnėja, stiprėja, yra susiję su skausmu, tai, tikėtina, kad tai – sąrėmiai.“

O ką gydytojas ginekologas M. Balnys mano apie vyro dalyvavimą gimdyme? „Vyro dalyvavimo ir įsitraukimo lygis – susitarimo klausimas“, – sako gydytojas ir akcentuoja, kad dažniausiai pagalbos reikia ne tuo paskutiniu momentu, tuo baisiuoju, o laukiant procese, kuris paprastai – labai ilgas. „Viskas trunka daug valandų ir tuo momentu yra smagu turėti kažkokį artimą žmogų, su juo pabendrauti, išsakyti, kas nepatogu, ko nedrįsčiau pasakyti akušeriui, galų gale, yra kam paduoti vandens, taigi tuo (laukimo – aut. past.) laikotarpiu – labai gerai, nes pagerina ir poros tarpusavio ryšį.“

Apie Donatos nėštumą, gimdymo baimes, epidurą, vyro dalyvavimą gimdyme ir svarbiausius nėštumo momentus kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:13 – gydytojo ginekologo Mindaugo Balnio patirtis

03:10 – lauktas Donatos nėštumas

08:01 – ankstyvas ir vėlyvas nėštumas

14:13 –Donatos nėštumo simptomai

16:52 – nėštumo rizikos skirtingais trimestrais

23:27 – patarimai sklandesniam nėštumui

28:45 – nėštumo baimė

35:35 – „epidūras“ir vyro dalyvavimas gimdyme

49:12 – ginekologo patarimas būsimiems tėvams

Susiję straipsniai

Vertikalusis gimdymas

Tradicija gimdyti gulint atsirado tik XVIII a. Iki tol gimdančios moterys rinkosi vertikalias arba neutralias kūno padėtis.

Prasidėjo gimdymas: kada reikėtų vykti į ligoninę?

Kada prasideda tikrasis gimdymas ir kuriuo metu jau tikrai reikia būti ligoninėje? Verta žinoti 5-1-1 taisyklę!

Gimdymas vandenyje: privalumai ir rizikos

Gimdymas vandenyje turi ir pliusų, ir minusų. Vis dėlto dauguma gydytojų pritaria, kad sąrėmiai vandenyje yra ne tokie skausmingi ir trunka trumpiau.