Laima Tamulytė-Stončė: „Nesitikėjau, kad mane aplankys motinystės džiaugsmas“

Laima atvirauja, kad nėštumas po 20 metų laukimo atėjo, kaip Dievo siunta į paštą Laima atvirauja, kad nėštumas po 20 metų laukimo atėjo, kaip Dievo siunta į paštą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau vienuoliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su vėlyvosios motinystės džiaugsmus išgyvenančia Laima Tamulyte-Stonče ir nevaisingumo gydymo pradininke Lietuvoje, akušere ginekologe Gražina Bogdanskiene, apie nevaisingumo problemas, priežastis, vėlyvąją tėvystę.

Tinklalaidėje atsakysime į pagrindinius su nevaisingumu susijusius klausimus, patarsime ir išgirsime itin naudingų gydytojos ginekologės rekomendacijų, ką daryti, norint išsaugoti vaisingumą.

Kuo neįprasta Laimos pastojimo istorija? Ką ji darė, kad taptų mama? Kokie neįprasčiausi pastojimo būdai buvo išbandyti?

Plačiau skaitykite:

Laima Tamulytė-Stončė: „Jūs nėščia – jau 32-ąją savaitę“

Laima atvirauja, kad nėštumas po 20 metų laukimo atėjo, kaip Dievo siunta į paštą: „Tu gauni siuntą, ir tau ateina žinutė, kad jau laikas atsiimti.“ Toks jausmas aplankė sužinojus, kad jau 32 savaites Laima po savimi nešioja gyvybę. Apmaudžiausia, anot moters, nespėjimas pasidžiaugti laukimu ir visais jo etapais. Nebuvo progos būti „išlepusia nėščiąja“.

Laima Tamulytė-Stončė „Tėvai paprastai“ juokavo, kad jos nėštumas – tarsi Dievo siunta į paštą: „Gavau pranešimą, kad reikia atsiimti“

Norėdama pastoti Laima Tamulytė-Stončė išbandė viską

„Panašu, kad su mažąja grįžome iš Jeruzalės. <...> Aš nuvažiavau arčiausiai, kur jį galėjau prisikviesti ir paprašyti dar vieną kartą.“ Paklausta, ar tiki „pagalba iš aukščiau“, Laima prisipažino, kad po tiek metų laukimo jau nebėra ko prarasti – darai viską: „Aš sėdėjau ant kibiro su žolelėm, sėdėjau ant kažkokio šventojo akmens, kur ten apsireiškė Marija, dariau visus įmanomus ritualus.“

Visą tinklalaidę apie nevaisingumą, sunkumus pastoti, ligas, stebuklingą laukimo laiką ir nėštumo staigmenas žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:00 – temos ir pašnekovių pristatymas

01:09 – neįprasta Laimos Tamulytės-Stončės pastojimo istorija

06:08 – nevaisingumo situacija Lietuvoje ir pasaulyje

13:54 – Laima Tamulytė-Stončė: pastoti nėra taip paprasta

18:30 – nevaisingumo priežastys, ligos, susijusios su nevaisingumu

22:09 – kiaušialąsčių / spermos užšaldymas

24:15 – vėlyvosios tėvystės priežastys

28:42 – be vaikų – nevisavertė šeima?

32:40 – nevaisingumo gydymas – didelė finansinė našta pacientams

37:52 – gydytojos rekomendacijos, ką turi ir gali padaryti moteris

40:32 – pagalbinis apvaisinimas

42:52 – pašnekovų linkėjimai

Susiję straipsniai

Veronika Montvydienė: „Buvau tik mama, nes tai buvo mano savirealizacija“

Paklausus, ar Veronika kada pagalvojo, kodėl jos vaikai šoka, ar tai nėra tėvų svajonių pildymas, moteris tarstelėjo, kad to niekas neprognozavo.

Kaip kurti ir stiprinti ryšį su naujagimiu?

Mamos (arba tėčio, brolių ir sesių, senelių) ir kūdikio ryšį kuria kasdienis rūpestis mažyliu, tačiau yra keli būdai, kurie jį ypatingai sustiprina.

Laimos Tamulytės-Stončės nevaisingumo istorija: stebuklas aplankė netikėtai

Laima Tamulytė, paklausta apie vėlyvą motinystę, sako, kad tai yra jos gyvenimo komedija ir tragedija. „Aš jau nebesitikėjau apskritai.“