„Žemaitukas“ Linas su žmona Rūta apie tėvystę ir iššūkius šeimoje

Linas šventė projekto pergalę ir pamatė su tigrine suknele šokančią Rūtą Linas šventė projekto pergalę ir pamatė su tigrine suknele šokančią Rūtą

Iš „Tėvai paprastai“ studijos – jau 72-asis tėčio Simono Urbono ir tėvų pokalbis apie šeimą ir gyvenimą. Šįkart studijoje šilto pokalbio sėdosi šeimos duetas – Vaitkevičiai: Rūta, įvaizdžio dizainerė, drabužių kūrėja, ir Linas, dainų autorius, atlikėjas, grupės „Žemaitukai“ narys.

Kalbame apie tėvystės sėkmes ir nesėkmes, iššūkius, pykčius ir kaip, būnant tėvais, nepamesti vienam kito.

Kokie Vaitkevičių šeimoje pasitaikantys iššūkiai – patys didžiausi?

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Rūtos ir Lino pažintis prasidėjo vietiniame klube

„Buvo Plungėje tokia naktinė užeigėlė, – prisimena Linas, – ir mes ten ošdavome.“ Jis niekada nepamirš to vakaro, kai pamatė Rūtą.

Linas tąkart su draugais šventė vieno iš projektų pergalę ir pamatė su tigrine suknele šokančią Rūtą. „Aš nebuvau tas, kuris ten drąsiai eidavo kabinti panelių, bet tada pasakiau „vyrukai mano, dabar žiūrėkit“, ir tiesiog priėjau prie Rūtos ir juokinau ją“, – pažinties pradžią kaip šiandien prisimena Linas.

Tevai paprastai_ZemaitukaiSimonas Urbonas, Rūta Vaitkevičė, Linas Vaitkevičius („Žemaitukai“)

Apie nėštumą Rūta Linui pranešė SMS žinute

 Rūta sako, kad nėštumas buvo netikėtas, ji jautėsi nepasirengusi, kupina baimių ir nežinios. Žinia aplankė jai viešint pas seserį Airijoje – tąkart Rūta nusprendė nuo visko atitrūkti, pailsėti nuo nuolatinių pykčių su Linu, seseriai paprašius pagalbos prižiūrint naujagimį. Kadangi juos su Linu skyrė atstumas, žinią apie nėštumą vyrui teko pranešti telefonu.

 Moteris prisipažįsta, kad pastoti niekada nebandė, nes manė, kad „vis tiek iš karto neišeis“, be to, su Linu nusprendė, kad „kai bandys“, į šį žingsnį žiūrės labai atsakingai. Rūta prisimena, kad žiniai apie nėštumą aplankius netikėtai, Linas šokinėjo iš laimės. „Aš buvau ta, kuri supanikavau ir labai labai bijojau“, – prisipažįsta.

Plačiau skaitykite:

 „Mano klaida – kad aš nepritariu Rūtelei“

Rūta ir Linas sutinka, kad didžiausias jų sūnaus auklėjimo trūkumas – nesusitarimas dėl sprendimų. Auklėjant sūnų Nojų Rūta atsakinga už auklėjamąją, buitinę pusę, o Linas – kūrybinę, žaidimo ir lepinimo pusę, nes dažnai nebūna namuose, tad kompensuoja viską dovanomis.

 „Taip, aš tikrai esu griežtesnė, ir dažnai mes su Linu pykstamės dėl to, kad jo prašau, jog ir jis būtų bent šiek tiek griežtesnis, – pykčių priežastis auklėjant sūnų vardija Rūta. – Kai aš su sūnum griežčiau kalbu, jis sako „aš noriu tėčio“.“

Apie Lino ir Rūtos Vaitkevičių nuotaikas auginant sūnų, santykius šeimoje ir kasdienybę – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

03:19 – Vaitkevičių baimė dėl vaiko traumų

08:40 – Lino žmona – iš 10 vaikų šeimos

11:44 – kaip padalyti meilę vaikams

13:44 – Rūtos ir Lino pažintis

17:35 – pasipiršimas prieš visą Lietuvą

21:48 – Rūtos nėštumas ir gimdymas

33:36 – sūnaus Nojaus auklėjimas

43:11 – testas Vaitkevičiams

52:26 – Nojaus bruožai ir charakteris

58:19 – kantrybės paieškos ir pykčiai

01:08 – Vaitkevičių ritualai

01:11 – pažadų pildymas vaikams

01:15 – svajonės apie ateitį

Susiję straipsniai

Viktorija ir Laurynas Suodaičiai apie tėvystę, santykius ir kasdienybę

Laurynas juokauja, kad gimęs sūnus pakeitė ne kasdienybę, o „kasnaktybę“. Viktorija sako neatsistebinti kontrastu tarp dukters ir sūnaus.

Intriga: Viktorija ir Laurynas atsako į jiems parengtus klausimus

Tinklalaidės pabaigoje vedėjas Simonas Urbonas nusprendė paklausinėti poros konkrečių klausimų apie šeimą ir planus. Žaidimo taisyklės – paprastos.

Gečai apie santykius, tėvystę ir šeimos pagausėjimą

Daininininkė Anžela Gečienė su vyru Žygimantu Geču, kuris yra renginių vedėjas, sako, kad tėvystė jiems siejasi su atsakomybe.