Indrė Trusovė apie perdegimą: visuomenės spaudimo atlaikyti nepavyko

Indrė Trusovė atskleidžia, kad pagimdžiusi antrą vaiką neatlaikė visuomenės spaudimo Indrė Trusovė atskleidžia, kad pagimdžiusi antrą vaiką neatlaikė spaudimo

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti. Tema, kuri aktuali kiekvienai du ar daugiau vaikų auginančiai šeimai: kaip auginti du vaikus ir kaip rasti aukso viduriuką juos auklėjant?

Kalbamės su dietiste, nuomonės formuotoja, verslininke, mamyte Indre Trusove ir psichologe, knygų autore Egle Lukinaite-Vaičiurgiene, kuri visai neseniai parašė knygą „Dviejų vaikų mama“. Jeigu rašome knygas, vadinasi, turime apie ką kalbėti, tiesa?..

Plačiau skaitykite:

„Ilgai turėjau perdegimą visose srityse“

Indrė Trusovė atskleidžia, kad pagimdžiusi antrą vaiką neatlaikė visuomenės spaudimo: „Aš pagimdžiau antrą vaiką, buvo pavasaris, ir tą pavasarį, vos per du mėnesius, įvyko trys turbūt didžiausi mano gyvenimo darbai: išėjo pirmoji mano knyga, pabaigiau dietistės licenciją ir pagimdžiau antrą vaiką.“

Moteris prisimena, kaip ką tik pagimdžius jai skambino žurnalistai klausdami apie trečią vaiką. Tik išėjus knygai pasipylė klausimai „o kada kita knyga“, ir pabaigus mokslus, trečias studijas, – „tai kur toliau mokysies?“.

Indrė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad visuomenės spaudimo daryti vis daugiau atlaikyti nepavyko:

Norėjosi tiesiog pasidžiaugti pasiekimais

Dėl aplinkinių „o kas toliau“ ir „tai kada“ moteris patyrė visišką išsekimą. Juk mūsų visuomenė – tokia: „Susižadi – tai kada vestuvės, tai kada vaikai, tai kada antras, kada – trečias...“ Šitas spaudimas yra labai stiprus ir, anot Indrės, dar mokykloje turėtume būti mokomi, kad mes neturime teisės užduoti tokių klausimų žmonėms, nes mes nežinome, kaip tai veikia.

Apie skirtingų vaikų auklėjimą, vaiko paruošimą brolio / sesės atėjimui ir kiekvienos mamos kasdienybę bei iššūkius kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:26 – sunkiau su vienu ar dviem vaikais?

07:07 – iššūkiai, turint kelis vaikus

11:22 – ką daryti, kai vaikai visiškai skirtingi

15:00 – visuomenės spaudimas turėti vaikų

19:30 – lūkesčiai vaikams

26:19 – nerimas dėl vaikų ir kodėl jie pykstasi

34:38 – kaip paruošti vaiką kito vaiko atėjimui

43:07 – kaip apsispręsti dėl vaikų skaičiaus

Susiję straipsniai

Gabrielė apie sprendimą sukurti paskyrą dukrai: „Ji seniai prašė“

Adrijai nuo mažumės patinka dėmesys ir socialiniai tinklai, tad mama, kai Adrija buvo dar visai mažytė, sukūrė uždarą instagramo paskyrą.

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.

Skelbimai

13,00 €
48 | 38 | M
5,00 €
116 | 5 - 6 m.
5,00 €
25 | 15,6 cm