Ar žinote, kaip guosti netektį išgyvenantį žmogų?

Draugui, išgyvenančiam skausmą, geriausia pagalba – tiesioginis kontaktas Draugui, išgyvenančiam skausmą, geriausia pagalba – tiesioginis kontaktas

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 21-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tinklalaidėje nevengiame paliesti įvairiausių temų, ne visos jos smagios, dalis – sudėtingų. Bet visos neabejotinai – reikalingos ir naudingos. Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kviečia prisijungti prie dar vienos tokios temos: vaiko netektis.

Nors tema nepaprastai jautri, skaudi, bet, tikimės, atrasite joje šviesos, gal net įkvėpimo, kurio jums šiuo metu taip reikia.

Šį kartą tinklalaidėje patirtimis, mintimis ir žiniomis dalijasi psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė ir dukros netekęs tėtis, vyrų stovyklų organizatorius Donatas Kantakevičius.

Apie netektis, laidotuves – mūsų forumo grupėse:

Jei prieisite prie netektį išgyvenančio, parodysite, kad rūpi

Psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė sako, kad priėję prie netektį išgyvenančio žmogaus parodysime, kad mums rūpi jo skausmas.

Donatas dalijasi musulmoniškose šalyse matyta patirtimi, ritualu, kai vyrai rūpinasi kitu skausmą išgyvenančiu vyru, ir ko pas mus nėra, bet turėtų būti: „Vyras norėjo nusižudyti, ką daro draugai? Susėda vyrai aplink jį, pasodina į ratą, ir nuo ryto iki pat vakaro neleidžia išeiti tol, kol žmogus neišsikalba, neišsako absoliučiai visko, ką jis jaučia, nepasidalija, kas su juo vyksta.“

„Tėvai paprastai“ atskleidėme, kaip padėti, būti ir reaguoti, kai pagalbos reikia netektį išgyvenančiam artimajam:

Sužinojus apie netektį – važiuoti pas draugą ir jam padėti

Vyras svarsto, kad pirmiausia draugui, išgyvenančiam skausmą, pagalba turėtų būti tiesioginis kontaktas: „Sėsti į mašiną, nuvažiuoti pas jį, pasiimti, įsodinti, nuvažiuoti į kažkokią aplinką ir išsikalbėti, apkabinti, pasirūpinti, atnešti arbatos, kavos, duoti jam galimybę išsiverkti.“ Žmogus turi atstovėti skausmo pusę. Verkti – taip pat vyriška.

Kaip išgyventi vaiko netektį? Kaip vėl nebijoti gimdyti? Kaip paguosti netektį išgyvenantį žmogų? Skaudi, jautri tema, ir visi reikalingi atsakymai – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:32 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:37 – Donato Kantakevičiaus istorija

05:52 – dukros gimimas ir skausmas netekus

11:38 – gedėjimo stadijos

19:03 – kaip pasikeičia poros santykis po netekties

25:08 – atsakymų ieškojimas: kodėl man?

27:59 – baimė turėti vaikų po netekties

38:45 – pokalbiai po netekties su likusiais vaikais

42:16 – kaip guosti netektį išgyvenantį žmogų

45:55 – gedėjimo grupė tėvams, kurie neteko vaikų

50:22 – vyrų ir berniukų / tėčių ir sūnų stovyklos

52:26 – kaip pakelti ir įkvėpti save

Susiję straipsniai

Gydytojos patarimai tėvams dėl vaikų ligų: kada – laikas sunerimti?

„Vaikai serga, tai neišvengiama“, – pripažįsta šeimos gydytoja Emilė. Ji dalijasi patarimais, kaip tėvai gali stebėti vaikų būklę.

Vaivos Rykštaitės motinystė – be taisyklių: keiksmažodžiai padeda ugdyti

„Kai augini vaikus užsienyje, yra rizika, kad jie praras savo kalbos gilumą“, – pasakoja Vaiva, aiškindama savo sprendimą.

Stiliaus galia: Agnė Gilytė atskleidžia, kaip rūbai gali pakeisti ne tik išvaizdą

Agnė teigia, kad drabužiai – tai daugiau nei tik spalvos ir medžiaga. „Kai moteris jaučiasi gerai su tuo, ką vilki, ji spinduliuoja pasitikėjimą.