Vaiko netektis: Donatas neteko ką tik gimusios dukters

Donatas tik nėštumo pabaigoje sužinojo, kad dukrytė turi problemų su širdele Donatas tik nėštumo pabaigoje sužinojo, kad dukrytė turi problemų su širdele

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 21-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. 

Tinklalaidėje nevengiame paliesti įvairiausių temų, ne visos jos smagios, dalis – sudėtingų. Bet visos neabejotinai – reikalingos ir naudingos. Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kviečia prisijungti prie dar vienos tokios temos: vaiko netektis.

Nors tema nepaprastai jautri, skaudi, bet, tikimės, atrasite joje šviesos, gal net įkvėpimo, kurio jums šiuo metu taip reikia.

Šį kartą tinklalaidėje patirtimis, mintimis ir žiniomis dalijasi psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė ir dukros netekęs tėtis, vyrų stovyklų organizatorius Donatas Kantakevičius.

Plačiau skaitykite:

Kodėl Donato dukra mirė vos gimusi?

Donatas Kantakevičius sako, kad tik pačioje nėštumo pabaigoje su žmona sužinojo, jog dukrytė turi problemų su širdele ir reikės operacijų. Vyras prisimena: viena, antra, trečia operacija, ir taip tęsėsi, kol „nesigavo“. „Prisimenu dukros veidą iki šiol dar, akis visada prisimenu jos, – sako Donatas, – kai man būna blogai, prisimenu ją ir galvoju „va čia tai karė buvo, vau kokia čia karė, ir vėl atsiranda motyvacija.“ Dukra buvo ir yra geriausia Donato mokytoja.

„Jei man vyras pasakytų, kad kažko negali, aš netikiu, kad kažko negali. Aš tikiu, kad vyras gali viską“, – ryžtingai sako Donatas.

Tevai paprastai_vaiko netektisSimonas Urbonas, Daiva Jasiulaitienė, Donatas Kantakevičius

„Kančios nepasirinksi, gali tik pasirinkti, kaip ją išgyvensi“

„Net po netekties, – sako psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė, – įmanoma pakeisti savo gyvenimą daugeliu aspektų.“ Kančia, anot psichiatrės, ištinka, ir jos nepasirinksi, bet gali pasirinkti, kaip pereisi šitą kelią. Svarbiausia – kalbėti ir suprasti, kas tame netekties kelyje gali padėti viską išgyventi.

Gydytoja akcentuoja, kad žmonės dažnai kreipiasi pagalbos būdami pačioje giliausioje duobėje, pačiame giliausiame skausme, pasimetę, jausmų sumaištyje, kai jie visai nežino, ką daryti ir kaip toliau gyventi. Gedėjimas yra procesas, kelionė. Kiekvienoje kančioje yra viltis. Būtent ji pirmiausia padeda nepalūžti.

Plačiau skaitykite:

Vaiko netektisAntonio Guillem | Shutterstock.com

Kaip po netekties išsaugoti poros santykius?

Donatas prisimena, kad netekus dukters žmonai buvo labai blogai, labai sunku, bet jie abu vienas kitą palaikė. Patirta situacija šeimą sustiprino. „Visai tai praeiti vienam, – sako vyras, – būtų sunku, dviem – lengviau.“

Donatas, organizuojantis vyrų stovyklas, susiduria ir su kitų vyrų istorijomis. Šeimose netektis arba sustiprina, arba išskiria. Būtent jie su žmona sustiprėjo, vienas kitam padėjo „užlipti į viršų, atsigauti“. Tačiau yra atvejų, kai šeimos pradeda kaltinti viena kitą.

Kaip išgyventi vaiko netektį? Kaip vėl nebijoti gimdyti? Kaip paguosti netektį išgyvenantį žmogų? Skaudi, jautri tema, ir visi reikalingi atsakymai – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:32 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:37 – Donato Kantakevičiaus istorija

05:52 – dukros gimimas ir skausmas netekus

11:38 – gedėjimo stadijos

19:03 – kaip pasikeičia poros santykis po netekties

25:08 – atsakymų ieškojimas: kodėl man?

27:59 – baimė turėti vaikų po netekties

38:45 – pokalbiai po netekties su likusiais vaikais

42:16 – kaip guosti netektį išgyvenantį žmogų

45:55 – gedėjimo grupė tėvams, kurie neteko vaikų

50:22 – vyrų ir berniukų / tėčių ir sūnų stovyklos

52:26 – kaip pakelti ir įkvėpti save

Susiję straipsniai

RSV infekcija - pavojus kūdikiams ir senjorams

RSV infekcija – tai ūmi viršutinių kvėpavimo takų liga. Dažniausiai ji pasireiškia kūdikiams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Gydytojos patarimai tėvams dėl vaikų ligų: kada – laikas sunerimti?

„Vaikai serga, tai neišvengiama“, – pripažįsta šeimos gydytoja Emilė. Ji dalijasi patarimais, kaip tėvai gali stebėti vaikų būklę.

Autizmas: ar tikrai reikia taip paniškai bijoti šios diagnozės?

Autizmas – raidos sutrikimas, prasidedantis vaikystėje ir besitęsiantis visą gyvenimą. Tikėtina, kad ateityje autizmas bus laikomas nebe sutrikimu.