Norime, kad vaikas būtų atviras? Būkime atviri ir patys!

„Pažink mane“ – tarpusavio bendravimui stiprinti skirtas žaidimas „Pažink mane“ – tarpusavio bendravimui stiprinti skirtas žaidimas

Ar galite patikėti? Jau 24-asis tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodas! Taigi ir vedėjas, tėtis Simonas, tiek kartų jau sveikinosi mūsų, „Tėvų darželio“, ir naujienų portalo tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje.

Šįkart kalbamės tema, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria visi tėvai. Vieni šio vaiko gyvenimo tarpsnio laukia su dideliu nekantrumu, kiti – su didele baime. Taigi... apie tėvystę ir mūsų vaikus, tampančius paaugliais.

Mintimis, patirtimi dalijasi TV3 projektų prodiuserė ir mama Vaida Poderytė-Bernatavičė bei mokslų daktarė, Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė.

Apie „ožiukus“ ir maištą:

„Pažink mane“: žaidimas, skirtas vaikams ir tėvams bendrauti

Kartais pokalbis prasideda nuo gero klausimo, tiesa? „Pažink mane“ – tarpusavio bendravimui stiprinti skirtas žaidimas, kurį sudaro mažos kortelės, kuriose galima rasto pačių įvairiausių klausimų įvairiausiomis temomis. „Jei atsikeltum ryte, įgijęs naują savybę ar įprotį, kas tai būtų?“ Ar pajėgtumėte atsakyti? O pasvajoti? Labai nuotaikingas žaidimas, atveriantis bendravimo klodus ir tėvams, ir vaikams.

„Tėvai paprastai“ pristatėme žaidimą „Pažink mane“, skirtą bendravimui ir tarpusavio ryšiui stiprinti:

Kokia pagrindinė klaida, bendraujant su vaikais?

Vaikų linijos psichologė akcentuoja, kad dažniausiai tėvų daroma klaida, bendraujant su vaikais, – noras, kad jie pasipasakotų, tačiau mes, tėvai, patys būti atviri nenorime. Bendravimas – tai kvietimas dalytis. Vaikui kartais gali kelti nuostabą tėvų atvirumas, jeigu šeimoje nėra įpročio bendrauti, pavyzdžiui, bandymas pasakoti apie savo darbą. „Kodėl dabar čia apie tą savo darbą pasakoji?“ – pagalvotų vaikas. Taigi norėdami, kad mūsų paauglys būtų atviras, pirmiausia turime būti atviri patys.

Apie išbandymus tėvams ir gana sudėtingą vaikui bei tėvams etapą – paauglystę – kalbame tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:36 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:52 – kada prasideda paauglystė

04:32 – Vaidos Poderytės-Bernatavičės paauglystė

11:27 – keičiasi ne tik vaiko kūnas, bet ir galva

13:32 – kaip reaguoti tėvams į vaiko paauglystę

17:12 – kaip Vaida kuria ryšį su vaiku

23:13 – vaiko pareiškimai: aš nesu vaikas

28:55 – paauglio maištas

40:36 – kas skambina į Vaikų liniją?

43:39 – vaiko emociniai sunkumai

47:17 – žaidimas „Pažink mane“

Susiję straipsniai

„Žemaitukas“ Linas su žmona Rūta apie tėvystę ir iššūkius šeimoje

Rūta sako, kad nėštumas buvo netikėtas, ji jautėsi nepasirengusi, kupina baimių ir nežinios. Žinia aplankė jai viešint pas seserį Airijoje.

Laima ir Simona apie „Mokinukes“, supiršimą su Jonu ir nuotykius

Ar žinojote, kad Simona Nainė su Jonu susipažino per „Mokinukių“ dainą? Laima juokaudama prisistato kaip piršlienė, mat supiršo ir Simoną, ir Inetą.

Su Sergejumi Maslobojevu apie vaikų auklėjimą ir taikias skyrybas

Kikbokso čempionas, paklaustas, ar norėtų daugiau vaikų, sako: „Tikrai nespjaunu į tą pusę, gan jaunas vyras esu, gyvenimas tęsiasi.“