Valinskai: „Nėra sėkmingos santuokos recepto“

„Nėra tų sėkmingos santuokos receptų“, – sako Inga „Nėra tų sėkmingos santuokos receptų“, – sako Inga

Grįžome po trumpų vasaros atostogų ir iš „Tėvai paprastai“ studijos vėl sveikinasi vedėjas – tėtis Simonas. Jau 42-ąjį kartą „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą dar viena vasariška tema apie tėvystę, gyvenimo džiaugsmus bei kaip rasti ir auginti ryšius su jau suaugusiais savo vaikais. Kalbamės ir juokiamės kalbėdami apie vaikus ir anūkus kartu su puikiai pažįstama pora – tėveliais ir seneliais – Inga ir Arūnu Valinskais.

Plačiau skaitykite:

Kaip išsaugoti santuoką?

„Nėra tų sėkmingos santuokos receptų, – sako Inga. – Nėra užrašomo ar kam nors pateikiamo recepto. Kiekviena šeima turi susirasti savąjį. Kas tinka vieniems, visiškai netinka kitiems.“ Anot Ingos Valinskienės, santuoka – tai kantrybės klausimas, skirtingų požiūrių toleravimas. Jeigu reikėtų apibrėžti laimingą santuoką keliais žodžiais, tai būtų kantrybė, tolerancija, atlaidumas. „Jei laikysitės šitų trijų dramblių, visa kita bus labai paprasta.“

Inga ir Arunas ValinskaiSimonas Urbonas, Inga Valinskienė, Arūnas Valinskas

Senelių eksperimentas su anūke

Inga ir Arūnas pirmą kartą išvažiavo atostogų savaitei tik su anūke. Neišdrįso ilgiau. Inga sako, kad pagal tai, kaip per tą savaitę jie su vyru reagavo, elgėsi, peršasi labai aiški išvada: tėvais mes tiesiog būname, o anūkams subręstame. Inga atvira: „Mes labai daug pasiimame iš to, kaip auginom vaikus, ir automatiškai stengiamės nedaryti tų klaidų, kurias, kaip įsivaizduojame, darėme su savo vaikais.“ Patarimas vaikams: seneliai daug ką daro skaičiuodami, taisydami tas klaidas, kurias darė su jais pačiais, savo vaikais, ir nereikia ant jų pykti.

Plačiau skaitykite:

Jaunų tėvų problema – santykių idealizavimas

Arūnas pastebi dažną tendenciją – santykių ir vaikų auginimo romantizavimą ir priduria, kad čia, ko gero, jaunų žmonių, kurie tapo tėvais, problema. Jauni žmonės „įsivaizduoja romantika, laukimas kūdikėlio, pirmagimio, tačiau dar iki tol užgriūva daugybė dalykų, kurie vadinami kasdienybe, rutina, ir kai atsiranda vaikas, tada atsiranda ir tos tikros problemos“. Ir baisiausia, kad tada žmonės stebisi: „Kai aš tekėjau / vedžiau, ne taip tą meilę įsivaizdavau.“

Apie ilgą santuoką, vaikų ir anūkų auklėjimą bei gražiausius santykių prisiminimus kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:50 – kaip išlaikyti ryšį santuokoje

06:15 – nereikia vaikų santuokoje

15:55 – vaikų auklėjimas

27:50 –ar gali būti tobula tėvystė

33:12 – neperžengti griežtumo ribos

43:57 – vyresniosios kartos nuomonė

51:38 – anūkės lepinimas

01:01:51 – sutarti senatvėje

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projekatms!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Artūras ir Augusta Zuokai: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi“

Visgi Artūras pripažįsta: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi, ir be galimybės grįžti atgal.“ Nors vyrui šis pokytis patinka.

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.