Sėkmingas žindymas – mamos galvoje: svarbu atsipalaiduoti

Kad pavyktų žindyti, mama turi būti atsipalaidavusi Kad pavyktų žindyti, mama turi būti atsipalaidavusi

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau dešimtąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su Lietuvos akušerių sąjungos, Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos nare, „Gandro lizdo“ įkūrėja Ieva Girdvainiene ir nuomonės formuotoja Medeina Andriuliene jautria ir – neretai – kontroversiška tema: apie žindymą.

Šią tinklalaidę paskyrėme kiekvienai žindančiai ar besidominčiai apie žindymą esamai ir būsimai mamai. Ir čia labai tinka posakis „jei manau, kad viską žinau...“

Kaip, kas ir kodėl. Ar žindyti – būtina? Kas svarbiausia mamai, maitinančiai kūdikį? Koks psichologinis žindymo aspektas?

Plačiau skaitykite:

Ieva Girdvainienė: „Pienas pirmiausia gaminasi mamos galvoje“

„Mama turi būti, visų pirma, atsipalaidavusi“, – teigia Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos narė, „Gandro lizdo“ įkūrėja. Anot Ievos, kuo mama ramesnė, kuo labiau pasitiki savimi, tuo didesnė tikimybė, kad viskas <žindymas> praeis sklandžiau. Tiesa, specialistė priduria: „Nors, aišku, kad ir kaip pasitikėtum savimi, tave gali veikti artima aplinka, nuo jos neįmanoma atsiriboti.“

Ieva Girdvainienė „Tėvai paprastai“ akcentavo, kad mamai svarbiausia – atsipalaiduoti, o tėčio pareiga – užtikrinti jos ramybę:

Tėčio vaidmuo žindymo laikotarpiu – labai svarbus

Anot Ievos Girdvainienės, kadangi moteris yra labai pažeidžiama maitinimo etape, labai svarbus yra tėčio vaidmuo. „Šioje vietoje tėtis, kaip koks apsaugininkas, turėtų sakyti: „Ėj, aplinka, tyliai. Mes žinome, ką darome, mes pasitikime savimi, ir mūsų šeimoje yra taip. Nes mes taip nusprendėme.“ „Nuo čia mes pradedame auginti tėvystės stuburą“, – teigia Ieva Girdvainienė.

Visą tinklalaidę apie žindymo subtilybes, skirtingas nuomones, žindymo tiesas ir mitus su Medeina ir Ieva žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

01:00 – temos pristatymas

02:00 – žindymo „sudievinimas“ Lietuvoje

05:00 – žingsniai į „žindymą“

09:00 – pojūčiai žindant, mamų klaidos ir žindymas per skausmą

14:00 – ar mišinukai gali pakeisti žindymą?

20:00 – vaikas turi turėti dienos režimą

23:00 – tėvo vaidmuo ir psichologiniai niuansai

30:00 – svetimos mamos pienas vaikui: ar gerai?

36:00 – iki kada mama turėtų žindyti?

43:00 – kiek galima laikyti nutrauktą pieną?

49:00 – svarbiausia, kad ryšys tarp mamos ir vaiko žindymo metu būtų sklandus

Susiję straipsniai

Aktualu mamoms: žindymui reikia ruoštis taip pat, kaip ir gimdymui

Anot nuomonės formuotojos Medeinos Andriulienės, mamos yra linkusios pernelyg sureikšminti kai kuriuos su motinyste susijusius klausimus.

Rūkymas ir žindymas

Rūkymas nėštumo metu yra didžiulis tabu, tačiau ką apie šį žalingą įprotį svarbu žinoti jau pagimdžiusioms ir savo kūdikius žindančioms mamoms?

Užsikimšęs pieno latakėlis (laktostazė)

Užsikimšęs pieno latakėlis – tai būklė, kai motinos pienas negali tekėti per krūtis į spenelį, nes pieną pernešantis latakas yra blokuojamas.