Pianistė Ieva Dūdaitė ir psichologė Aušra Kurienė: kaip derinti motinystę?

Kad ir kokius įsivaizdavimus apie tėvyst turi kita mama, lengviausia – kategorizuoti ir uždėti etiketę Kad ir kokius įsivaizdavimus apie tėvyst turi kita mama, lengviausia – kategorizuoti ir uždėti etiketę

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau penkioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas ir vėl už tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vairo. Prisipažinęs, kad jam tėvystė yra ir begalinis džiaugsmas, ir sunkus bei atsakingas darbas, šį kartą Simonas apie darbą, karjerą, apie pavargusius tėvus ir jų vaikus kalbina pianistę Ievą Dūdaitę ir Paramos vaikams centro įkūrėją, vaikų psichologę Aušrą Kurienę.

Plačiau skaitykite:

Tevai paprastai podkastasIeva Dūdaitė, Simonas Urbonas, Aušra Kurienė

Nepainiokite laiko kartu su vaiku ir laiko šalia vaiko 

Pianistei Ievai prisipažinus, kad šalia jos dukra yra net kai ji grojanti, nes stengiasi kuo daugiau laiko praleisti kartu, psichologė Aušra Kurienė prašo nepainioti: laikas kartu su vaiku ir laikas šalia vaiko – ne tas pats. Anot psichologės, svarbu vaiką įtraukti į tėvų gyvenimą, bet visgi reikia disciplinos, svarbu atskirti darbą nuo buvimo kartu.

Plačiau skaitykite:

Ieva DudaiteIeva Dūdaitė

Psichologė Aušra Kurienė: „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

Psichologė akcentuoja, kad būtina paklausyti vaiko, įsiklausyti į jo poreikį, bet daryti tai, ką jis išsako kaip norą, – būtina ne visada. „Jei tai yra poreikis, kuris nėra patenkintas, jo nepatenkinus, turėsime daugiau konfliktų“, – teigia specialistė. Tiesa, yra ir vaikų norai. Galbūt vaikas šeštadienį nori ilgiau pagulėti ne dėl to, kad tiesiog tingi, bet dėl to, kad toks jo poreikis, pavyzdžiui, vaikas jaučiasi pavargęs?.. „Išgirsti, – sako Aušra Kurienė, – yra labai svarbu.“

Plačiau skaitykite:

Ausra KurieneVaikų psichologė Aušra Kurienė

Kad ir kokie turi stereotipai, negalima vertinti kitos mamos pagal save

Ieva sako, kad ir kokius turi stereotipus kita mama, kad ir kokius įsivaizdavimus apie tėvystę, motinystę, lengviausia yra kategorizuoti ir uždėti etiketę. „Mes labai, kaip tėvai, gauname daug vertinimo iš visuomenės“, – sako pianistė. Anot Ievos, yra „geras“ arba „blogas“, ir viduriukas neegzistuoja: „Jeigu tu dirbi, tu – bloga mama, tik likai su vaiku namuose ir nedirbi, tu – „nupušusi“ mama.“ Niekada nereikia kabinti etikečių ir vertinti, nes situacijos, pabrėžia Ieva, tu nežinai.

Visą tinklalaidę apie motinystę ir kasdienes pareigas, tinkamą vaikų auklėjimą ir dėmesį jiems bei nuolatinį klausimą „kaip man viską suspėti“ žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:39 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:19 – kaip visur būti gera, suspėti ir neišprotėti?

05:57 – vaikai vargina?

12:16 – mamų darboholikių pliusai

14:40 – pervargimo pasekmės

17:02 – laikas kartu su vaiku ir laikas šalia vaiko

23:47 – ar iš tiesų mes privalome padaryti daug dalykų?

26:23 – „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

29:47 – ar vaikai turi matyti tėvų nuovargį?

33:23 – ar tikrai aš noriu to, ką turi kiti?

37:17 – ar ne per daug reikalaujame iš vaikų?

42:49 – reikia mokyti vaikus nepervargti

47:40 – motinystė – ir sunki, ir lengva

50:52 – svarbu turėti sau erdvę, „susitikti“ su savimi

53:47 – tobuli tėvai, kai nerodo savo tobulumo

Susiję straipsniai

„O Jėzau, ir ką tu dabar darysi?“ − žmonių reakcijos, sužinojus apie dvynukus

„O Jėzau. Užuojauta. O vargše. Ką tu dabar darysi? O Jėzau... nenorėčiau..“, – štai taip, anot Elenos, žmonės reagavo išgirdę, kad ji augins dvynukus.

Elena Puidokaitė-Atlanta: auginant dvynukes, kasdienybė – pilna iššūkių

Elena Puidokaitė-Bruzgulienė (Atlanta) pasakoja, kad pirmąkart savo dukreles pamatė iš nuotraukų. Vos gimusios, mergaitės buvo izoliuotos.

Mama užsisėdėjo namuose: ar tai gali išaugti į depresiją? Patarimai, ką daryti

Neretai mažus vaikus auginančios mamos pasijunta tarsi užrakintos namuose, nes netenka iki šeimai pagausėjant turėtos laisvės, spontaniškumo.