Laimos Tamulytės-Stončės baimės, tapus mama

Laima akcentuoja, kad visos kos baimės – nes jau turi gyvenimiškos patirties Laima akcentuoja, kad visos kos baimės – nes jau turi gyvenimiškos patirties

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau vienuoliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su vėlyvosios motinystės džiaugsmus išgyvenančia Laima Tamulyte-Stonče ir nevaisingumo gydymo pradininke Lietuvoje, akušere ginekologe Gražina Bogdanskiene, apie nevaisingumo problemas, priežastis, vėlyvąją tėvystę.

Tinklalaidėje atsakysime į pagrindinius su nevaisingumu susijusius klausimus, patarsime ir išgirsime itin naudingų gydytojos ginekologės rekomendacijų, ką daryti, norint išsaugoti vaisingumą.

Kokios baimės aplankė Laimą, gimus dukrelei? Kodėl būti vyresniu tėvu – baisu. Kodėl dažnai dėl nežinojimo mama kaltina save?

Plačiau skaitykite:

Laimos Tamulytės-Stončė: „Būti vyresniu tėvu nėra taip paprasta“

Laima Tamulytė-Stončė prisipažįsta, kad baimė būti vyresne mama – didelė, mat nejauti to polėkio ir lengvumo, kuris būdingas ankstyvesnei tėvystei. Moteris sako prisimenanti save 25 metų, kai viskas atrodė paprasta, be to, matanti ir jaunesnes vaikus auginančias dukterėčias: „Joms, atrodo, viskas daug lengviau negu man, pas mane jau yra atsiradusios tos tokios baimės.“

Laima akcentuoja, kad visos kos baimės – nes jau turi gyvenimiškos patirties. „Kas bus, jei aš suklysiu?“ Moteris sako atsirandantis net savęs kaltinimų momentas, kad tu kažko nežinai. Į viską žiūrima perdėm atsakingai. Šioks toks balso pakėlimas arba galvojimai, kad laiko praleidi per mažai su vaiku, – taip pat graužia iš vidaus.

Laima Tamulytė-Stončė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad didžiausia jos baimė auginant dukrelę – suklysti:

Daliai moterų būdingas neatsakingas požiūris į motinystę?

„Kai kurios merginos ką tik pagimdė, ir trečioj dienoj jau išbėga darytis instagramų ir selfių“, – Laima nesupranta tokio požiūrio į motinystę. Prisiminusi savo pačios trečią dieną motinystės, sako, glaudusi savo vaiką dar stipriau, kad tik nė akimirkos nepraleistų, kad tik niekur nereikėtų eiti.

Laima nesupranta, kodėl savo laimę reikia dėlioti tik tam tikrais momentais, ir kodėl niekas nepaliekama tekėti sava eiga? „Baigsiu mokyklą, tada būsiu laimingas, tada pakeliausiu, užsišaldysiu spermos, biskį susilauksiu vaikų...“ Džiaugsmo suplanuotas gyvenimas neteikia.

Visą tinklalaidę apie nevaisingumą, sunkumus pastoti, ligas, stebuklingą laukimo laiką ir nėštumo staigmenas žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:00 – temos ir pašnekovių pristatymas

01:09 – neįprasta Laimos Tamulytės-Stončės pastojimo istorija

06:08 – nevaisingumo situacija Lietuvoje ir pasaulyje

13:54 – Laima Tamulytė-Stončė: pastoti nėra taip paprasta

18:30 – nevaisingumo priežastys, ligos, susijusios su nevaisingumu

22:09 – kiaušialąsčių / spermos užšaldymas

24:15 – vėlyvosios tėvystės priežastys

28:42 – be vaikų – nevisavertė šeima?

32:40 – nevaisingumo gydymas – didelė finansinė našta pacientams

37:52 – gydytojos rekomendacijos, ką turi ir gali padaryti moteris

40:32 – pagalbinis apvaisinimas

42:52 – pašnekovų linkėjimai

Susiję straipsniai

Ko tikėtis pirmaisiais kūdikio auginimo mėnesiais? 5 didžiausi iššūkiai

Pirmieji mėnesiai auginant kūdikį kupini didesnių ar mažesnių iššūkių. Jų išvengti nepavyksta nė vienai šeimai.

Antrinis nevaisingumas

Antrinis nevaisingumas pasireiškia tada, kai vieną ar kelis biologinius vaikus jau turinti moteris nebegali vėl pastoti.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj