„Nėra blogo oro“: apie keliones su vaikais, ligas ir vaikystę

Ką turėtų daryti tėvai, jei vaikas prieš pat kelionę suserga? Ką turėtų daryti tėvai, jei vaikas prieš pat kelionę suserga?

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 43-iąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas ir tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą studijoje – dvi nuostabios viešnios: trijų mergaičių mama, tinklaraščio „Nėra blogo oro“ autorė Lina Vasiliauskienė, ir vaikų gydytoja pediatrė Indrė Plėštytė-Būtienė, klinikos „Mama, aš sergu“ įkūrėja. Šį kartą kalbamės apie keliones ir sveikas, produktyvias, apgalvotas atostogas su vaikais.

Ką pamatyti? Kaip nesusirgti? Ką daryti susirgus?

Plačiau skaitykite:

Ar atidėti kelionę, jei vaikas susirgo?

Vaikų gydytoja pediatrė Indrė Plėštytė-Būtienė, paklausta, ką turėtų daryti tėvai, jei vaikas prieš pat kelionę suserga, sako, kad vaikas vaikui nelygu, liga – ligai, ir svarbiausia – tėvų požiūris į ligas labai skiriasi. Pirmiausia, sako gydytoja, turime tikėtis ir žinoti, kad vaikas gali susirgti, ir nekelti lūkesčių, kad įvyks stebuklai: vaikas susirgo, rytoj jau bus sveikas. Taip nebus. Taigi, anot gydytojos, reikia susėsti ir gerai apsvarstyti, ar mes žinome, ką daryti.

Vaiku ligosGyd. Indrė Plėštytė-Būtienė, Simonas Urbonas, Lina Vasiliauskienė

Tyrimai rodo: rami mama – ramus vaikas

„Tėvai sako: jie nesupranta, kad aš pergyvenu, arba nesupranta, kad laukia kelionė, o įtampa namie, kad tėvai nieko nepamirštų, ir jis nežino, kas vyksta, bet kažkodėl visi nervuojasi, taigi nuo tos įtampos vaikas suserga“, – atskleidžia gydytoja ir priduria, kad vaikai mato mamą ir tėtį susijaudinusius, o net 80 procentų suvokia mūsų kūno kalbą.

Plačiau skaitykite:

Dažniausiai tėvų daromos klaidos vasarą

Viena didžiausių klaidų tėvų klaidų – tikėjimasis, kad pagaliau mes atostogausime ir vaikai nebesirgs, kai mes neturime tam laiko, taigi, anot gydytojos, nereikia turėti lūkesčių. Gydytoja vardija ir kitas negeroves: per didelis atsipalaidavimas, pavyzdžiui, nei režimo, nei mityba netinkama, ir kaip vieną didžiausių nuostabų akcentuoja nesuvokiamą visų nuomonę, kad „gražus vaikas – įdegęs vaikas“.

Apie vaikų ligas, atostogas, gydymą ir požiūrį keliaujant su vaikais kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:03 – kelionė su mažais vaikais

07:13 – ką turėti vaistinėlėje keliaujant

11:44 – kelionės su kemperiu

14:36 –specifinės vasaros ligos

24:48 – nėra blogo oro

32:02 – vėjaraupiai ir vaistų stygius 

35:13 – vaikų saugojimas nuo gyvenimo

42:15 – TOP3 vietos Lietuvoje su vaikais

46:05 – atostogos užsienyje

52:57 – kaip užimti vaikus kelionėje

57:13 – kelionės be vaikų

01:03:20 – vaikai namuose

01:05:22 – tėvų daromos klaidos vasarą

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projekatms!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

CRB tyrimas: ar jūsų sergančiam vaikui reikia gerti antibiotikus?

Anksčiau peršalusiems ir sunkesne ligos forma sergantiems vaikams gydytojai skirdavo antibiotikų. Dažnai jie būdavo skiriami profilaktiniais tikslais.

MAMOS ISTORIJA: mano vaikas nuolat serga, baigiu prarasti viltį

„Mama, aš taip ilgai sirgau, ilgai buvau namuose, esu taip stipriai pasiilgęs savo draugų darželyje, kada ir vėl galėsiu su jais susitikti?“

Kelionės ir atostogos su vaikais: kokių daiktų nepamiršti paimti mažiesiems? Būtiniausių daiktų sąrašas

Vasara – šeimų išvykų ir kelionių metas. Kuo vaikai mažesni, tuo, atrodo, keliauti sunkiau. Tačiau viskas nėra taip blogai: tiesiog pasiruoškite.

Skelbimai

10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.
20,00 €
44 | 16 | L