Patyčios lėmė pašlijusią sveikatą: Danieliaus istorija

Mokykloje labai patiko, tačiau prasidėjus patyčioms viskas pasikeitė Mokykloje labai patiko, tačiau prasidėjus patyčioms viskas pasikeitė

„Tėvai paprastai“ studijoje pašnekovus tėtis Simonas kalbina jau 63-ąjį kartą. Šiandien kalbame labai svarbia ir aktualia tema tėvams ir visiems, kuriems rūpi vaikai: kodėl vaikai bėga iš pamokų? Kokios gali būti to priežastys? Laidos vedėjas prisipažįsta: „Aš buvau didysis bėgikas, ir man labai įdomu, dėl ko aš tai dariau.“

Šįkart studijoje – Roberta Avramenko, multidimensinės šeimos terapijos programos koordinatorė, ir atlikėjas Danielius Narauskas, patyręs, ką reiškia... sirgti ir nuolat bėgti iš pamokų.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Plačiau skaitykite:

Danielius: „Iš pradžių mokykloje patiko“

Danielius prisimena, kad mokykloje jam labai patiko, tačiau prasidėjus patyčioms viskas pasikeitė. „Aš labai jautriai reaguodavau, – prisimena vyras. – Per laiką išsiaiškinau, kas yra ir kaip veikia patyčios. Jeigu aš tyčiojuosi iš tavęs ir tu nereaguoji, aš ilgalaikėje perspektyvoje nustosiu tai daryti. Bet jeigu tu reaguoji, man penas dar labiau tai daryti.“

Apie patycias mokyklojeSimonas Urbonas, Danielius Narauskas, Roberta Avramenko

Patyčios lėmė ne tik emocines problemas

Danielius, nuolat girdėdavęs pasakymus apie save, koks jis storas ir baisus, susirgo anoreksija. Jis pradėjo nebevalgyti, nelankyti pamokų, tačiau ne dėl savo noro, o dėl to, kad reikėjo lankytis pas gydytojus. „Aktyviai slėpiau, nes kaip dažnas paauglys, galvojau, kad esu protingesnis už visus, – prisimena vyras. – Galvojau, kad apgausiu tėvus. Kokį pusmetį apgavau, bet paskui išsiaiškino, kas man yra.“

Plačiau skaitykite:

Pagalba, jei vaikas bėga iš pamokų

Multidimensinės šeimos terapijos programos koordinatorė Roberta Avramenko sako, kad priežasčių, kodėl tėvai kreipiasi pagalbos, – labai daug, visgi net apie 90 proc. tėvų kreipiasi dėl to, kad vaikas nelanko mokyklos, prastai ją lanko arba dėl netinkamo elgesio per pamokas: vaikas rėkia ant mokytojo, mušasi ir pan. „Kai pradedame dirbti, – akcentuoja specialistė, – ta problema būna tikrai didelė.“

DĖMESIO, JEI REIKIA PAGALBOS. Daugiau apie multidimensinę šeimos terapiją, kaip tai veikia ir kontaktai – čia: Multidimensinė šeimos terapija.

Apie patyčias mokykloje, dėl jų kilusias bėdas, bėgimą iš pamokų ir profesionalią pagalbą tėvams kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:26 – multidimensinė šeimos terapijos programa (MDFT)

04:39 – patyčios mokykloje

07:54 – bėgimo iš pamokų priežastys

12:40 – apie pedagogus

15:33 – kur galite kreiptis pagalbos

20:36 – santykis su tėvais

26:45 – patyčios ir internete

29:48 – Danieliaus ir Simono istorijos

33:53 – kiek žalos daro mokykla

46:41 – problemos – ir šeimoje, ir aplinkoje

52:30 – per griežti tėvai

55:56 – ką daryčiau (-um) kitaip

01:01:14 – laimingos istorijos

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Motinystė ir karjera: kaip įveikti iššūkius ir grįžti su pasitikėjimu?

„Grįžtant į darbą po ilgesnės pertraukos dažnai lydi nepasitikėjimas savimi. Po daugelio metų kyla klausimai – ar vis dar esu tinkama darbo rinkai?“

Gražina ir Juozas Butnoriai: „Mūsų santykiai – kaip iš vadovėlio“

Pora neįtikėtinai atvira ir pasakoja, kad nors jų santykiai – tarsi iš vadovėlio, tačiau abu – labai impulsyvūs ir ne visada pasveriantys galimybes.

Unikali paauglio globos istorija: „Ne mes pasirinkome vaiką, o vaikas – mus“

Ina, paklausta, ar vaiko, juolab paauglio, globa buvo šeimos planuose, – visiškai atvira: „Tikrai tokio noro neturėjau, tokių lūkesčių nebuvo.“