Mama atskleidė, kas padėjo įveikti vaiko ligas

Iveta Bakanauskė, kai prasidėjo dukters sirgimai, išbandė viską Iveta Bakanauskė, kai prasidėjo dukters sirgimai, išbandė viską

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaikų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.

Kaip, kiek ir kodėl serga vaikai?

Plačiau skaitykite:

Mama išbandė viską, norėdama padėti dukrai rečiau sirgti

Iveta Bakanauskė sako, kad kai tik prasidėjo dukters sirgimai, išleidus į darželį, ji išbandė viską, darė įvairius eksperimentus. Moteris ieškojo priežasčių ir atsakymų, kaip šeimai pasilengvinti gyvenimą, kaip padėti vaikui palengvinti sirgimus. Taikė 1 būdą: po prasirgtos ligos dar savaitę dukters neleisdavo į darželį, kad išmyluotų, kad visi kartu pabūtų jau nebe irzlūs, nebe sergantys. Kaip sekėsi šeimai pradėjus taikyti šį metodą, atsakymas – tinklalaidėje.

Iveta Bakanauskė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad išbandė visus metodus, kad padėtų dukrai mažiau sirgti:

Padėjo sprendimas leisti vaiką į darželį pusę dienos

Pačiu sudėtingiausiu metu, kai teko vartoti daug antibiotikų, šeima priėmė sprendimą leisti dukterį į darželį pusę dienos. Vaikui tai išėjo į naudą: pamatydavo vaikus, pasisocializuodavo, kažkiek buvo ugdoma. Pabuvusi darželyje, mergaitė likusį laiką leisdavo namuose. Šeima šiuo laikotarpiu lengviau atsikvėpė, mat tai padėjo sumažinti sirgimų maratoną. Tačiau po kelių mėnesių, pasimėgavus ramesniu periodu, vėl išleidus vaiką į darželį, grįžo ir sirgimai.

Prie kokios išvados priėjo mama? Tinklalaidėje Iveta atskleis, kaip derėtų elgtis tokiomis situacijomis.

Visą tinklalaidę apie vaikų ligas, jų nuolatinį sirgimą ir išbandymus šeimoje žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale kiekvieną antradienį, 19 val.:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:50 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:53 – nuolatiniai vaikų sirgimai

05:42 – vaikų ligos: kiek sirgti – normalu

12:10 – ar reikia gydyti slogą

14:33 – vaiko ligų manipuliacijos

22:03 – ar alergijos išaugamos

23:10 – ar išleistas į darželį vaikas tikrai sirgs

29:32 – kaip sustiprinti imunitetą vaikui

33:00 – kaip apsaugoti nesergančius vaikus šeimoje

34:43 – kiek įtakos ligoms turi vaiko apranga

36:18 – ar dantų būklė turi įtakos ligoms

37:52 – žindomi vaikai neserga

42:08 – vaikui nuolat skauda galvą

43:50 – kokioms ligoms ruoštis pavasarį

45:08 – palaikymo žinutė mamai

Susiję straipsniai

MAMOS ISTORIJA: mano vaikas nuolat serga, baigiu prarasti viltį

„Mama, aš taip ilgai sirgau, ilgai buvau namuose, esu taip stipriai pasiilgęs savo draugų darželyje, kada ir vėl galėsiu su jais susitikti?“

Sergantis vaikas nenori gerti: ką daryti?

Karščiavimas, viduriavimas, vėmimas ar tiesiog atsisakymas gerti skysčius jūsų mažyliui gali sukelti rimtą dehidratacijos pavojų.

Neįprasti kūdikio sveikatos požymiai: ko nereikia bijoti?

Dažniausiai, gydytojui apžiūrėjus kūdikį ligoninėje ir pasakius, kad viskas gerai, atsikvepiame su palengvėjimu. Bet grįžus namo gali lydėti nerimas.