Laimos Tamulytės-Stončės nevaisingumo istorija: stebuklas aplankė netikėtai

Motinystė Laimai atėjo kaip Dievo siunta į paštą Motinystė Laimai atėjo kaip Dievo siunta į paštą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau vienuoliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su vėlyvosios motinystės džiaugsmus išgyvenančia Laima Tamulyte-Stonče ir nevaisingumo gydymo pradininke Lietuvoje, akušere ginekologe Gražina Bogdanskiene apie nevaisingumo problemas, priežastis, vėlyvąją tėvystę.

Tinklalaidėje atsakysime į pagrindinius su nevaisingumu susijusius klausimus, patarsime ir išgirsime itin naudingų gydytojos ginekologės rekomendacijų.

Ilgai laukta tėvystė ir kelias iki jos. Ar iš tiesų pastoti – paprasta? Kokia nevaisingumo situacija Lietuvoje? Kokios dažniausios nevaisingumo priežastys ir ligos? Nevaisingumas – didelė finansinė našta šeimoms? Apie viską – atvirai, kaip tik įmanoma.

Plačiau skaitykite:

Tevai paprastai podkastasLaima Tamulytė-Stončė, Simonas Urbonas, Gražina Bogdanskienė

Laima Tamulytė Stončė motinystę patyrė po 20 metų laukimo

Laima Tamulytė, paklausta apie vėlyvą motinystę, sako, kad tai yra jos gyvenimo komedija ir tragedija. „Aš jau nebesitikėjau apskritai, kad mane kada nors aplankys motinystės džiaugsmas“, – ilgesingai nutęsia ir priduria, kad ta motinystė atėjo kaip Dievo siunta į paštą. „Tu gauni siuntą, ir tau ateina žinutė, kad jau reikia pasiimt, tai man panašiai ir buvo.“

Sužinojusi apie nėštumą beveik 32-ąją savaitę, Laima atvirauja, kad truputį skaudu, jog nėštumu negalėjo mėgautis visus devynis mėnesius. Moteris prisipažįsta, kad nežinojusi, kiek apskritai trunka nėštumas. „Jeigu Tu manim pasitiki, būk geras, duok man tą vieną. Gavau“ – sako Laima, savo mergytę „parsivežusi“ iš Izraelio. – Jaučiausi, lyg pastojusi iš šventosios dvasios.“

Paklausta Simono Urbono, ar tiki tokiais „antgamtiniais“ dalykais, Laima paatviravo, kad per tą laukimo periodą, tiek metų, griebėsi visko: „Aš sėdėjau ant kibiro su žolelėm, sėdėjau ant kažkokio šventojo akmens, kur ten apsireiškė Marija, dariau visus įmanomus ritualus. <...>. Kai tu jau esi praradęs viltį, <...> nieko tokio jau nebeatsitiks, jeigu tu ir ant akmens pasėdėsi.“

Plačiau skaitykite:

Naujagimis ligonineje_nevaisingumasRatchat | Shutterstock.com

Akušerė ginekologė Gražina Bogdanskienė: „Nevaisingumo problema didėja“

Nevaisingumo gydymo pradininkė Lietuvoje, gyd. Gražina Bogdanskienė, atskleidžia, kad nevaisingumo (nepastojimo) priežastys priklauso nuo abiejų partnerių, lygiai 50:50. Gydytoja pasakoja apie visus vyrams ir moterims daromus tyrimus, kurie lemia sėkmingą pastojimą. Kokie jie? Kokios dažniausios nevaisingumo priežastys ir ligos?

Kiek kainuoja nevaisingumo gydymas? Vizitai, tyrimai, echoskopijos... „Nevaisingumo gydymas arba problemų sprendimas yra didelė finansinė našta pacientams“, – atvirauja gydytoja ir priduria, kad gerai, jei pavyksta pastoti iki trečio gydymo mėnesio, o jei – ne?..

Visą tinklalaidę, kurioje Laima pasakoja apie savo sudėtingą kelią link motinystės, apie nevaisingumo priežastis, problemas ir ligas bei niekada neblėstančią viltį žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale. Ar gali dingti viltis būti mama?

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:00 – temos ir pašnekovių pristatymas

01:09 – neįprasta Laimos Tamulytės-Stončės pastojimo istorija

06:08 – nevaisingumo situacija Lietuvoje ir pasaulyje

13:54 – Laima Tamulytė-Stončė: pastoti nėra taip paprasta

18:30 – nevaisingumo priežastys, ligos, susijusios su nevaisingumu

22:09 – kiaušialąsčių / spermos užšaldymas

24:15 – vėlyvosios tėvystės priežastys

28:42 – be vaikų – nevisavertė šeima?

32:40 – nevaisingumo gydymas – didelė finansinė našta pacientams

37:52 – gydytojos rekomendacijos, ką turi ir gali padaryti moteris

40:32 – pagalbinis apvaisinimas

42:52 – pašnekovų linkėjimai

Susiję straipsniai

MAMOS ISTORIJA. „Diagnozė – nevaisingumas: to nepamiršiu niekada“

Šiandien kalbu, nes noriu įkvėpti visas būsimas mamas, kurios laukia. Laukia ir tiki. Arba laukia, tačiau praradusios viltį. Mamos, jūs – ne vienos.

Laimos Tamulytės-Stončės baimės, tapus mama

Laima Tamulytė-Stončė prisipažįsta, kad baimė būti vyresne mama – didelė, mat nejauti to polėkio ir lengvumo, kuris būdingas ankstyvesnei tėvystei.

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.