Daryti viską už vaikus, vadinasi, daryti meškos paslaugą

Įbrukdami vaikui į rankas planšetę tikrai neišmokysime jo indų plauti Įbrukdami vaikui į rankas planšetę tikrai neišmokysime jo indų plauti

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 19-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tėtis, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas, kalbina dviejų berniukų mamą, verslininkę, vyro vadybininkę Eriką Vitulskienę ir psichologę Aušrą Ševčenko įdomia, aktualia tema, kuria iš tiesų kalbama per mažai arba per mažai mes, tėvai, esame susirūpinę: kaip tie IT ekranai? Kiek duoda žalos, kiek – naudos, ir kaip apskritai mums sekasi gyventi šiuose – ekranų – laikuose?

Plačiau skaitykite:

Erika Vitulskienė moko vaikus ir namų ruošos

Erika prisiminė, kaip, dirbdama stovykloje, susidūrė su situacija: paauglys, šešiolikmetis, nemokėjo pervilkti patalynės. Moteris sako, kad įbrukdama vaikui į rankas planšetę tikrai neišmokys jo indų plauti, o „indai patys neišsiplauna, skalbiniai patys neišsikabina“. Taigi kol kažkas namuose siurbliuoja, kažkas lanksto skalbinius.

Erika Vitulskienė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad stengiasi savo vaikams ugdyti savarankiškumą:

„Kam plauti indus, jei yra kas išplauna?“

Vaikai iš tiesų gali būti pagalba tėvams. Erika prisimena, kad pati, aštuonerių, darė kone viską. Vis tik šiuolaikiniai tėvai nelinkę kliautis vaikų pagalba. Numojus ranka, kad vaikas gerai nepadarys, gali būti, atimame iš jo džiaugsmą padėti. Dažnai tėvai neduoda paprastų buitinių darbų vaikams, nes „vis tiek reikia eiti iš paskos“. Anot psichologės, tai – klaida.

Visą tinklalaidę apie ekranus, laiko paskirstymą vaikams, ekranų žalą vaiko raidai ir atsakomybės jausmo ugdymą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

0:15 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:22 – vaikystė ir pirmasis ekranas

04:01 – kada duoti vaikui ekraną ir kiek leisti naudotis

11:45 – taisyklės ir ribojimai šeimoje

16:55 – pasekmės vaikui, jei ekranas neribojamas

23:47 – vienodas auklėjimas, bet vaikai – skirtingi

28:28 – pasekmės vaikui ir paskatinimas

30:35 – vaikai nesidžiaugia ir nevertina daiktų

33:49 – mamos klausimas: kaip atimti ekraną iš vaiko

36:36 – detoksikacija nuo ekranų

40:30 – ekrano pavojus: patyčios

45:17 – visiškai priklausomas vaikas

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.