„Delsti negalima gimdyti“: kur dėti kablelį?

Anot Žilvino, nereikia svarstyti, kada gimdyti vaikus, ar tikėtis, kad kažkas išeis Anot Žilvino, nereikia svarstyti, kada gimdyti vaikus, ar tikėtis, kad kažkas išeis

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 20-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, su ištikimiausiais mūsų tinklalaidės „Tėvai paprastai“ žiūrovais sveikinosi jau tiek daug kartų. Ir visais šiais kartais daugiausia apie tėvystę diskutavome su mamomis.

Šįkart apie tėvystę kalbamės su tėčiu Žilvinu Žitkumi. Kaip jaučiasi tėtis, kai ilgai laukia galimybės tapti tėčiu ir tai prilygsta stebuklui? Kalbamės apie tėvystės džiaugsmus ir netikėtumus, bet kitaip: paliesdami tikėjimą, viltis, svajones, laimę. Ką šiandien Žilvinui reiškia būti tėčiu?

Laidoje taip pat svečiuojasi ir diskutuoja mūsų nuolatinė viešnia, bendramintė ir bičiulė, šeimų konsultantė Renata Cikanaitė.

Plačiau skaitykite:

Lietuvoje kai kurie tėveliai – tikri vaikų darymo „fabrikėliai“

Žilvinas, dirbantis „TV pagalboje“, sako prisižiūrintis visko. Ypač skaudina matyti tėvus, kuriems nerūpi nei buitis, nei vaikų išsilavinimas, o neretai – ir patys vaikai. Vyras atskleidžia, kad dar vienos nesėkmės atveju „greičiausiai pretenduočiau pasiimti vaiką iš tų žmonių, kurie, būdami perspektyviausiais Lietuvos vaikų fabrikėliais, nelabai turi socialinių įgūdžių ir atsakomybės juos auginti“.

Anot Žilvino, nereikia svarstyti, kada gimdyti vaikus, ar tikėtis, kad kažkas išeis: „Pats Dievas sukūrė tą amžiaus tarpsnį, kada tai yra palankiausia, kada tai yra geriausia.“

Žilvinas Žitkus iš „TV pagalbos“ „Tėvai paprastai“ pasakoja, kad reikia atsižvelgti į amžių ir nedelsti su sprendimu tapti tėvais:

Šiuolaikinės žmonijos klaida – pirma rūpintis materialiais dalykais

„Kai matai, kaip dažnai vaikų susilaukia „burnelę“ mėgstantys išlenkti žmonės, negalvojantys nei apie sportus, nei apie sveikos gyvensenos būdus, kyla klausimų, – sako Žilvinas, – kokia yra vaikų su negaliomis statistika, <...> nes besaikis alkoholio vartojimas sukelia tam tikras komplikacijas. Tačiau neturime ir statistikos, kokie vaikai gimsta šeimose, kuriose tėvams 40+.“

Vyras, pripažindamas, kad jam antro vaikelio sulaukti nepavyksta, priduria, jog „didžioji dalis žmonių, sulaukę 40+ amžiaus, galimai išvis praranda galimybę turėti vaikų“.

Visą tinklalaidę apie tėvystės džiaugsmus, nesklandumus, ilgesingą laukimą ir viltį sulaukti stebuklo žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

0:28 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:09 – kas Žilvinui yra tėvystė

03:20 – kodėl ilgai nepavyko tapti tėčiu?

08:04 – ilgas laukimas – gyvenimo pamoka

11:31 – tėvystė brandžiame amžiuje

14:03 – vaiko netektis: skaudžiau moteriai ar vyrui?

18:32 – kaip neprarasti vilties

22:56 – tėvystės mitai

26:56 – kodėl vaikas nevertina, ką turi?

34:45 – kur kreiptis pagalbos

Susiję straipsniai

Indrė Trusovė – atvirai apie psichologinę būseną po gimdymo ir planus dėl vaikų

Ar Indrė dar iki gimdymo planavo, kiek norės vaikų? Žinoma moteris sako, kad neturėjo įpročio apie tai svajoti, tačiau sutikus vyrą tema „pasivijo“.

Mamos istorija: iš pogimdyminės depresijos į pogimdyminę psichozę

Sandra sako, kad likus vos mėnesiui iki gimdymo gydytojai pranešė naujieną: gims ne mergaitė, o berniukas. Moteris atvira: žinia išmušė iš vėžių.

„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės nepajuto.