Ar gali būti, kad vaiko alergijos – išaugamos? (Pasidalykite patirtimi)

Vytenė Menkevičienė atskleidžia, kad alergijų eiga banguoja Vytenė Menkevičienė atskleidžia, kad alergijų eiga banguoja

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaikų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.

Kaip, kiek ir kodėl serga vaikai?

Plačiau skaitykite:

Užaugs vaikas ir baigsis alergija?

Šeimos gydytoja Vytenė Menkevičienė atskleidžia, kad alergijų eiga banguoja, gali atsirasti alergijų paūmėjimai ir susilpnėjimai. Anot gydytojos, pavyzdžiui, alergija riešutams, tikėtina, nesibaigs taip greitai.

Dažniausiai praeinanti alergija – karvės pieno baltymui, kuri dažniausiai pasireiškia kūdikystėje. Bėgant laikui, reakcijos gali silpnėti ir pranykti. Visgi, akcentuoja gydytoja Vytenė, niekas nežino, kaip bus po kelių metų. Alergija gali pasireikšti ir visai kita forma arba kitam alergenui.

Ar gali alergija atsirasti netikėtai? Į šį klausimą gydytoja taip pat atsakys tinklalaidėje.

Gydytoja Vytenė Menkevičienė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad kai kurios alergijos vaikui gali išnykti:

Alergiškas vaikas darželyje: kaip sukurti jam saugią aplinką?

Vis dažniau mūsų laikais vaikučius vargina įvairios alergijos. Manoma, kad įvairiomis alerginėmis ligomis serga apie 35 proc. vaikų. Polinkis išsivystyti alergijai daugiausia yra nulemtas genetikos. 

Alergijų turi 12 proc. vaikų, kurių šeimoje nėra buvę alergijų, nuo 30 iki 50 proc. vaikų, kurių vienas iš tėvų yra alergiškas, ir nuo 60 iki 80 proc. vaikų, kurių abu tėvai turi vieną ar kitą alergiją. Taip pat svarbu pastebėti, kad alergijos dažniau vargina vaikus nei suaugusiuosius.

Kai kuriems vaikams alergija pasireiškia aštriau. Kad ji stipriai nepaveiktų gyvenimo kokybės, tenka sutelkti nemažai pastangų. Pagrindinė tėvelių užduotis – kuo sveikesnis gyvenimo būdas ir tinkama alergiško vaiko mityba.

Visą tinklalaidę apie vaikų ligas, jų nuolatinį sirgimą ir išbandymus šeimoje žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale kiekvieną antradienį, 19 val.:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:50 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:53 – nuolatiniai vaikų sirgimai

05:42 – vaikų ligos: kiek sirgti – normalu

12:10 – ar reikia gydyti slogą

14:33 – vaiko ligų manipuliacijos

22:03 – ar alergijos išaugamos

23:10 – ar išleistas į darželį vaikas tikrai sirgs

29:32 – kaip sustiprinti imunitetą vaikui

33:00 – kaip apsaugoti nesergančius vaikus šeimoje

34:43 – kiek įtakos ligoms turi vaiko apranga

36:18 – ar dantų būklė turi įtakos ligoms

37:52 – žindomi vaikai neserga

42:08 – vaikui nuolat skauda galvą

43:50 – kokioms ligoms ruoštis pavasarį

45:08 – palaikymo žinutė mamai

Susiję straipsniai

„Žemaitukas“ Linas su žmona Rūta apie tėvystę ir iššūkius šeimoje

Rūta sako, kad nėštumas buvo netikėtas, ji jautėsi nepasirengusi, kupina baimių ir nežinios. Žinia aplankė jai viešint pas seserį Airijoje.

Laima ir Simona apie „Mokinukes“, supiršimą su Jonu ir nuotykius

Ar žinojote, kad Simona Nainė su Jonu susipažino per „Mokinukių“ dainą? Laima juokaudama prisistato kaip piršlienė, mat supiršo ir Simoną, ir Inetą.

Su Sergejumi Maslobojevu apie vaikų auklėjimą ir taikias skyrybas

Kikbokso čempionas, paklaustas, ar norėtų daugiau vaikų, sako: „Tikrai nespjaunu į tą pusę, gan jaunas vyras esu, gyvenimas tęsiasi.“