Mamos, nusprendusios dirbti sau: „Nesitikėkite, kad lis pinigais“

Sonata, norėdama dirbti sau, apie finansinį saugumą negalvojo Sonata, norėdama dirbti sau, apie finansinį saugumą negalvojo

„Tėvai paprastai“ studijoje – jau 76-asis tėčio Simono Urbono ir pašnekovų pokalbis. Šį kartą vieši dvi verslios mamos, vieną dieną išdrįsusios dirbti sau. Sonata Šulcė – prekių ženklų strategė, verslo konsultantė, dviejų mergaičių mama, ir Ieva Kurashidze – verslininkė, trijų vaikų mama. Moterys atskleis visus darbo sau užkulisius.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Metė finansiškai saugų darbą

Sonata, siekdama svajonės, kažkada išėjo į niekur, kai šeimoje visiškai nebuvo pajamų ir nedirbo vyras, kurį šiandien ji laiko didžiausia savo atrama. Moteris sako, kad jos profesinis gyvenimas – nesustojantis procesas, ir pokyčių dar tikrai bus. Išgirsite ne vieną patarimą, kaip nebijoti siekti svajonės ir pradėti dirbti sau.

„Galiu dabar išeiti ir kalbėti miniai“

Ieva svarsto, kad tokia drąsi, pasirengusi iššūkiams, buvo visada. Moteris juokiasi: jei reikėtų, štai, ir dabar atsistotų, galėtų kalbėti tūkstantinei auditorijai. Nors, sako ji, ko gero, drąsos įkvėpė ir dukters negalia: mergaitė gimė su Dauno sindromu.

Tevai paprastai apie darba sauSimonas Urbonas, Sonata Šulcė, Ieva Kurashidze

Mamų, išdrįsusių dirbti sau, patarimai

Kas svarbiausia, norint keistis ir keisti profesiją? „Nesusireikšminti ir nesureikšminti savęs, juo labiau nesureikšminti kitų žmonių nuomonės apie tave, primestų įsitikinimų, kokį darbą turi dirbti, kaip turi atrodyti, kaip kalbėti, kaip elgtis, – visiems pataria Sonata. – Šiais laikais socialinėje medijoje mes matom tiek gražių vaizdų, netgi žmonės kai kurie keičia savo elgseną, namus, išvaizdą, žiūrėdami ir reaguodami į kitus žmones, tai [patariu] nežiūrėti į kitus.“

Kaip išdrįsti ir pradėti dirbti sau

Išgirsite, ko reikia, kad žmogus išdrįstų dirbti sau, kai prisijaukinti nesėkmės, kurios vėliau tampa sėkmėmis, kiek laiko atima darbas sau, su kokiais iššūkiais teks susidurti, kaip skirstyti laiką šeimoje ir kada geriau idėjos dirbti sau apskritai atsisakyti.

Apie sprendimus mesti finansinį užtikrintumą ir norą dirbti sau – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje su Sonata Šulce ir Ieva Kurashidze:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

02:54 – pirmi darbai ir uždirbti pinigai

06:45 – skirtingos profesijos ir veiklos

15:50 – kaip išdrįsti pradėti ir keistis

19:23 – nesėkmės kuriant verslą

24:39 – verslas – ne tik pinigai

26:12 – saugumas kuriant verslą

29:03 – laiko paskirstymas dirbant sau

34:06 – komfortas dirbant sau

38:01 – atostogos turint verslą

40:33 – strateginės verslo klaidos

45:16 – verslininko savybės

49:08 – svajonės ateičiai

53:39 – linkėjimai būsimiems verslininkams

Susiję straipsniai

Motinystė ir karjera: kaip įveikti iššūkius ir grįžti su pasitikėjimu?

„Grįžtant į darbą po ilgesnės pertraukos dažnai lydi nepasitikėjimas savimi. Po daugelio metų kyla klausimai – ar vis dar esu tinkama darbo rinkai?“

Gražina ir Juozas Butnoriai: „Mūsų santykiai – kaip iš vadovėlio“

Pora neįtikėtinai atvira ir pasakoja, kad nors jų santykiai – tarsi iš vadovėlio, tačiau abu – labai impulsyvūs ir ne visada pasveriantys galimybes.

Unikali paauglio globos istorija: „Ne mes pasirinkome vaiką, o vaikas – mus“

Ina, paklausta, ar vaiko, juolab paauglio, globa buvo šeimos planuose, – visiškai atvira: „Tikrai tokio noro neturėjau, tokių lūkesčių nebuvo.“