Pianistė Ieva Dūdaitė: „Šeimoje svarbiausia – susidėlioti prioritetus“

Ieva prisipažino, kad kai ji repetuoja, pavyzdžiui, namuose, greta jos yra ir dukra Ieva prisipažino, kad kai ji repetuoja, pavyzdžiui, namuose, greta jos yra ir dukra

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau penkioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas ir vėl už tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vairo. Prisipažinęs, kad jam tėvystė yra ir begalinis džiaugsmas, ir sunkus bei atsakingas darbas, šį kartą Simonas apie darbą, karjerą, apie pavargusius tėvus ir jų vaikus kalbina pianistę Ievą Dūdaitę ir Paramos vaikams centro įkūrėją, vaikų psichologę Aušrą Kurienę.

Plačiau skaitykite:

Mama dirba = mama neturi laiko vaikui?

Ieva prisipažino, kad kai ji repetuoja, pavyzdžiui, namuose, greta jos yra ir dukra, ir jos leidžiančios laiką kartu, nes tarp grojimo pertraukų gali ir pabūti, ir apsikabinti. Vaikas iki metų ir keturių mėnesių, atskleidė pianistė, kartu su vyru keliavo į visus jos koncertus, mat dukrelę reikėjo žindyti, ir per 12 mėnesių mažoji pabuvojo net 15-oje šalių. „Mes labai daug laiko leidome kartu, nors aš turėjau aktyvią koncertinę veiklą.“

Ar laiką leidžiant dirbant, kai vaikas yra greta, tai lygiavertis kokybiškas laikas kartu?

Pianistė Ieva Dūdaitė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad dukra, jai grojant, dažnai būna šalia:

Psichologė Aušra Kurienė: „Svarbu nesupainioti, kas yra laikas kartu“

„Yra laikas kartu, yra laikas šalia, – sako psichologė, – smagu, kai vaikas šalia, bet tai nėra laikas kartu.“ Anot specialistės, kol mama dirba, šiuo atveju – groja, vaikas nėra su mama kartu. Svarbu vaikus mokyti gerbti tėvų užsiėmimus, svarbu įtraukti juos į tėvų gyvenimą, bet taip pat svarbu ir atskirti, kad kartu – tai yra kartu. Vaikui reikia disciplinos.

Plačiau skaitykite:

Visą tinklalaidę apie motinystę ir kasdienes pareigas, tinkamą vaikų auklėjimą ir dėmesį jiems bei nuolatinį klausimą „kaip man viską suspėti“ žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:39 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:19 – kaip visur būti gera, suspėti ir neišprotėti?

05:57 – vaikai vargina?

12:16 – mamų darboholikių pliusai

14:40 – pervargimo pasekmės

17:02 – laikas kartu su vaiku ir laikas šalia vaiko

23:47 – ar iš tiesų mes privalome padaryti daug dalykų?

26:23 – „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

29:47 – ar vaikai turi matyti tėvų nuovargį?

33:23 – ar tikrai aš noriu to, ką turi kiti?

37:17 – ar ne per daug reikalaujame iš vaikų?

42:49 – reikia mokyti vaikus nepervargti

47:40 – motinystė – ir sunki, ir lengva

50:52 – svarbu turėti sau erdvę, „susitikti“ su savimi

53:47 – tobuli tėvai, kai nerodo savo tobulumo

Susiję straipsniai

Agnė Bastienė apie santykius, vaikus ir tėvystę

„Ir kiekvieno kivirčo metu supranti, kad reikia išspręsti, nereikia trenkti durimis ar emocijomis vadovautis“, – sako Agnė.

Živilė Vaškytė-Lubienė grįžusi į darbą išgirdo: „Ar nėra dingę įgūdžiai?“

Sutuoktinių pažinties istorija – ypatinga. Moteris prisipažįsta, kad niekada net nepagalvojo, kad su menininku galėtų kurti šeimą.

Liucina Rimgailė apie meilę sau, laiką ir planus

„5-a valanda ryto – pats produktyviausias laikas.“ Taip sako Liucina Rimgailė, kuri jau daug metų, anksti atsikėlusi, mėgaujasi laiku sau.