Laura ir Šarūnas Mazalai: „Pykstamės, kaip ir visi“

Laura ir Šarūnas Mazalai apie vaikus, šeimą, santykius Laura ir Šarūnas Mazalai apie vaikus, šeimą, santykius

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 41-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Dėkojame, kad skaitote, žiūrite, stebite ir sekate mus. Paskutinėje birželio mėnesio laidoje greta Simono sėdi versli, veikli, aktyvi pora – trijų vaikų tėvai – Laura ir Šarūnas Mazalai. Pokalbis prasideda nuo minčių apie vasarą, idėjų, planų ir pasisuka labai gražia linkme... Taip, sako pora, ir mes pykstamės, bet dėl šeimos stengtis – verta!

„Tėvai paprastai“ iškeliauja pailsėti ir pasimėgauti vasara

Susitikime rugpjūčio 1 d., antradienį, 19 val., laidoje su Inga ir Arūnu Valinskais. Kaip niekada atviri ir jautrūs jie papasakos apie tai, ko gailisi, ką darytų kitaip ir kaip sutaria su 4-mete anūke Sofija.

Tai – įdomu:

Mazalų gyvenimas iki vaikų

Ar ilgai pora draugavo iki vaikų? „Po metų draugystės pastojau“, – prisimena moteris. Šarūnas antrina žmonai: „Mes neturėjome daug laiko dviese.“ Tačiau vyras atvirai sako, kad niekada nieko nekeistų.

Kokie jie buvo santykių pradžioje ir kokie yra dabar, po bene 10 metų kartu? Šarūnas sako, kad šiandien jie – kur kas labiau subrendę, ir poreikiai šiandien – kitokie. Visgi laikas dviese tada, iki vaikų, ir dabar – visiškai kitoks: „Dabar mes kur kas labiau mėgaujamės.“ Nors pora ir pykstasi, ir vaikšto į terapiją, ir gyvena įprastą kiekvienos šeimos gyvenimą, tačiau brangina per tiek metų sukurtą ryšį.

Laura ir Sarunas MazalaiSimonas Urbonas, Laura Mazalienė, Šarūnas Mazalas

Smagiausia keliauti – su vaikais

Laura ir Šarūnas keliauja tikrai daug. Laura svarsto: kuri jau ta šeimos gyvenimo kelionė? Piršlybos Brazilijoje, pirmoji kelionė – į Izraelį... Pora blaškėsi po pasaulį, tačiau tą „gyvenimo kelionę“ įvardija prie Komo ežero, kur šeima keliavo su vienų ir trejų metų dukrytėmis, ir buvo labai sunku, tačiau ta emocija... Laura atvira: „Man kelionės – ne tik apie vietą, kur mes skrendam, bet apie emociją ir apie žmones, kokie yra šalia.“

„Šeimos ir per mokslo metus išvažiuoja, – sako Šarūnas, – ir aš nemanau, kad čia didelis nusikaltimas.“ Vyras atviras: „Mokykloje mokoma tas pats jau daugybę metų, net gal daugybę dešimtmečių. Bet nemokoma pakankamai svarbių žmogui dalykų, pavyzdžiui, bendravimo, tai yra kaip draugauti, kaip bendrauti, kaip valdyti emocijas. Mokykloje vaikai išmoksta teorijos, puiku, bet išvažiavimas per mokslo metus man neatrodo toks blogas dalykas, nes išvažiavę jie mokosi kitaip.“

Tai – įdomu:

Ar bus ketvirtas vaikas?

Laura sako, kai pažiūri iš perspektyvos į situaciją, atrodo, tiek visko buvo: viena dukra gimė su įgimta katarakta, pirma operacija – vos trijų mėnesių, su kita mergyte – gresiantis persileidimas, tada kelionė į Pietų Ameriką, priešlaikinio gimdymo rizika – vis kas nors vijosi...

Bet fiziniai niuansai moters nuo ketvirto vaiko neatbaido. Baisiau – matyti augančius tokius skirtingus savo vaikas, stiprias asmenybes, ir kaip jiems reikia abiejų tėvų individualaus dėmesio. „Jeigu atsirastų leliukas, jis vėl atimtų labai didžiąją dalį mano laiko iš jų, <...>, nors aš turiu tą tokį moterišką norą“, – atvirauja Laura, o Šarūnas antrina, kad „vis kažko trūksta žmonai“.

Apie santykius, pykčius, terapiją, vaikų auklėjimą ir gyvenimą su Mazalais kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

02:08 – gyvenimas prieš vaikus

06:38 – atostogos su vaikais

13:01 – planavimas ir dėmesys vaikams

21:45 –auklėjimas ir ryšys su vaikais

31:40 – pykčiai šeimoje

45:01 – šeima – vertybė

50:56 – darbas santykiuose

Susiję straipsniai

Liucina Rimgailė apie meilę sau, laiką ir planus

„5-a valanda ryto – pats produktyviausias laikas.“ Taip sako Liucina Rimgailė, kuri jau daug metų, anksti atsikėlusi, mėgaujasi laiku sau.

Živilė Vaškytė-Lubienė grįžusi į darbą išgirdo: „Ar nėra dingę įgūdžiai?“

Sutuoktinių pažinties istorija – ypatinga. Moteris prisipažįsta, kad niekada net nepagalvojo, kad su menininku galėtų kurti šeimą.

Greta ir Aleksandras Kazakevič: „Šeimoje vaidmenys – 50/50“

Greta šypsodamasi pasakoja, kad jų pažintis prasidėjo Aleksandrui atėjus į jos koncertą. „Aleksandras buvo mano fanas“, – juokiasi Greta.