Vaikų talentai ir perdegimas: kaip palaikyti paauglį?

Rūta Filejeva: „Niekam neįdomu, kad dukrai – varžybos“ Rūta Filejeva: „Niekam neįdomu, kad dukrai – varžybos“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 52-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas, tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šiandien studijoje bendraujame su „TV pagalbos“ nare, paramos ir labdaros fondo „Gėrio trupinėlis“ įkūrėja ir vadove, Mato ir Emilijos mama Rūta Filejeva bei „Must‘er Academy“ įkūrėja ir vadove, karjeros konsultante, tinklalaidės „Karjeros laiptai“ vedėja, veidotyros ir kūno kalbos, žmonių tipologijos lektore Laura Šukiene.

Kalbame apie paauglystę, jos sunkumus, iššūkius, talentus, sportą ir kasdienę motyvaciją. Į ką svarbu atkreipti dėmesį ir ką turi žinoti paauglių tėvai?

Plačiau skaitykite:

Laura Šukienė: „Mes neturėjome liguisto požiūrio į mokslus“

Karjeros konsultantė Laura Šukienė sako, kad vaikų mokymosi sistema – perkrauta. Moteris kviečia prisiminti, kad anksčiau nei tėvai, nei mokiniai neturėjo tokio ligoto požiūrio į mokslus. Dabar, sako ji, – mokslai – tarsi absoliuti gyvenimo prasmė: „Man kartais gaila, kad neieškoma vaikuose talentų, jų gabumų, o verčiami jie į tą vienodą stilistiką, į tas vienodas taisykles.“ Ir, maža to, akcentuoja L. Šukienė, iš vaikų ypač daug reikalauja ir tėvai.

Apie paauglyste Tevai paprastaiSimonas Urbonas, Rūta Filejeva, Laura Šukienė

Rūta Filejeva: „Niekam neįdomu, kad dukrai – varžybos“

„TV pagalbos“ narė Rūta Filejeva atskleidžia, kad jos dukra – profesionali sportininkė, tačiau mokykloje, sudarius nepalankias sąlygas sportui, į tai buvo pažiūrėta pro pirštus: mergaitei prieš karantiną teko pakeisti mokyklą, nes ji buvo perkelta į antrą pamainą ir tokios situacijos nebuvo įmanoma suderinti su mokslais. Moteris sako, kad tąkart mokyklos pasiūlymas buvo mesti sportą: „Aš sėdėjau, verkiau, visko buvo, prašiau, kad paliktų vaiką toje mokykloje.“ 

Plačiau skaitykite:

Kodėl vieni paaugliai ramūs, o kiti neranda vietos?

Karjeros konsultantė L. Šukienė vardija paauglystės etapus: 9–12, 13–15, 16–18 metų. Ir vidurinysis etapas – sudėtingiausias. Kaip vaikai praleis šį etapą, nuo to priklausys kokia bus vyresnioji paauglystė, t. y. nuo 16 iki 18 metų. Ar vaikas priklausys „akmenėli, prakalbėk“ grupei, t. y. užsidarys savyje, įgaus daugybę kompleksų, ar jis bus labai drąsus, ieškos savęs, bus žingeidus pasauliui, labai rimtai planuos ateitį. Taigi 13–15 metų periodas vaiko gyvenime – pats sudėtingiausias.

Apie paauglystę, vaikų talentus ir mokslus kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:15 – vaikų mokslai ir krūvis

07:39 – krinta vaikų motyvacija

12:53 – skirtinga vaikų paauglystė

18:19 – pasvertas vaiko užimtumas

26:31 – mama „jūs“ ar „tu“

31:15 – sutarti vaikų klausimais

37:12 – vaikų pasiteisinimai

42:57 – ką veikti su paaugliu

48:09 – vaikų problemos vaikams svarbios

53:17 – tėčiai dukroms turi sakyti komplimentus

58:15 – specialybės ir profesijos

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Vaida Bernatavičė apie sūnaus virsmą paaugliu: „Ne iki galo supratau motinystę“

Vaida, pagimdžiusi vos 22-jų, praktiškai paauglė, iki vaiko gimimo nesuvokė, ne iki galo suprato motinystę. „Skaičiau, domėjausi, kūriau vaizdą.“

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?