Agnė Matulaitė: „Atskirkime skyrybas su vaikais ir be jų“

Vykstant skyryboms vaikai pereina per traumą Vykstant skyryboms vaikai pereina per traumą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau tryliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas bendrauja su vizažo meistre, influencere, atlikėja, mama Oksana Pikul ir socialinių mokslų daktare, psichologe psichoterapeute Agne Matulaite. Tinklalaidėje moterys dalijasi savo patirtimi, mintimis, diskutuoja apie skyrybų patirtis, vaikus, sveikatą ir emocinę būseną.

Ar verta santuokoje gyventi dėl vaikų? Ar vaikas matydamas tėvus jaučia, „kad kažkas negerai“? Kaip tėvams sutarti skyrybų metu, kai šeimoje yra vaikų? Kokios pagrindinės taisyklės „galioja“ skiriantis?

Plačiau skaitykite:

Kai yra vaikų, skyrybose nėra nieko paprasto

Psichologė psichoterapeutė Agnė Matulaitė sako negalinti toleruoti kolegų psichologų, ypač tų, kurie neturi vaikų, pasakymų, kad skyrybos, turint vaikų, yra paprasta: vaikams tėvelis neva išlieka, mamytė išlieka, niekas nesikeičia. Tokiais atvejais norisi protestuoti, nes nieko paprasto čia nėra.

Socialinių mokslų daktarė, psichologė psichoterapeutė Agne Matulaitė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad skyrybos, kai šeimoje yra vaikų, – sudėtingos:

Vaiko dalybos po skyrybų: pusę laiko tėtis, pusę – mama

„Tėvai labai paprastai priima šeimą, vaikus tiesiog išsiskaičiuoja, ir, atrodo, sprendimas toks paprastas pasidaro“, – sako A. Matulaitė. Tačiau tokiais atvejais verta pasižiūrėti į realybę. Vykstant skyryboms vaikai pereina per traumą. „Vaikams skyrybos – antras trauminis įvykis reikšmingumo prasme iš visų trauminių įvykių“, – akcentuoja psichologė.

Visą tinklalaidę apie skyrybas, išgyvenimus jų metu, vaikų jausmus, priežiūrą ir auginimą bei finansinę nepriklausomybę žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:15 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:04 – kaip viską suspėti?

02:27 – skyrybos šeimoje, kai joje yra vaikų

07:59 – skyrybos: pusę laiko pas tėtį, pusę – pas mamą

12:22 – Oksanos Pikul skyrybos

15:33 – ar verta gyventi šeimoje tik dėl vaiko gerovės

24:42 – vaikai jaučiasi kalti dėl skyrybų

27:37 – per skyrybas patartina nueiti porai pas specialistą

29:07 – ar įmanoma išsiskirti gražiai?

32:06 – kaip paaiškinti vaikui apie naują „tėtį“ šeimoje

37:07 – ar stabilumas padeda išsiskirti lengviau

40:25 – linkėjimai vienišiems tėveliams

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.