Gian Luca Demarco vaikai namuose kalba lietuviškai

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis, laidos vedėjas Simonas Urbonas sveikinasi jau 26-ąjį kartą. Tiek „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamos tinklalaidės epizodų kalbėta pačiomis įvairiausiomis temomis, kurias galite rasti spustelėję mūsų „Youtube“ kanalą.
Šįkart su kulinaru, žurnalistu, trijų vaikų tėčiu Gian Luca Demarco ir vaikų psichologe Gintare Pupinyte, save paskyrusia daugiakalbystės fenomeno analizavimui ir tyrinėjimui, kalbamės apie Lietuvoje gyvenančias dvikalbes, daugiakalbes šeimas ir skirtingas šalių tradicijas.
Plačiau skaitykite:
Kokiomis kalbomis kalba Gian Luca Demarco vaikai?
Trijų vaikų tėtis Gian Luca sako, kad vaikai puikiai kalba lietuviškai, nes niekada nepasitaikė nesklandumų mokykloje, negirdėjo nusiskundimų, taip pat kalba gerai ir itališkai. Beje, šeima namuose visi kalba lietuviškai.
Kulinaras, trijų vaikų tėtis Gian Luca Demarco „Tėvai paprastai“ sako, kad jo vaikai namuose kalba lietuviškai, o filmukus žiūri itališkai:
Kaip įmanoma išmokti itališkai, kalbant tik lietuviškai?
Laidos vedėjui paklausus, kaip vaikai išmoko gimtąją tėčio italų kalbą, Gian Luca Demarco akcentavo, kad šią kalbą vaikai išmoko iš filmukų ir filmų. Vyras užsiminė apie gają tradiciją namuose filmus žiūrėti tik italų kalba.
Apie Lietuvos ir Italijos tradicijas, kalbų skirtumus ir lietuvių kalbos puoselėjimą šeimoje kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
00:34 – pašnekovų ir temos pristatymas
03:07 – lietuvių kalba Gian Luca Demarco šeimoje
05:17 – vaikų dvikalbystės vertinimas
14:00 – lietuviai – poliglotai
17:34 – kalbos linkusios maišytis
21:46 – mitai apie dvikalbius vaikus
34:09 – vaikų auklėjimo tradicijos
40:21 – kalbų vartojimas ir mąstymas
45:05 – Vilnius – nebe Lietuva
53:17 – kitakalbė auklė
58:12 – svarbu būti su vaikais