Pasinaudokime vasara: ką daryti, kad ji būtų ir smagi, ir prasminga?

Vasara su šeima Natalia Fedchenko | Shutterstock.com

Liko dar šiek tiek vasaros ir nuostabių saulėtų orų savo atostogų užmojams arba laisvalaikio idėjoms įgyvendinti. Keletas veiklų, kurioms niekada nėra laiko arba joms trukdo orai, tikrai įprasmins šį šiltą laikotarpį, kurį bus gera prisiminti visus metus. Išlaisvinkite mintis, atverkite uždarytas idėjas, drįskite padaryti kažką sau ir dėl savęs. Ir tegul jūsų laikas prasideda.

Leiskitės į spontanišką kelionę 

Niekas labiau neįprasmina vasaros kaip klasikinės, gerai žinomos melodijos ir atviras kelias. Griebkite antrą pusę, vaikus ir judėkite į šiaurę (arba į pietus, arba į vakarus, arba – bet kur), nepamiršdami namuose telefono (nes jame yra GPS). Gali atrodyti, kad toks spontaniškumas neįmanomas, bet jei to nepadarysite dabar, kai tokie nuostabūs vasaros orai, nepadarysite niekada. Jau šiandien pasiieškokite atostogų krypties! Lietuva juk tokia graži, o neatrastų vietų – galybė.

Pailsėkite nuo mobiliojo

Turbūt neskaičiuojame, kiek valandų praleidžiame braukdami, slinkdami ir rašydami – praktiškai visą laiką esame prisijungę prie ekranų. Tyrimai patvirtina: išmanusis telefonas gali sutrikdyti miego ciklą ir netgi sukelti depresiją ar nerimą. Nusistatykite įgyvendinamus tikslus, leidžiančius bent kuriam laikui išsiskirti su išmaniuoju telefonu. Pradėkite nuo paprastų smulkmenų: išjunkite pranešimus, ištrinkite laiką išsiurbiančias programas ir kartkatėmis išjunkite telefono garsą. Praleiskite dieną su vaikais ar draugais ir įsivertinkite, kaip jaučiatės. Paraginkite ir vaikus atsiplėšti nuo elektroninių prietaisų, pasiūlydami bendras veiklas, knygas, kiemo baseiną ar kibirėlį, pilną spalvotų kreidelių.

Vienas tikras laisvadienis žalumoje

Pasivaikščiokite miško takeliu ar prabėgti ryte palei ežerą – puikus būdas praleisti laiką galvojant apie tikslus, planus ir savo ateitį. Ko norite iš savo karjeros? Kur keliausite ateinantį sezoną? Tegul jūsų vasaros idėjų šturmas taps katalizatoriumi kelionei į priekį.

Tyrinėkite mažus miestelius

Atraskite mažų miestelių jaukumą: Kernavė, Dubingiai, Sudervė, Rusnė. Ar yra lankytinų vietų, kurių niekada nematėte, žygių, kurių niekada nėjote, ir restoranų, kuriuose niekada nevalgėte? Šį sezoną ir mažos atostogos bus nuostabios. Leiskitės į mažas, bet nuotaikingas savaitgalio viešnages. Nustebsite, ką atrasite!

Atraskite tą tikrai savo veiklą

Išnaudokite vasaros laiką naujam savo talentui ar veiklai atrasti. Nueikite į jogą, atsistokite ant vandenlentės arba išmokite irkluoti. Naujas iššūkis sužadins smalsumą ir įtrauks taip, kad nenorėsite paleisti. Net išmokus naudotis nauja virtuvės įranga ar pasikeitus padangą neabejotinai padidės pasitikėjimas savimi.

Ugdykite sveiką įprotį

Įrodyta, kad norint išsiugdyti naują įprotį reikia 21 dienos. Nesvarbu, ko siekiate, – išsiugdyti įprotį anksčiau atsikelti ar reguliariai sportuoti, – paskutinį vasaros mėnesį sukonfigūruokite šį sveiką ir naują įprotį bei pritaikykite jį rudeniui. Įsipareigokite išgerti daugiau vandens, pasivaikščioti per pietų pertraukas ar suvalgyti papildomą vaisių gabalėlį kiekvieną dieną. Viskas tam, kad kiti sveikatos tyrimai būtų geresni!

Sukurkite prisiminimą

Laisvas vasaros tvarkaraštis gali būti svajonė, tačiau artėjant link pabaigos šeima gali imti išprotėti. Pagalvokite apie veiklą, kuri taptų jūsų vaiko mėgstamiausiu vasaros prisiminimu. Kiekvieną dieną pusvalandį paskaityti knygą ar pasivaikščioti tik dviese. O galbūt padovanokite vaikui naujus įgūdžius lavinti paskatinsiantį, pavyzdžiui, origamio ar kaligrafijos rinkinį? Būkite kūrybški ir pažiūrėkite, kur nuves jūsų vizija.

Skaičiuokite iki rudens likusias dienas

Netrukus vaikai pereis į naują klasę ar pradės lankyti darželį? Pradedate naują savo karjeros etapą? Duokite sau ir šeimai laiko pasiruošti, lengvabūdiškai atsisveikindami su vasara. Išvyka į sodybą prie pačio gražiausio ežero ar bendra iškyla ir vasaros įspūdžių aptarimas, pasidalijimas artėjančio rudens planais ant įspūdingo piliakalnio, nuotykių kupina išvyka kemperiu prie jūros – bus tai, kas sujungs šeimą ir paruoš darbingai rudens pradžiai.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.