„Tėvų darželio“ laida atsisveikina: apkeliaukime Lietuvą ir pasimatykime rudenį!

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Paskutinėje antro sezono „Tėvų darželio“ laidoje dėkojame jums, kad žiūrėjote, laukėte, kad jautėmės jums naudingi. Linkime šią vasarą leistis į kelionių malonumus po Lietuvą, lankyti neatrastas vietas, kaupti įspūdžius ir naujas malonias patirtis. Juk turime tiek daug įdomių, nepažintų vietų, kurias būtina aplankyti. Ką šią vasarą verta pamatyti? Kalbame apie Lietuvą ir įdomias vietas joje.

Visa Lietuva – įspūdingi kraštovaizdžiai

Vietinio turizmo rinkos ekspertė Neringa Sutkaitytė primena, kad Lietuva itin turtinga įdomių kraštovaizdžių: „Mes Lietuvą galime pažinti įvairiais kampais: kopdami į piliakalnius ir apžvalgos bokštus, vaikščiodami pažintiniais takais nacionaliniuose, regioniniuose parkuose, net ragaudami vietinę regioninę virtuvę. Galime Lietuvą pamatyti ir iš vandens: plaukdami irklentėmis, kanojomis, pramoginiais laisvais.“ Ir iš tiesų mūsų Lietuva tokia daugalypė!

Lietuvoje telpa visas pasaulis

Keliaujame po užsienį ir mes nebandome Lietuvoje atrasti pasaulio. Pasaulį mes galime atrasti ir Lietuvoje: Mažojoje Lietuvoje pabuvokime lietuviškojoje Venecijoje su jaukiu Mingės kaimeliu, kuriame gatvę atstoja upė, Kuršių nerijoje mintis paleiskime į dykumą – baltąją Sacharą, kur gyvenimas verda vandens, smėlio ir saulės ritmu, Žemaitijos Versalį mums puikiausiai atstos Plungės dvaras su didžiausiu parku Lietuvoje ir 7 tvenkiniais, o į mažąją Olandiją nusikelkime Burbiškio dvare, kur kasmet akys paskęsta kone 200 tūkst. tulpių jūroje.

Ispudinga Lietuva„Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Neatrasta Lietuva – su vaikais

Mažosios Meda ir Rūta rekomenduoja Dinozaurų parką Klaipėdoje, Raudonės pilį ir nuotykių parkus, kuriuose „galima čiuožti su padangomis“. Mamos Linos rekomendacijos – basakojų takai, kur basomis kojomis gali praeiti per skirtingus paviršius, taip pat miestai: Anykščiai su Istorijų dvareliu, Molėtai, Jonava su Pepės vilaite, Neringoje – naujasis gintaro muziejus.

Nors pažintiniuose takuose vaikams paprastai nuobodu, Ribiškių pažintinis takas Vilniuje, patikina Neringa, – visai kitoks: čia šeimininkauja ir žolę šienauja net 15 avių ir 5 ožkos, galima rinktis tiek trumpą, 3 km, tiek ilgesnę, 6 km, distancijas. Dėmesio su vaikais vertas ir Kirkilų pramogų parkas Biržų r., o Mažojoje Lietuvoje – Drevernos mažųjų laivų uostas ir kempingas, kviečiantis šiemet pramogauti ne tik su nakvyne, bet ir įsigyti dienos bilietą, ir atrasti vandens pramogas bei linksmybes.

Keliauti su vaikais – paprasta

Mama Lina keliauja nuo vaikystės. Šiandien ji – trijų dukrelių mama, kurios nesustabdė motinystė, priešingai – atvėrė dar didesnius pažinimo kelius turistauti po Lietuvą. Paklausta, ar nesunku keliauti su mažais vaikais, ji nusišypso ir priduria: „Keliauti mums lengviau negu būti namuose. Namuose viskas pažįstama, atsibodę. Namuose reikia prigalvoti veiklos, ką veikti, o išvažiavus į gamtą viskas taip įdomu, taip patinka vaikams. <...>. Svarbu pabandyti ir nebijoti išeiti iš namų. Išėjus iš jų dažniausiai viskas būna gerai.“

Paprastos keliones su vaikais„Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Kaip keliauti, pasiruošti kelionei su vaikais ir ką daryti vaikui susirgus kelionėje skaitykite:

Nuo ko pradėti planuoti kelionę?

Anot vietinio turizmo rinkos ekspertės Neringos, svarbu įsivertinti savo poreikius ir galimybes. Tuomet susidėlioti maršrutą nuo lankytinų objektų, nusistatyti kelionės pradžios ir pabaigos taškus. Objektus geriausia dėliotis, kad jie būtų arti vienas kito ir vaikams kelionė neprailgtų. Iš anksto, jei prireiks, rezervuoti nakvynę. Svarbiausia – vadovautis lėtojo keliavimo principu: ne kuo daugiau pamatyti, o kuo daugiau patirti.

Linkime įspūdingos, nepamirštamos, šiltos ir saugios vasaros, o labiausiai – įspūdingų kelionių ir neužmirštamų įspūdžių. Susitikime pasiilgę vieni kitų ir dar įdomesnių istorijų apie mūsų vaikus ir vaikams:

Iki labai greitai atšuoliuosiančio rudens! ;)

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.