Arbata ir kiti gėrimai nuo peršalimo

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių. Kamuojant slogai ir perštint gerklei siūlome išsivirti šių karštų gėrimų, kurie tikrai palengvins peršalimą ir padės greičiau pasveikti.

Šilta arbata su citrina ir medumi. Jeigu peršalote, pirmiausia užsiplikinkite puodelį nestiprios juodosios arba žaliosios arbatos, įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus ir porą šaukštelių citrinos sulčių. Labai svarbu, kad arbata nebūtų labai karšta – naudingosios medžiagos aukštoje temperatūroje paprasčiausiai pražus.

Aviečių arbata su liepžiedžiais. Užplikinkite liepžiedžių, aviečių lapų ir uogų mišinį, palikite pritraukti 30 minučių. Jeigu uogų neturite, tiks ir aviečių uogienė.

Erškėtuogių arbata. Niekam nėra paslaptis, kad erškėtuogės – puikus vitamino C šaltinis. 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų džiovintų uogų užpilkite 0,5 litro verdančio vandens ir palikite termose per naktį. Ryte nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 4 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.

Žolelių arbata nuo laringito. Kamuojant stipriam viršutinių kvėpavimo takų uždegimui galima gerti šalavijų ir ramunėlių arbatą. Vieną šaukštelį džiovintų šalavijų ir vieną šaukštelį ždiovintų ramunėlių žiedų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palaikykite 15 min. Šia arbata 3-4 kartus per dieną skalaukite gerklę.

Karštas pienas su mineraliniu vandeniu. Jeigu prasidėjo kosulys, į stiklinę karšto pieno įpilkite šlakelį mineralinio vandens – toks gėrimas padės lengviau atsikosėti.

Pienas su česnaku. Ši priemonė padės atsistoti ant kojų per vieną naktį. Į šiltą pieną įlašinkite 10 lašų česnako sulčių ir išgerkite prieš miegą.

Imbierinė arbata su citrina. Padės sustiprinti imunitetą ir pagerinti darbingumą. 1 stiklinėje karšto vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, įdėkite 0,5 arbatinio šaukštelio smulkintos imbiero šaknies ir žiupsnelį cinamono. Galima į arbatą įberti ir truputėlį džiovintų mėtų.

Ramunėlių arbata. Pasižymi švelniu uždegimus slopinančiu poveikiu. Jeigu derinsite šias vaistažoles su liepžiedžiais ir medumi, pasigaminsite puikią priemonę nuo peršalimo. Arbata ruošiama taip: užpilkite stikline verdančio vandens 1 arbatinį šaukštelį liepžiedžių ir tiek pat ramunėlių, palikite 20 minučių, kad pritrauktų, nukoškite. Gerkite po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną (prieš valgį). Galima įdėti medaus.

Krienų arbata. Nedidelį gabaliuką krieno reikia nulupti, smulkiai supjaustyti, užplikyti verdančiu vandeniu ir palaikyti 20 min. Reikia varoti po arbatinį šaukštelį šio gėrimo 3-4 kartus dienoje. Kirenai pasižymi stipriomis antibakterinėmis, uždegimą slopinančiomis savybėmis.
 

Susiję straipsniai

Virusas ar bakterija: kaip atskirti?

Susirgus reikėtų išsiaiškinti, ar ligos sukėlėjas yra virusas, ar bakterija. Pastaruoju atveju gali prireikti antibiotikų.

Mikrocefalija – mažesnė nei įprasta kūdikio galva

Mikrocefalija yra būklė, kai kūdikio galva yra daug mažesnė nei kitų to paties amžiaus ir lyties kūdikių, dėl to gali sutrikti ir smegenų vystymasis.

Žvynelinė (psoriazė): kas ją sukelia ir kaip sau padėti?

Žvynelinė - viena nemaloniausių ligų, nes odos pažeidimai yra aiškiai matomi, o apie pačią žvynelinę sklinda nepagrįstų mitų ir klaidingų teiginių.