Atgal į mokyklą: naujienos ir naudingi patarimai (video)

Tėvų darželio TV laidos stop kadras „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Prasidėjus rugsėjui vaikai žygiuoja į mokyklą, o „Tėvų darželio“ laida grįžta į TV3 eterį. Pirmojoje antrojo sezono laidoje kalbėjome apie naujus mokslo metus: kokie jie bus, ką svarbu žinoti ir kaip įsilieti į mokyklinį režimą?

Svarbi informacija naujais mokslo metais

Siekiant išvengti COVID-19 plitimo 2020-2021 mokslo metais įvesta nemažai taisyklių, kurias svarbu žinoti tiek mokytojams ir moksleiviams, tiek ir pastarųjų tėvams.

Pavyzdžiui, pamokos visiems vyks panašiai, kaip pradinukams, t.y. vienos klasės mokiniai mokysis vienoje patalpoje į kurią ateis skirtingų dalykų mokytojai.

Daugiau informacijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vyriausios specialistės Daivos Razmuvienės komentaras:

Mokyklai besiruošiančių priešmokyklinukų ir šiemet į pirmą klasę pradėjusių eiti vaikų tėvams svarbu žinoti apie nemokamą maitinimą - laidoje apie tai kalbėjo pradinių klasių mokytoja Veronika Naumovaitė:

Visi vaikai, kurie šiemet pradės lankyti priešmokyklinę arba pirmą klasę, nepriklausomai nuo šeimos pajamų turi teisę į nemokamus pietus mokykloje arba darželyje.

Nemokamų pietų pageidaujančių vaikų tėvams arba globėjams reikia užpildyti SP-11 (A) formą SPIS sistemoje, adresu www.spis.lt.

Kaip motyvuoti vaiką mokytis?

Mokytojai sutinka, kad didžiausią įtaką sėkmei mokykloje turi ne įgimti vaiko gabumai ar jau turimos žinios, o vaiko vidinė motyvacija mokytis.

Laidoje kalbėjusi psichologė Jūratė Bortkevičienė davė naudingų patarimų tėvams, kaip motyvuoti vaiką, dalyvauti mokymosi procese, tačiau neslopinti savarankiškumo ir ugdyti atsakomybę:

Kaip padėti vaikui ruošti namų darbus?

Prisiminkite, kad užduočių atlikimas nėra svarbiausias ir galutinis tikslas. Svarbiausia, kad vaikas taptų savarankiškas ir atsakingas, o jūsų dalyvavimo ruošiant pamokas reikėtų kuo toliau, tuo mažiau.

Daugiau apie tai skaitykite:

Laidoje kalbėjusi pradinių klasių mokytoja Veronika Naumovaitė primena, kad namų darbams vaikas neturėtų skirti daugiau nei 1-1,5 val. ir „netempti į vakarą“:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.