Dantų implantavimas: paneigiame populiariausius mitus

Reklaminis partnerio turinys
Moteris džiaugiasi savo šypsena po dantų implantavimo VH-studio | Shutterstock.com

Dantų netekimą neretai lydi ir fizinis, ir psichologinis diskomfortas. Visgi šiais laikais odontologai jau gali pasiūlyti inovatyvų, saugų ir kasdienybę palengvinantį sprendimą – dantų implantus.

Plačiau apie dantų netekimo problemas ir dažniausius mitus, susijusius su dantų implantais, pasakoja odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytoja odontologė Monika Čereškaitė.

Pacientai linkę atidėlioti dantų implantavimą

Dantų implantavimas – atrodytų, paprasta procedūra, tačiau pacientai linkę ją atidėlioti. Uždelsus, procedūra tampa kur kas sudėtingesnė: pradeda nykti žandikaulio kaulinis audinys, deformuojasi veidas: įdumba skruostai, nusvyra lūpų kampučiai, formuojasi raukšlės. Be to, nukenčia ir emocinė paciento sveikata: atsiranda nepasitikėjimas savimi, žmogus nenori bendrauti, vengia šypsotis.

„Priežasčių, kodėl pacientai atidėlioja implantaciją, – ne viena. Pirma, tai – psichologiniai veiksniai. Kad ir kaip tai skambėtų, visgi sunku atsisveikinti su dantimis, ypač jei jų liko vos keli. Žmonės sunkiai tai priima ir labai išgyvena emociškai“, – pasakoja „Baltos lapės“ odontologė.

Pasak M. Čereškaitės, pacientus atbaido ir mitai, kad procedūra yra skausminga, sudėtinga, yra rizika, kad implantai neprigis, ne mažiau svarbus veiksnys – ir kaina. Pacientai įsitikinę, kad implantai pernelyg brangūs, taigi nesikreipia ir nesikonsultuoja.

Implantai – kelias į kokybiškesnę kasdienybę

„Vis tik pirmiausia turėtume kalbėti apie paciento gyvenimo kokybę. Mūsų klinikos vienas iš pagrindinių tikslų – sugrąžinti komfortą gyventi įprastą gyvenimą – viską valgyti ir laisvai bendrauti“, – aiškina pašnekovė.

Tais atvejais, kai netenkama vieno danties ir labai ilgai delsiama implantuoti, šalia esantys dantys ima slinktis į likusią laisvą vietą. „Dantys pasistumia į tuščią vietą ir atsiranda trapecijos formos skylė, o trapecijos formos danties mes neįdėsime. Taigi taip nutikus, norint implantuoti, prieš tai reikės dar ir ortodonto pagalbos. Tokių problemų galima išvengti, jei žmogus kreipiasi pernelyg neatidėliodamas“, – akcentuoja gydytoja.

Unikali metodika „visi dantys ant 4 implantų“

Klinikoje „Balta lapė“ naudojama dantų implantavimo metodika vadinama „visi dantys ant 4 implantų https://www.baltalape.lt/visi_dantys_ant_4_implantu/ “. Tai itin moderni technologija, leidžianti atkurti visus prarastus žandikaulio dantis, naudojant vos 4 (kartais – 6) implantus. Nuostabu tai, kad šis gydymo būdas neretai leidžia išvengti ir kaulo priauginimo procedūrų.

„Šį gydymo būdą sugalvojo vienas portugalų gydytojas. Tuo metu implantai buvo labai brangūs, o spręsti žmonių problemą vis tiek reikėjo. Taigi, jis sugalvojo, kad nebūtina dėti po vieną implantą. Jei kaulo pakanka, galima įsukti visus keturis ir taip padėti sutaupyti žmogui. Tokiu atveju turime dantų protezą, kuris tvirtinamas prie implantų – jis nekrinta, be to, atrodo natūraliai“, – komentuoja gydytoja.

Dantu implantai

Papasakojo, kaip vyksta implantavimo procedūra

Kiek laiko paprastai užtrunka implantavimo procedūra, t. y. procesas nuo šalinimo iki naujos šypsenos? Klinikos „Balta lapė“ gydytoja odontologė aiškina, kad viskas priklauso nuo implantų sugijimo: implantai su kaulu suauga per maždaug 3–6 mėnesius.

„Iš pradžių pacientą apžiūrime, sudarome gydymo planą ir leidžiame apsispręsti. Jeigu reikia pašalinti sugedusius dantis, tai atliekama vos vieno vizito metu. Šiam gydymui pakanka vietinio nuskausminimo. Tada įsriegiami 4 dantų implantai. 2 dantų implantai fiksuojami priekinių dantų grupės srityje, kiti 2 kampu įsriegiami šoninių dantų grupės srityje. Prireikus, pagaminami gražūs, natūraliai atrodantys laikini protezai. Maždaug po 3–6 mėnesių, kai implantai suauga su kaulu, įtvirtinami nuolatiniai protezai“, – apie gydymo procedūrą pasakoja odontologė. Pasiteiravus apie kainą, M. Čereškaitė sako, kad „Baltos lapės“ klinikoje gydymo kaina su protezavimu yra nuo 4 099 Eur.

Ar tikrai skausminga dantų implantavimo procedūra?

Vertindama procedūros skausmingumą gydytoja atkreipia dėmesį, kad kelias dienas pacientai jaučia diskomfortą, tačiau jis nėra toks didelis, kaip dažnai manoma. Vis tik, anot M. Čereškaitės, jeigu laikomasi gydytojo nurodymų, nemalonūs simptomai gana greitai praeina.

Tiesa, pašnekovė akcentuoja svarbiausią momentą – gydytojo nurodymų privalu laikytis tiek po procedūrų, tiek įtvirtinus nuolatinius protezus. Pirmomis dienomis dantis valyti reikia itin atsargiai, naudoti tik minkštą dantų šepetėlį, kruopščiai išskalauti burną. Tai – ypač svarbu, nes likę nešvarumai gali sukelti infekcijas.