Drėgnas ir purus grietininis keksas

Ingredientai: Sviestas - 450 gramų, Cukrus - 3 stiklinės, Kiaušiniai - 6 vienetai, Vanilės ekstraktas - 1 arbatinis šaukštelis, Miltai - 3 stiklinės, Soda - 0.5 arbatinio šaukštelio, Druska - 1 žiupsnelis, Grietinė - 1 stiklinė, Cukraus pudra - 2 valgomie.

Kambario temperatūros sviestą (truputį pasilikite formai patepti) išplakite su cukrumi iki purumo, baltumo. Kambario temperatūros kiaušinius po vieną, kaskart gerai perplakant įplakite į sviesto masę. Įpilkite vanilės ekstrakto ir perplakite. Miltus sumaišykite su soda, druska. Miltus, pakaitomis su grietine įmaišykite į tešlą. T.y. įsijokite truputį miltų, permaišykite, dėkite šaukštą grietinės, permaišykite. Taip tęskite iki kol sunaudosite visus miltus ir visą grietinę. Gautą tešlą dėkite į sviestu pateptą kepimo formą. Tešlos užteks 20 cm ilgio pailgai formai arba 25 cm skersmens kekso (su skyle) formai. Kepkite iki 175t°C įkaitintoje orkaitėje ~1 val. 20 min. Keksui leiskite 10 min. atvėsti formoje, o tada išimkite ir palaukite, kol visiškai atvės (šiltas keksas ne toks skanus). Atvėsusį galite apibarstyti cukraus pudra. Grietininis keksas sunkus, šlapias, tiesiog tirpstantis burnoje! Keksą labai tinka patiekti su gaiviomis, rūgštesnėmis, šviežiomis uogomis. Į kekso tešlą galima įtarkuoti truputį citrinos ar apelsino žievelės.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.