Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Išmaniųjų namų valdymo sistema ant sienos zhu difeng | Shutterstock.com

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas gendant technikai ir nesibaigiančius rūpesčius ją taisant.

Bet ar iš tikrųjų šios baimės pagrįstos? Toliau pateiksime dažniausiai pasitaikančius mitus, susijusius su išmaniaisiais namais.

#1. Išmaniuosius namus gali sau leisti tik turtingi

Išties dar neseniai išmaniosios namų sistemos buvo laikomos prabanga, kuri eiliniam mirtingajam buvo neįkandama. Bet viskas keičiasi: technologijoms tampant vis pažangesnėms, jos tampa prieinamos ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.

Išmaniesiems namams įrengti pakanka įmontuoti vos kelis apsauginius jutiklius ir porą kištukinių lizdų. Tokios sistemos kainos ir naudos santykis – išties stulbinantis: sumokėję ne ką daugiau, nei kainuoja atskiri tokio tipo įrenginiai, gausite ne tik namų saugumą, bet ir gyvenimo komfortą.

#2. Jei išmanioji sistema suges – bus tikra tragedija

Dauguma žmonių, nesusidūrusių su išmaniųjų namų sistemomis, be galo baiminasi gedimų. Juk atsisakius vienam įrenginio elementui, ko gero, nieko bloga nenutiks. Bet štai jei iš rikiuotės išeis visa sistema – pasekmės bus katastrofiškos. Ar tikrai dėl to verta nerimauti?

Tiesa ta, kad įrenginiai, atsakingi už namų saugumą, gerai apsaugoti nuo elektros įtampos svyravimų. Be to, jie dažnai turi atsarginius maitinimo šaltinius. Todėl net jei nutiktų bėda, jie nenustotų veikti. O atsarginių energijos išteklių užtektų tam, kad galėtumėte saugiai pašalinti gedimą.

Taip pat skaitykite:

#3. Išmaniaisiais namais reikia rūpintis iki remonto, o ne po jo

Pasirinkus belaidę išmaniųjų namų sistemą, įdiegti ją galėsite kada panorėję. Jums tereikės pasirinkti vietas, kur montuosite sistemos įrenginius bei jutiklius. Iš tiesų belaidis išmaniųjų namų variantas yra kur kas patogesnis naudoti, nei tas, kurį reikia sujungti laidais. Juk nei tiesti laidų, nei apsiriboti ties konkrečia įrenginių įmontavimo vieta niekam nesinori.

#4. Išmaniųjų namų valdymas – be galo sudėtingas dalykas

Valdyti išmaniąją namų sistemą yra ne ką sunkiau nei valdyti televizorių pulteliu. Prireiks tik išmaniojo telefono su jame įdiegta specialia programėle. Per ją galėsite ne tik stebėti ir valdyti savo išmaniosios sistemos įrenginius, bet ir gauti pranešimus bei priminimus.

Tokia sistema yra patogi tuo, kad apie savo namų situaciją visada būsite informuoti laiku. Juk pranešimus gausite į išmanųjį telefoną, kurį visada turite prie savęs. Tai leis akimirksniu sužinoti, jei namuose kažkas užsidegtų, prakiurtų vamzdis ar apsilankytų nekviestas svečias.

Taip pat skaitykite:

#5. Po metų išmanioji sistema bus pasenusi, teks ją keisti kita

Nors technologijos sparčiai kinta, nei po metų, nei po trejų išmaniųjų namų sistemos keisti neprireiks. Visų pirma, todėl, kad ji sukurta būtent taip, kad patenkintų bazinius gyventojų poreikius. Antra, dauguma tokio tipo sistemų yra sukurtos taip, kad prireikus jas būtų galima nesunkiai modernizuoti. Tad vienintelis dalykas, ko jums reikės, norint atnaujinti sistemą, – papildyti esamus jos elementus arba pakeisti nereikalingus įrenginius arba jutiklius kitais.

Išmaniųjų namų sistemos sukurtos tam, kad padarytų gyvenimą patogesnį ir saugesnį. Deja, nemaža dalis žmonių vis dar jų bijo. Vieni vengia naujovių, bijodami aukštų kainų, kiti – gedimo pasekmių. Iš tiesų visi šie nuogąstavimai paremti niekuo kitu, kaip naujovių baime. Bet, kaip sakoma liaudyje, „nepabandęs nesužinosi“. O pabandyti visada geriau, nei dvejoti ir spėlioti, tiesa?

Taip pat skaitykite:

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmaniųjų namų sistema: puiki išeitis, jei norite, kad namai būtų „protingi“

Išmanieji namai – tai prie bendro tinklo prijungti įrenginiai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, pasitelkus išmanųjį telefoną ar planšetę.