Motorinė kūdikio raida: katutės ir bumbsėjimas

Katutės Motorinė kūdikio raida: katutės ir bumbsėjimas. istock.com/mmpile

Šešių – septynių mėnesių kūdikis moka sudėti abi rankutes, todėl dažnai pradeda daužyti rankutėse laikomus daiktus vieną į kitą . Specialistų nuomone, šiuo raidos tarpsniu kūdikiai atranda priežasties ir pasekmės ryšį. Mažylis tyrinėja pasaulį ir padaro daugybę atradimų. Pavyzdžiui, jis atranda, kad jeigu trinktelėsi daiktus vieną į kitą, pasigirs įdomus garsas. Jei atkreipsite dėmesį, tikriausiai pastebėsite, kaip mažylis šypsosi patenkintas, kad sugebėjo tai padaryti.

Kai mažylis atranda šį žaidimą – pavyzdžiui, trinksėti puodų dangčiais, – jis su džiaugsmu tą veiksmą kartoja vėl ir vėl. Taip yra dėl to, kad tokio amžiaus kūdikiams patinka nuspėjami dalykai, jie nori įsitikinti, kad pakartoję tą patį veiksmą gaus tą patį rezultatą. Jeigu jūsų ausims reikia poilsio, pamokykite mažylį seno gero žaidimo „Katu katu katutes“.

Susiję straipsniai

Kaip vaikui parinkti tinkamiausią muzikos instrumentą?

Muzika atveria daugybę naujų galimybių, leidžia ugdyti vaiko kūrybiškumą. Tyrimų duomenimis, mokymasis groti padeda stiprinti discipliną.

Vaiko vystymuisi ypač svarbūs 6 raidos etapai

Pablo Neruda rašė: „Vaikas, kuris nežaidžia, nėra vaikas.“ Tėvai vis labiau suvokia kartos, kuriai leista per mažai laiko žaisti, minusus.

Kas yra asociatyvusis žaidimas ir kuo jis svarbus vaikui?

Augant vaikui, žaidimas ir bendravimas su kitais vaikais bei buvimas šalia bendraamžių taps didele jo pasaulio dalimi.