Kokie yra sangviniško temperamento vaikai?

Koks yra sangvinikas? Jei sangviniško temperamento žmogų reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, greičiausiai tai būtų žodelis „SIELA“. Sangvinikai iš prigimties mėgsta būti tarp žmonių, jie jaučia malonumą bendraudami ir nuolatos sužinodami ar patirdami kažką naujo. Apibūdinimas „SIELA“ gali būti interpretuojamas įvairiai: tai ir kompanijos siela – žmogus, gebantis džiaugtis ir kelti džiugesį kitiems, ir tiesiog sielos žmogus, labiau vertinantis ne fizinį turtą, o emocijas.

Sangvininkai yra visų numylėtiniai: jie nuolatos geros nuotaikos, sugeba įžvelgti kažką nepakartojamo net ir paprasčiausiuose dalykuose, o svarbiausia – mėgsta skleisti džiugesį aplinkiniams. Su tokiais žmonėmis nenuobodu, nes jie nuolatos sugalvoja kažką naujo ir visuomet atranda laiko kitiems.

Kaip ugdyti sangviniką? Dar visai jauname amžiuje galima pastebėti pirmuosius sangvininko požymius: jis nebijo žmonių, puikiai jaučiasi didelėse kompanijose, darželyje, mokykloje ar kieme pirmasis organizuoja žaidimus ir turi begalę draugų. Kartais stebint sangviniką ima nuostaba: kaip vienas žmogus gali suspėti padaryti tiek daug? Deja, tas amžinas linksmumas ir noras ką nors veikti perauga į neįsipareigojimą, mat daug darydamas žmogus nesugeba prisirišti ir surasti kažko vieno, ką jis vertintų ir kas jam būtų brangu. Tai pasakytina tiek apie mokslus, tiek apie darbą ar apie asmeninius santykius. Vaizdžiai tariant - draugų milijonas, tačiau tikro nei vieno.

Reikia suprasti vieną dalyką – sangvininko paviršutiniškumo nevalia įveikinėti žodžiais. Jis iš prigimties optimistas, nelinkęs gilintis ir komplikuoti situacijos. Todėl bandymas įrodyti, kad kažkas yra tik jo iliuzija, o ne realybė, gali jį ne tik suerzinti, bet ir giliai įžeisti. Ir vis dėl to, dėl meilės kitam žmogui, dėl jam jaučiamos pagarbos ir pasitikėjimo, sangvinikas gali surimtėti ir tapti racionalesnis. Svarbiausia – įgyti tą pasitikėjimą, kuris suteiks galimybę bent iš dalies kontroliuoti sangviniką.

Teigiamos sangvininko savybės:

  • Gebėjimas džiaugtis net ir paprastais dalykais
  • Mokėjimas bendrauti su įvairaus tipažo žmonėmis
  • Didelis aktyvumas ir noras sužinoti kažką naujo

Neigiamos sangviniko savybės:

  • Nesugebėjimas racionaliai vertinti situacijos
  • Nemokėjimas atskirti kas tikra, o kas ne
  • Paviršutiniškumas ir neatsakomybė

Susiję straipsniai

Vaikas masturbuojasi: kaip reaguoti ir ką daryti?

Tėvams labai svarbu su vaikais apie masturbaciją kalbėti jautriai ir būti tinkamai šiam pokalbiui pasiruošus.

Supykęs vaikas muša save: ką daryti?

Maždaug ketvirtadalis vaikų apimti pykčio muša, žnaibo, kandžioja ar kitais būdais žaloja save. Tai – normali vaiko raidos fazė.

Ar žinote, kad yra 5 vaikų meilės kalbos?

G. Chapmanas tvirtina, kad su vaikais reikia kalbėti visomis 5-iomis meilės kalbomis. Tačiau reikia žinoti, kuri vaiko meilės kalba yra dominuojanti.