Kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus ir kodėl svarbu nedelsti?

Reklaminis partnerio turinys
Pacientė tariasi su odontologe dėl dantų protezavimo ANRproduction | Shutterstock.com

Netekus vieno danties neretai situacija nesureikšminama ir manoma, kad kol tai nesukelia nepatogumų, nėra reikalo kreiptis ir į gydytojus.

Vis dėlto odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytoja odontologė Monika Čereškaitė pabrėžia, kad tokių atvejų ignoruoti nepatartina, mat ateityje, ilgai delsiant, laukia rimtos problemos ir akivaizdūs negalavimai.

Dantys negydomi dėl trijų pagrindinių priežasčių

Puikiai suprantame, kad rūpintis dantimis – privalu, tačiau dažnas mūsų tai daro netinkamai. Į dantų profilaktinę higieną vis dar žiūrima atsainiai, taigi užkirsti kelią odontologinėms ligoms pavyksta ne visada.

Paklausta, kodėl pacientai delsia apsilankyti pas specialistą, odontologė įvardija kelias esmines priežastis: gėda dėl ilgo delsimo, pritrūksta laiko ir baiminamasi nemalonių pojūčių, skausmo.

Pacientai bijo pasirodyti dės prastos dantų būklės, tačiau, pabrėžia gydytoja, dėl to atidėlioti vizito tikrai nereikėtų. Gydytojai įpratę matyti įvairiausias, net itin sudėtingas situacijas. Be to, ir skausmas šiandien nebėra priežastis. „Dabar technologijos pažengusios tiek, kad dažnai pacientas net nesupranta, kada mes jau atlikome vieną ar kitą procedūrą. Be to, prireikus, visada naudojame nuskausminimą, todėl svarbu žinoti, kad šių laikų odontologinės procedūros tikrai kitokios nei praeityje, kai jos buvo ir itin skausmingos, ir nemalonios“, – komentuoja odontologė.

Ką reikia žinoti apie odontologinių paslaugų kainą?

M. Čereškaitė atkreipia dėmesį, kad žmonėms, savaime suprantama, labai svarbi ir kaina. Kalbant apie implantavimą ar protezavimą, pacientai dažnai mano, kad šios paslaugos jiems per brangios, reikia gerokai pataupyti, tad nesikreipia visai.

„Visada siūlau nueiti į pirmąją konsultaciją. Labai svarbu įvertinti, apžiūrėti, išgirsti gydytojo nuomonę, pasiūlymą. Mūsų klinikoje su pacientu aptariame visus gydymo variantus, sudarome planą, kainų pasiūlymus ir tiesiog leidžiame ramiai, neskubant apsvarstyti, įvertinti savo galimybes. Svarbu žmogui leisti susigyventi su tuo, ką išgirdo, ir ramiai sugrįžti, kada jis nori: gali būti, kad jis jau bus apsisprendęs, tačiau gali būti ir taip, kad atsiras dar vienos konsultacijos poreikis“, – aiškina odontologė.

Kreiptis – ir profilaktiškai, ir pajutus pirmuosius simptomus

Gydytoja M. Čereškaitė ragina pacientus kreiptis ir profilaktiškai, ir pajutus pirmuosius dantų skausmo ar kraujavimo simptomus. Tiesa, jei reikia implantavimo, žandikaulio atkūrimo procedūrų, laikas yra priešas: delsimas gali itin skaudžiai pabloginti padėtį.

Pavyzdžiui, patogu tai, kad odontologijos klinikoje „Balta lapė“ tokias procedūras galima pirkti išsimokėtinai, be pabrangimo, o tai suteikia galimybę greičiau išspręsti turimas bėdas ir susigrąžinti gyvenimo kokybę. Kalbant apie galutinę gydymo kainą, ji priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau mažiausia galima gydymo kaina su protezavimu – nuo 4 099 Eur.

Dantu protezavimas

Vyresnius tėvus protezuoti dantis atveda jų vaikai

Dantų protezavimas ar viso žandikaulio atkūrimas – procedūros, kurios atliekamos tada, kai dėl vienų ar kitų priežasčių netenkama kelių dantų. Kartais tai būna traumos, dažnai – dantų ligos, pavyzdžiui, parodontozė, o kiti atvejai – amžius, natūralūs genetiniai procesai.

Odontologė akcentuoja, kad kiekvienas atvejis – labai individualus: „Jei dantų netenkama dėl traumos, tai gali nutikti ir labai jaunam žmogui. Dažniausiai dantis praranda vyresni žmonės, paprastai perkopę penktą dešimtį. Visgi svarbu ir tai, kaip žmogus visą gyvenimą rūpinosi savo dantimis, negalima atmesti ir paveldimumo faktoriaus, kuris taip pat turi įtakos.“ Jaunesni pacientai, pastebi gydytoja, iš karto domisi nenuimamais protezais, kurie pritvirtinti ant įsriegtų implantų.

Nenuimami protezai – laisvė grįžti į gyvenimą ir pasitikėti savimi

Anot M. Čereškaitės, vyresni žmonės dažniau dvejoja dėl protezavimo ar viso žandikaulio atkūrimo, mat jie mano, kad bus gerai ir nuimama plokštelė. Visgi pacientai, pasiryžę gydytis nenuimamais protezais, džiaugiasi ir dėkoja: „Viena maloniausių šio darbo dalių, kai vaikai atveda savo pagyvenusius tėvus pasikonsultuoti su odontologu. Jauniems žmonėms lengviau susirasti informaciją apie naujausius sprendimus, kurie taikomi šiuolaikinėje odontologijoje. Gera žinoti ir tai, kad vaikai gali padėti finansiškai savo tėvams, kuriems svarbu gyventi kokybiškai.“

Gydytoja pastebi, kad dabar nenuimamus protezus, norėdami gyventi normalų, įprastą gyvenimą, vis dažniau renkasi tiek vyresni, tiek jaunesni pacientai. Šis sprendimas leidžia normaliai atrodyti, laisvai kramtyti, jausti maisto skonį. „Žmonės apskritai pamiršta, kad turi dantų protezus, ir pripažįsta, kad su naujais dantimis, kurie pritvirtinti ant įsriegtų implantų, jaučiasi ir kramto taip pat, kaip ir su nuosavais dantimis“, – aiškina M. Čereškaitė.

Klinikoje gydosi žmonės iš įvairių Lietuvos vietų ir emigrantai

Odontologė atkreipia dėmesį, kad, pavyzdžiui, į „Baltos lapės“ kliniką atvyksta ne tik vilniečiai, bet ir mažesnių miestelių gyventojai, net emigrantai.

„Trumpam namo sugrįžtantys lietuviai objektyviausiai įvertina kokybiškas gydymo ir implantavimo paslaugas, kurių kaina, palyginti su užsieniu, – kur kas mažesnė.

M. Čereškaitė pabrėžia, kad jai labai gera matyti iš aplinkinių miestų ir miestelių atvykstančius įvairaus amžiaus žmones, pavyzdžiui, statybininkus, ūkininkus, mokytojus. Jie ateina ryžtingai nusiteikę ir žino, kad vietoj nuimamo protezo nori naujų dantų, pritvirtintų ant įsriegtų implantų. Kodėl? Nes jie žino, kad gyvenimo kokybė nepalyginamai pasikeis ir jie liks patenkinti šiuo sprendimu.