Skrydžiai lėktuvu su kūdikiais ir mažais vaikais (15)

Lėktuve miega kūdikis Demkat | Shutterstock.com

Daugelis tėvų, auginančių mažus vaikus, vengia skrydžių lėktuvu, tačiau naujo šeimos nario atsiradimas tikrai nėra priežastis atsisakyti kelionių. Taigi, straipsnyje aptariamos svarbiausios keliavimo su mažais vaikais taisyklės.

Kokio amžiaus naujagimiai gali keliauti lėktuvu?

Daugelis avialinijų leidžia skristi su 2 sav. sulaukusiais (t. y. 15 dienų ir vyresniais) naujagimiais. Tačiau prieš įsigyjant bilietus rekomenduojame panagrinėti konkrečios skrydžių bendrovės taisykles, kad vėliau netektų nemaloniai nustebti.

Taip pat dalis skrydžių bendrovių gali prašyti pasirašyti specialų dokumentą, kuriuo prisiimate visą atsakomybę už naujagimio sveikatą.

Kokio amžiaus kūdikiai ir vaikai gali skristi nemokamai?

 • Daugelis avialinijų skrendant su vaikais iki 24 mėn. taiko 10 proc. priemoką, bet tik tada, kai vaikas sėdi ant mamos arba tėčio kelių ir neužima papildomos vietos lėktuve. Daugelis avialinijų kūdikiais laiko vaikus iki 24 mėn.
 • Jeigu mažyliui reikia atskiros vietos, tokiu atveju reikės mokėti 70–100 proc. įprasto bilieto kainos. Taip pat paprastai patys tėvai turi turėti automobilinę kėdutę arba lopšį, kurį būtų galima prisegti lėktuvo saugos diržais.

Kokių kūdikio daiktų nemokamai galima pasiimti į lėktuvą?

Daugelis avialinijų kūdikių įrangą (pavyzdžiui, vežimėlį, automobilinę kėdutę ar lopšelį) bagažo skyriuje leidžia gabenti nemokamai. Be to, priklausomai nuo avialinijų bendrovės, kūdikiams priklauso iki 5 kg registruoto arba rankinio bagažo, bet kai avialinijų bendrovės apskritai neteikia jokios nemokamos daiktų gabenimo paslaugos.

Taigi, priklausomai nuo konkrečios bendrovės, leistinas nemokamo bagažo kiekis, svoris bei matmenys gali skirtis.

Kūdikio maistas ir gėrimai skrydžio metu

Tėvams visos kelionės metu patariama pasirūpinti kūdikio maistu ir gėrimais.

Rankinio bagažo taisyklėse skrendant su kūdikiais numatytos išimtys, todėl galima pasiimti tiek maisto ir gėrimų (pavyzdžiui, pieno mišinio ir karšto vandens termose), kiek reikės viso skrydžio metu. Be to, galima vežtis tyrelių, užkandžių, kitų produktų.

Kūdikių, vaikų maisto ir skysčių nereikia kažkaip atskirai supakuoti (pavyzdžiui, dėti į atskirus plastikinius maišelius), tačiau maisto produktus gali tekti parodyti patikrą vykdančiam oro uosto darbuotojui.

Kokius dokumentus reikia turėti lėktuvu skrendančiam kūdikiui ar vaikui?

Kūdikiai ir vaikai, kaip ir suaugusieji, turi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą – gimimo liudijimas netinka. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad mažų vaikų dokumentai galioja tik iki 2 m., vyresnių – iki 5 m., tad jei kūdikio (vaiko) asmens tapatybės galiojimas – į pabaigą, būtina užsakyti naują dokumentą. Be to, priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama, vaiko dokumentas nuo kelionės pradžios turi galioti bent 3–12 mėn.

Svarbu atkreipti dėmesį

Jei vaikas lėktuvu keliauja tik su vienu iš tėvų, būtinas notariškai patvirtintas kito tėvo (ar abiejų tėvų, jei, pavyzdžiui, vaikas vyksta tik su seneliais) leidimas.

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei lėktuvu su kūdikiu ir mažu vaiku?

Jei kūdikis turi kokių nors sveikatos problemų, geriausia prieš kelionę pasikonsultuoti su mažylį prižiūrinčiu gydytoju.

Kada reikėtų atsisakyti kelionės lėktuvu?

Jeigu kūdikis ar vaikas negaluoja, kelionės geriausia atsisakyti, nes net ir sloga gali tapti rimtesnių komplikacijų (pavyzdžiui, ausies uždegimo) priežastimi.

Kada tinkamiausias metas planuoti kelionę 0–2 m. amžiaus tarpsniu?

Tiksliai įvardyti, su kokio amžiaus kūdikiu ar vaiku iki 2 m. keliauti palankiausia, sudėtinga, nes skiriasi vaikų temperamentas, būdas: vienas mažylis viso skrydžio metu gali ramiai miegoti, o kitas blaškysis, bus piktas ir nuolat verks. Tačiau galima daryti tam tikras prielaidas apie vaiko elgesį skrydžio metu.

 • Naujagimiai, kūdikiai iki 6 mėn. kelionę lėktuvu lengviau pakelia dėl to, kad jų klausa dar nėra galutinai susiformavusi ir jie reaguoja tik į labai stiprius garsus. Kelių mėnesių sulaukę kūdikiai jau pradeda reaguoti ir į silpnesnius garsus, todėl skrydis lėktuvu juos gali varginti šiek tiek labiau. Apskritai skrydis su tokio amžiaus kūdikiu lengvesnis gali būti dėl to, kad mažylis didžiąją dalį skrydžio gali pramiegoti.
 • 6–12 mėn. kūdikiai jau ilgiau būdrauja, yra aktyvesni, nori daugiau judėti, todėl pravartu rinktis trumpesnius skrydžius, taip pat stengtis, kad skrydis vyktų vaiko miego metu. Keliaujant su 6–12 mėn. kūdikiu jau reikėtų pagalvoti apie būdus jį užimti (pavyzdžiui, į kelionę pasiimti žaislų, knygučių), taip pat būtų geriau, jei keliautų ir mama, ir tėtis, ar vieną iš tėvų lydėtų kitas suaugęs asmuo.
 • 1–2 m. vaikai jau nori aktyviai judėti, todėl reikia būti nusiteikus, kad mažylis vaikščios po lėktuvo saloną, nebent vėlgi skrydis išpultų vaiko miego metu. Tačiau net ir tokiu atveju nėra 100 proc. tikimybės, kad vaikas miegos: jam gali užgulti ausis, varginti triukšmas ir kt. Keliaujant su 1–2 m. vaiku būtina pasiimti žaislų, geriausia – naujų arba vaiko itin mėgstamų, kelsiančių mažylio susidomėjimą. Tokiu būdu vaikas ramiai pasėdės lėktuvui kylant ir leidžiantis, kai negalima atsegti saugos diržų.

Daugiau apie keliones su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu:

Daugiau aktualios informacijos apie keliones su vaikais:

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Pedute1 prieš 7 mėn.

  HELP! uz triju dienu laukia skrydis su 1m7men vaiku i uzsieny pas vaiko teti (apie pora menesiu ten viesesim),bet matau kad siandien pasirode nepilna sloga,bet yra pirmi simptomai.Ka patartet daryti,skristi ar kazkaip greitai galima pagydyti vaikiuka? aisku jeigu islis tempe ar kazkas stipriau tikrai neskrisim bet gal kol pradzia kazka imanoma padaryti

 2. domi
  domi prieš 6 mėn.

  O kaip su savais vezimais? Galima per patikras su juo eiti ir lipant jua i lektuva atiduoti ar kaip?

 3. Ketrin
  Ketrin prieš 6 mėn.

  Tiksliai nepasakysiu, bet kai skridome mamos su vezimais lauke po patikros jau tai leido paimti

 4. User has not uploaded an avatar
  liukas prieš 2 mėn.

  Sveiki, kokios patirtys skrendant su sloga? Vaikui 2metai..

 5. SofijaX
  SofijaX prieš 2 mėn.

  Sveiki,
  laukia 3 val. skrydis su 2 vaikais (autistiškas sūnus, 5 metai ir labai judrus vaikinukas, beveik 2 metai). Pripirkau naujų žaislų ir priemonių, kad užimtume juos skrydžio metu, bet bet nežinome, ko tikėtis. Gal kas turi patirties su autistukais lėktuve?